סניף נוסף ללקוח

פורומים אפיון ופיתוח פריוריטי סניף נוסף ללקוח

משתתף
    שלום,

אני מנסה למצוא פתרון לשיוך לקוח לשני סניפים גם מבחינת ההרשאות.

יש לנו לקוחות שמכל מיני סיבות שייכים ליותר מאשר סניף אחד. המשתמשים עובדים בהרשאות על פי סניפים.

אני צריכה ליצור מצב שבו אפשר לקשר לקוח ליותר מאשר סניף אחד, ושכל המשתמשים שמורשים לראות את אחד הסניפים יראו את הלקוח.

כאשר מוסיפים עמודת סניף נוסף לטבלת לקוחות, קורה המצב ההפוך, ורק המשתמשים שמורשים לראות את שני הסניפים יכולים לראות את הלקוח.

יש למישהו רעיון איך אפשר לפתור את זה בצורה פשוטה, בלי להתערב במערכת ההרשאות של המערכת?

תודה!

מוצגות 3 תגובות – 1 עד 3 (מתוך 3 סה״כ)
  • Replies
    yitzchok
    משתתף
    IL
    קצת תלוי בכמה גישה ללקוח רוצים לתת לכל סניף

או לא לשייך לסניף ולתת לכלל הסניפים לראות אותו

או יכול להספיק לשייך לסניף אחד וליצור לקוחות נוספים שקשורים לסניפים האחרים ולהגדיר בהם לקוח משלם, ולקוח מרכז לפי הצורך.

יכולל להיות פתרונות אחרים, בטח בעזרת פיתוח, אבל אלה עולים מיד

לא פלא שהוספת שדה סניף רק החריף כי כל פעם שהמערכת (בתנאי הרשאות נתונים על סניפים) רואה שדה סניף היא מוסיפה תנאי עליו, לא אכפת לה אם כבר יש תנאי בגלל שדה אחר.

[ בבקשה לא לשלוח הודעות פרטיות במערכת - אני לא קורא אותן ]
    efrat
    משתתף
    תודה רבה יצחק!

אחרי שהוספתי סניף באמת הבנתי שהגיוני שזה יחריף את הבעיה. אני רק מנסה למצוא פתרון אחר.

לצערי הפתרונות היישומיים לא עוזרים לנו.

אנסה להגדיר מחדש את הבעיה ואשמח אם יש למישהו רעיון איך לפתור אותה.

יש אצלנו כמות גדולה של לקוחות, וכרטיס הלקוח מכיל הרבה מידע שלא יכול להיות חשוף לכל המשתמשים אלא רק למי שרשאי לראות אותו.

עד עכשיו חילקנו את הלקוחות לסניפים, ונתנו הרשאות למשתמשים על פי סניפים. כעת אנחנו מרחיבים את השימוש במערכת, ונוצר מצב שיש לקוחות שמשתמשים שונים צריכים לראות (וחשוב שזה יהיה אותו כרטיס לקוח), אבל אין חפיפה בין רשימת הלקוחות שהמשתמשים השונים רשאים לראות…

אין לי בעיה לעשות פיתוח אבל אני די חדשה בתחום, ולא מצאתי התייחסות בSDK לנושא ההרשאות, אז הנחתי שזה משהו שלא מתעסקים איתו בד"כ.

אשמח לעזרה.

NoamN
    משתתף
    none
    בעצם את רוצה/צריכה מערכת הרשאות נפרדת. נניח שיש טבלת "רמות הגנה" עם ערכים 1, 2, 3 וכו'. צריך להוסיף לכל מסך שדורש גישה לפי רמת הגנה שדה שיקבע את רמת ההגנה. אחר כך צריך להוסיף מסך בן למשתמשים בו תוגדרנה הרמות שכל משתמש רשאי לראות. השימוש במסך בן מאפשר מתן הרשאה לכמה רמות הגנה. כדוגמא, יכול להיות שלמשתמש מסוים יש הרשאה לרמות הגנה 1, 2 ו-4. הוא יוכל לראות את כל הנתונים שקודדו עם הרמות הללו אך לא יוכל לראות אם רמת ההגנה 3.

צריך להוסיף בדיקה לכל מסך ודו"ח (לכן מוטב לכתוב את הקוד פעם אחת ולהתיחס אליו בכל מקום) אשר בודק אם למשתמש יש רמת ההגנה הנדרשת. ניתן לעשות זאת באמצעות משפט המבוסס על טבלת DUMMY.

הרבה מאד התעסקות…..

מוצגות 3 תגובות – 1 עד 3 (מתוך 3 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.