הפעלת פרוצדורה מתוך דו"ח

פורומים אפיון ופיתוח פריוריטי הפעלת פרוצדורה מתוך דו"ח

משתתף
    שלום לכולם!

האם למישהו יש נסיון עם הפעלת פרוצדורה מתוך דו"ח ?

המטרה היא עבור כל שורה בדוח להוסיף לינק שיעדכן שדה במסך הזמנות..

ראיתי שניתן להפעיל דוח עם פרמטר אחד שנשלח , במקרה שלי אני צריך שני פרמטרים משורת הדוח.

תודה לעוזרים!

מוצגות 3 תגובות – 1 עד 3 (מתוך 3 סה״כ)
  • Replies
    NoamN
    משתתף
    none
    מסקרן אותי לדעת מה אתה מתכוון ב- "ניתן להפעיל דוח עם פרמטר אחד שנשלח". פרוצדורות שאנחנו כותבים יכולות לקבל קובץ "מלונקק" של רשומות, בעוד תכניות חיצוניות (כמו SONRAW) יכולות לקבל כמה פרמטרים. כתבתי דו"חות שמופעלים כשלב מתוך פרוצדורה שמקבלים שני טבלאות מלונקקות.

אני חושב שאתה מסתכל על הבעיה בצורה הפוכה: מוטב לכתוב פרוצדורה אשר תשלוף את הרשומות שהיו אמורות להיות מוצגות בדו"ח ולבצע את העדכון הנדרש בתוך הפרוצדורה עצמה.

ariel
    משתתף
    עכשיו אני רואה שאכן לא הסברתי את הבעיה בצורה נכונה.

יש לי דו"ח שמציג הזמנות לקוח עם תאריך של יום הפקת הדו"ח  , והמשתמש קצה שמקבל את הדוח יש הזמנות שלפי פרמטרים מסויימים צריך ל"סמן את ההזמנה" מתוך הדו"ח מבלי להכנס למערכת.

בפועל זה שדה שהגדרתי לו במסך הבן "עמודת שמגדירה פרוצדורה" ויש שדה אחד ל "ערך חזרה"

אבל מצאתי פתרון בדוח רווח והפסד שמשתמשים שם בלינק מתוך הדוח לפתוח דוח אחר.

(הפתרון שמשרשרים את כל הפרמטרים יחד ואחכ חותכים חזרה בפרוצדורה)

NoamN
    משתתף
    none
    למיטב זכרוני, דו"ח רווח והפסד מהווה את הדוגמא היחידה בפריוריטי סטנדרטית לסוג דו"ח שאני קורא לו ZOOM – מציגים דו"ח מרוכז, לוחצים על נתון ונפתח דו"ח מפורט לגבי אותו נתון. הדו"חות הללו קוראים לעצמם עם פרמטרים שונים כאשר השלב הראשון בפרוצדורה מחליט אם מדובר בדו"ח מרוכז או מפורט. כותב הפרוצדורה שולט בכמה פרמטרים מעוברים: מחברים מחרוזת עם הנתונים הנדרשים, מופרדים בפסיק או משהו אחר, והפרוצדורה אשר מקבלת את המחרוזת צריכה לחלק את המחרוזת בחזרה לנתונים נפרדים. לפני שכולם מתלהבים מהרעיון, עלי להזהיר שפרוצודרות/דו"חות כאלה קשים מאד לכתיבה.

עקרונית הפנייה כזו יכולה להיות אל פרוצדורה אחרת לגמרי אשר יכולה לעדכן נתון כלשהו באמצעות ממשק. מעבר לסיבוך הכרוך בתהליך כזה, אין בו גמישות. נניח שאתה רוצה לדחות את תאריך האספקה של הזמנת לקוח בכמה ימים – איך תגדיר בכמה ימים במחרוזת המעוברת? אפשר להגדיר שהפרוצדורה תדחה בחמישה ימים או שישה ימים, אבל המספר הזה חייב להיות כתוב באיזשהו מקום או מגיע באמצעות ביטוי כלשהו. במקרה הכי גרוע, הפרוצדורה יכולה לבקש מהמשתמש את מספר הימים, אבל זה נראה לי עלות תועלת מאד נמוכה – ניתן לפתור את הבעיה בדרכים קלות יותר.

מוצגות 3 תגובות – 1 עד 3 (מתוך 3 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.