שאלה בנושא מסכים/דוחו"ת

פורומים אפיון ופיתוח פריוריטי שאלה בנושא מסכים/דוחו"ת

משתתף
    שלום רב

לעיתים במסך דו"ח או "מסך" , במסך העליון בשורה מסוימת לא מופיע שם השדה ושם הקובץ ממנו נילקח הנתון , עם זאת במסך הבן extention מופיע שם הקובץ והשדה.

לא ברור לי למה לא לכתוב פשוט במסך האב את שם ההקובץ והשדה ? מה ההבדל?

תודה

מוצגות 3 תגובות – 1 עד 3 (מתוך 3 סה״כ)
  • Replies
    NoamN
    משתתף
    none
    יש הבדל מהותי בין דו"ח לבין מסך בנושא הזה.

לגבי מסך: כל מסך בנוי במקור על טבלה מחדלית – השם מופיע בכותרת המסך. כתוצאה מכך, כל השדות אשר מופיעים במסך אשר נובעים מאותה טבלה ייכתבו למסד נתונים בעת שמירת נתונים. לדוגמא – מסך הזמנות לקוח מבוסס על טבלת ORDERS. שדה כמו ORDERS.DISPRICE יירשם אוטומטית. מסך בדרך כלל גם מציג שדות מטבלאות אחרות, לדגומא CUSTOMERS.CUSTNAME. במקרה הזה, יש גם שדה ORDERS.CUST אשר יכיל את המספר הפנימי של הלקוח, וכיון שהשדה הזה נמצא בטלבה המחדלית, גם הוא יירשם בעת שמירת נתונים (ORDERS.CUST יירשם, לא CUSTOMERS.CUSTNAME). יש שתי אפשרויות כאשר מופיע שם שדה במסך הבן הרחבות: הראשונה, והקל להבין, מציג ביטוי (תסתכל על השדה "CDES"). האפשרות השניה מסובמכת יותר ואומרת  ש*הערך הזה* אמור להישמר אך צריך לרשום קוד אשר ידאג לזה (דוגמא POSITIONDES).

בדו"חות, מה שמופיע בהרחבה כמעט תמיד ביטוי. מקרה שלא ביטוי: אם רושמים בדו"ח שדה כמו PARTEXTFILES.EXTFILENAME, בדו"ח יופיע קיצור לקובץ הזה (זאת אומרת, לחיצה על ה"תמונה" תגרום לקובץ עצמו להיפתח). אם רושמים את אותו הדבר אבל בהרחבה, *שם הקובץ* יופיע.

yitzchok
    משתתף
    IL
    שם קובץ, סיומת?

לא ברור על מה אתה שאול – נספחים?

פרט בבקשה באיזה מסכים/דוחות מדובר – סטנדרטיים? פרטיים? או צרף צילום מסך – אפשר להסתיר נתונים פרטיים.

[ בבקשה לא לשלוח הודעות פרטיות במערכת - אני לא קורא אותן ]
    yitzchok
    משתתף
    IL
    נראה לי שנעם התייחס לשאלה כאילו מדובר בשמות טבלה ועמודה. יכול להיות שהוא צודק,ג אני חששתי לזה אבל לא רציתי לנחש. אם הוא צודק בבקשה אשר ותנסה להקפיד על מונחים נכונים (הרי יש כותרות במערכת אותן אפשר לצטט) כי מאוד קשה לנו אחרת.
      [ בבקשה לא לשלוח הודעות פרטיות במערכת - אני לא קורא אותן ]
מוצגות 3 תגובות – 1 עד 3 (מתוך 3 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.