תיקון אחוז מס בהעברה בנקאית

פורומים אפיון ופיתוח פריוריטי תיקון אחוז מס בהעברה בנקאית

משתתף
    שלום רב !

אני נתקל בבעיה הבאה (המספרים הם לצורך הדוגמא בלבד):

אני רוכש מוצר ב 100 שקלים ויש 10% מע"מ ולכן אני משלם 110 שקלים.

אני מקבל חשבונית על סך 110 שקלים ורושם אותה בהעברה בנקאית  , בלשונית "נתונים" נרשם תשלום 110 , 10% הפחתה שהם 11 ואז הסכום ללא מע"מ הוא 99 ולא 100 .

איך מתקנים את זה כך שהחשבון יהיה ברור ש 110 כבר כולל 10% מס , כך שההפחתה הינה 10 בלבד ולא 11.

(אני יודע שאפשר לרשום ידנית את סכום ההפחתה ואז האחוז יתעדכן בהתאם , אבל מדובר על עשרות ביום , ואי אפשר לסמוך שלא יהיו טעויות)

תודה

מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)
  • Replies
    NoamN
    משתתף
    none
    על איזה מסך אתה כותב? הסתכלתי אצלי ואין מסך בן "נתונים" למסך "תשלום בהעברות בנקאיות".

וכמנהל חשבונות מנוסה לשעבר, יש הבדל בין מיסוי לבין "הפחתות".

דן בר
    משתתף
    תודה רבה!

אני אדייק – אני עובד עם המערכת באנגלית (נמצא בניגריה) וכתבתי לשונית ולא מסך בן .

הכוונה היא ללשונית נתונים (details) שבה הנתונים אשר כתבתי.

והמסך הינו bank transfer .

ושוב תודה רבה על ההתיחסות ואני מקווה שאני מובן יותר עכשיו – אם יש צורך אעלה צילומי מסך.

NoamN
    משתתף
    none
    רצוי צילום מסך
    דן בר
    משתתף
    נועם תודה רבה לך , אבל משום מה אני לא מצליח להעלות קובץ תמונה , אז אני אתאר :

במסך בן "פירוט התשלום" מצויין סכום התשלום הסופי שהוא 105 (קנייה ב 100 בתוספת 5% מס = 105 )

בלשונית "סכומים" הסכום לתשלום הוא 105 , % ניקוי במקור הוא 5% ואז ניקוי מס במקור הוא 5.25 (שזה 5% מ 105 ) ומכאן ש "נטו לתשלום" הוא 99.75 .

אבל נטו לתשלום אמור להיות 100 ולא 99.75 .

אני מקווה שאני יותר ברור עכשיו ושוב תודה לך.

NoamN
    משתתף
    none
    אני כותב מנקודת המבט של ישראל. ניכוי מע"מ מתבצע בעת רישום חשבונית הספק בעוד ניכוי מס במקור מתבצע בעת תשלום לספק.

אם הסכום לתשלום 100, ניכוי מס אומר שצריך להכין תשלום בסך 100 אבל מתוך הסכום הזה צריך להעביר 5 לרשויות המס לכן משלמים לספק 95. אם הסכום לתשלום 105 (ולא משנה איך הגעתם אל הסכום), אזי 5% ניכוי יהיה 5.25 כפי רשמת.

יתכן שחוקי המס שונים בניגריה ובמקרה כזה צריך להתאים את שיעורי המע"מ ומס בהתאם. אין לי נסיון בזה, אבל ראיתי מכתב מ-PS המסביר איך לקבוע אחוזי מס קניה שונים בהתאם למיקום בארה"ב. כנראה אתה צריך משהו דומה, אם כי מס קניה מתנהג כמו מע"מ – הוא נרשם בעת קליטת חשבונית (ללקוח או מספק) ולא בעת תשלום לספק.

מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.