השמת ערך מקבוע בתוך פרמטר לפרוצדורה בדוח

פורומים אפיון ופיתוח פריוריטי השמת ערך מקבוע בתוך פרמטר לפרוצדורה בדוח

משתתף
    היי,

אשמח לעזרה,

בניתי תצורת דוח חדשה, להדפסת חשבונית מרכזת.

מכיוון שהתוכנית היא רב סביבתית, אני רוצה לייצר תצורת הדפסה פר סביבה, ולשם כך אני רוצה להשתמש בקבוע מערכת (קבוע תוכניות פרטיות)

אני משתמשת בפרמטר לפרוצדורה לצורך העניין NU4 ובקבוע שהערך שלו הוא 211 (מספר שמזהה לי בין החברות)

כלומר חברה 1 תוגדר 211, חברה 2 תוגדר 222 וכו…

השאלה שלי היא, איך אני מכניסה בפרמטר NU4 את הערך 211.

תודה רבה

אלמוג

מוצגות 3 תגובות – 1 עד 3 (מתוך 3 סה״כ)
  • Replies
    yitzchok
    משתתף
    IL
    אני לא מבין

למה את צריכה תצורה שונה לכל חברה? למה לא להביא נתונים מתאימים לתוך אותה תצורה? כי לחברות שונות יש דרישות שונות מבחינת תצורה?

ועוד השימוש ב-CUSTOMCONST (קבוע פרטי) לא ברורה:

את כותבת "מכיוון שהתוכנית היא רב סביבתית" אבל תוכנית זאת לא יותר רב-חברתית מכל תוכנית רגילה אחרת, אלא היא רצה בסביבה נתונה בכל רגע נתון. לכן אם את צריכה משהו לפי החברה, בטח זאת החברה הנוכחית ומספיק לשמור אותו בקבוע עם שם מסוים כאשר בכל חברה יש באותו קבוע את הנתון הרלוונטי לחברה.

גם אם כן צריכים לשמור נתון עבור כל החברות באותה חברה, הייתי נעזר בכך שהמזהה של חברה (מה שחוזר מ-SQL.ENV הוא CHAR וגם המפתח של החברה הוא CHAR). את מזכירה "חברה 1" אבל מה זה? כותרת החברה? ערך יחודי? נגיד ב-DNAME יש mycomp1 ו-mycomp2 אז הייתי מקים קבועים בשמות NU4-mycomp1 ו-NU4-mycomp2 וכו' הרי DNAME לא יכול להיות מעבר ל-7 תווים, לא תהיה בעיה של חיתוך

מקווה שזה מקדם אותך איכשהו

[ בבקשה לא לשלוח הודעות פרטיות במערכת - אני לא קורא אותן ]
    almogm
    משתתף
    היי תודה על התשובה,

אני אסביר,

בתצורה יש ברקוד שמעליו יש מספר חשבונית ותחילית.

התחילית הזו היא חשובה כי זה עובר למערכת סריקות (ככה במערכת סריקות מבדילים בין החברות זו הגדרה שלהם)

דוגמא:

מספר חשבונית – וקידומת 211 שייך לחברה (סביבה בשרת)

אני רוצה את הערך הזה ה-211 להכניס לקבוע פר סביבה

ובתצורה להפנות את הקבוע לפרמטר שאני משרשרת בדוח

כלומר מספר חשבונית + פרמטר שמכיל את המספר 211 מהקבוע

אני פשוט רוצה שזה יהיה דינאמי ושלא אטרך לבנות תצורות שונות, אלא תצורה אחת עם הפניה לקבוע כדי שאוכל לשרשר אותו למספר של החשבונית

אני מקווה שהצלחתי להסביר את עצמי 🙂

NoamN
    משתתף
    none
    משתמע שלסביבות יש אותה קידומת לחשבוניות – לא רעיון טוב מכל מיני סיבות. אני ממליץ להגדיר קידומות שונות לכל סוג תעודה לכל חברה כך ניתן לדעת מיד לאיזו סביבה שייך מסמך.

לגופו של ענין, אני מציע שתוסיפי לטבלת COMPDATA שדה CHAR שיכיל את המזהה 211 וכו' – נקרא לשדה הזה TEST_ID. תוכן הברקוד יהיה

STRCAT('*I' , COMPDATA.TEST_ID, INVOICES.IVNUM,'*').

השימוש בשדה בטבלה חוסך את הצורך לבנות את המזהה בעת הפקת הדו"ח בהתאם לערכו של SQL.ENV, שידרוש משפט קצת מסובך. כמובן צריך לחבר את COMPDATA לדו"ח שמציג את הברקוד. ניתן לשמור את הערך בשלב SQLI של הפרוצדורה בתוך פרמטר ואחר כך להשתמש בפרמטר בביטוי.

• התגובה הזו עודכנה לפני לפני 4 שנים, 3 חודשים ע"י NoamN.
מוצגות 3 תגובות – 1 עד 3 (מתוך 3 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.