העמסת עלויות שילוח לקבלן משנה

פורומים שימוש במערכת העמסת עלויות שילוח לקבלן משנה

משתתף
    שלום
    יש לי קבלן משנה שמייצר לי בחו"ל. אני שולח לו חומרי גלם עם עלות X ובסופו של דבר בתיעוד הייצור/הרכבה במערכת של הוצר שהוא מייצר לי אני רוצה להעמיס על המוצר גם עלויות של השילוח של המוצר לחו"ל.
    מה הדרך המומלצת לעשות זאת ? תיק ייבוא לא מתאים כי זה לא ייבוא, תיק ייצוא לפי הבנתי לא מעמיס על עלות המוצר אלא זה רק כלי לניתוח עלות מוצר (אולי אני טועה).
    קבלן המשנה שלי ייתעד את הייצור המערכת שלי (כנראה להקל עליו זה יהיה ייצרו רגיל ללא קבלני משנה) ומכיון שהוא זה שידווח לא יהיה לי חלון זמן להוסיף לתוך הניפוק את עלות השילוח כעלות 'שעות עבודה' כי הוא מדווח ומיד שלוח ללקוח.
    איך הייתם מליצים לי לעבוד ?
    ייצור ?
    הרכבות ?
    ואיך להעמיס את העלות ?

תודה

מוצגות 6 תגובות – 1 עד 6 (מתוך 6 סה״כ)
  • Replies
    aviz
    משתתף
    יש מישהו שיכול לעזור בענין ?
    תודה
    אלמוני
    אורח
    אתה יכול לעבוד עם המסך הזה: כספים > תמחיר תעשייתי > עלויות תקן > מוצרים (תקן) (הוא גם נמצא כהפעלה ישירה למסך "כרטיס הפריט"). אפשר לרשום בשדה "קבלן משנה" סכום שיתווסף לעלות התמחירית של פריט.
    aviz
    משתתף
    ממש תודה
    הבעיה היא שזה לא העמסה קבועה. כל פעם יש לי עלות אחרת.
    אלמוני
    אורח
    יש שתי גישות לתמחיר: לפי תקן או "בפועל". יותר קל לעבוד לפי תקן: כך אתה קובע במסך "מוצרים (תקן)" העמסה ממוצעת. לפעמים יהיה יותר גבוה מהמציאות ולפעמים יותר נמוך, אבל בגדול המספר יהיה נכון.

נשמע כאילו אתה רוצה לעבוד "בפועל", אשר יחייב אותך לכל מיני רישומים נוספים.

aviz
    משתתף
    אכן, אני רוצה לעבוד בפועל. איכשהו להעמיס אישזהוא סכום על הרכבה או על ייצור בפועל. הבעיה שההרכבה או הייצור מדווחים ונסגרים לפני שאני יכול להכנס ולדווח בהם עוד שורת ניפוק.
    123
    משתתף
    אתה יכול לבצע בשתי דרכים. הראשןנה לדעתי עדיפה.

להכניס הזמנת רכש נוספת על השילוח מקבלן המשנה או להכניס בהזמנת העבודה שלו.
    בשורה יש לההניס מקט לא מנוהל מלאי , עלות ופקע לחיוב. לאחר ביצןע קבלת סחורה או חשבונית העלויות שנרשמו יועמסו בתמחיר בעמודה עלויות מיוחדות.

דרך נוספת היא לפתוח תעודת ניפוק שוטף.
    בתעודה יש להכניס מקט לא מנוהל מלאי למשל שילוח ולתת לו ערך תמחירי של 1 שח בכרטיס פריט ושניתן יהיה להכניס יחידות לא שלמות. בכמות לניפוק בתעודת הניפוק השוטף יש להכניס את המחיר שרוצים להעמיס כלומר הכמות תייצד את המחיר היות ומחיר התקן הוא 1 שח.
    לסגור את התעודה ולהריץ תמחיר . העלויות בשיטה זו יופיעו תחת שדה שימוש שוטף בתמחיר.

בשתי בשיטות אין בעיה להעמיס עלויות על פקעות סגורות.

מוצגות 6 תגובות – 1 עד 6 (מתוך 6 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.