בעיה בקיזוז מלאי

פורומים שימוש במערכת בעיה בקיזוז מלאי

משתתף
    יש לי בעיה קצת מורכבת ואני מקווה שאצליח להסביר אותה כראוי.
    יש אצלי מוצרים שעוברים אצל שני קבלני משנה, אחד אחרי השני. בנינו את המערכת כך שמוצר נשלח מהמחסן הראשי למחסן רצפה כללי (נגיד מחסן תהליכים) ומשם למחסן של קבלן המשנה. זאת כיוון שאין קבלני משנה קבועים. הבעיה היא שכאשר הפריט חוזר מקבלן המשנה הראשון, המערכת מקזזת אותו גם מהמחסן של קבלן המשנה וגם ממחסן התהליכים מה שיוצר שם יתרה שלילית (המוצר כבר הועבר ע"י משם ע"י תעודת משלוח לקבלן משנה).

אשמח אם תוכלו לעזור או לפחות לכוון אותי לפתרון הבעייה.:)

מוצגות 15 תגובות – 1 עד 15 (מתוך 17 סה״כ)
  • Replies
    מארק
    משתתף
    none
    אולי גם להחזיר אותו בשני שלבים…
    מקווה שיש פתרון חכם יותר.
    D
    משתתף
    הוא עוד לא נשלח אפילו לקבלן משנה השני. ציינתי את זה כי יש לי מוצרים שנשלחים רק לקבלן משנה אחד ואיתם אין את הבעיה הזו.

Help

Lior
    מנהל בפורום
    הי,
    תני בבקשה דוגמא של תהליך הכולל שני קבלני משנה.
    D
    משתתף
    נפתחת פק"ע על מוצר האב (המוצר אחרי התהליך), בתהליך הפק"ע מוצר הבן (לפני התהליך) עובר למחסן כללי של קבלני משנה (בעצם מחסן וירטואלי רק כדי שאפשר יהיה באותו תהליך לשלוח לקבלני משנה שונים). אח"כ נפתחת הזמנה לקבלן משנה הנבחר והפק"ע מקושרת להזמנה זו. בשלב הבא נפתחת תעודת משלוח לקבלן משנה שמעבירה את הפריט מהמחסן הכללי של קבלני המשנה למחסן של קבלן המשנה הספציפי. ברגע שהסחורה מתקבלת אחרי התהליך בחזרה למחסן ומתבצעת קליטת סחורה במערכת, הפק"ע וההזמנה נסגרות והמלאי של פריט הבן מקוזז ממחסן של קבלן המשנה.
    הבעיה היא בעצם בכך שהפריט משום מה מקוזז גם מהמחסן הכללי של קבלני המשנה.:unsure:
    מארק
    משתתף
    none
    אפשר לא להעביר למחסן ביניים ושלוח ישירות ממחסן רצפ"י?
    שלום,
    1. האם אתה עובד זווד או באלק?
    2. תבדוק בבקשה בעץ המוצר באיזה פעולת דיווח נגרע המוצר
    3. האם בתהליך ישנן פעולות שמתבצעות אצל קבלן ואחרות אצלך?
    4. תוכל לצרף את תהליך הייצור של המוצר כפי שמוגדר אצלך במערכת

לילך

D
    משתתף
    אם אתה מתכוון לשליחה למחסן של קבלן המשנה אז כן אפשר אבל זה לא כל כך נכון בשבילי מבחינת התהליך. אם היה קבלן משנה קבוע לא הייתה בעייה אך לא זה המצב. ללא מחסן ביניים יהיה צורך כל פעם להיכנס ולשנות את ה-ROUTING של הפק"ע. הדבר מתחיל להיות בעייתי כעל התהליך אחראים מחסנאים שצריכים לעשות את העבודה מהר וללא טעויות.
    מארק
    משתתף
    none
    באיזה תעודהאת מעבירה מלאי למחסן השני ?
    D
    משתתף
    הפק"ע מעבירה את החלק למחסן קבלני משנה כללי ומשם אני מעבירה אותו ב"תעודת משלוח לקבלן משנה" לקבלן משנה הספציפי.
    מארק
    משתתף
    none
    תנסי בבקשה לבטל "למחסן" בפעולה כך שפריטים ישארו ברצפ"י ומשם לשלוח אותם לקב"מ – בדיוק כמו שאת עושה היום – בת.משלוח לקב"מ.
    Lior
    מנהל בפורום
    האם ניהול מחסן לכל קבמ"ש הוא הכרחי ?
    האם עבודה עם מחסן אחד לכל קבלני המשנה זה משהו שבא בחשבון ?
    מארק
    משתתף
    none
    דינה,
    ליאור צודק (כרגיל) – מאוד נראה שצריכים לחפש פתרון יישומי. תני יותר מידע עסקי.
    D
    משתתף
    הבעייה היא שמדובר בהרבה מאוד מקטים וחשוב לי לדעת אצל מי נמצא כל פריט ופריט. מחסן אחד לכל קבלני המשנה לא יאפשר זאת.
    עדיף לנהל מחסן לכל קב"מ
    כך תהיה לך שליטה

האם התהליך מורכב?
    יש בו יותר מדיווח אחד?

לילך

Lior
    מנהל בפורום
    1. באיזה פעולה המלאי מועבר לקבלן משנה ? ראשונה או מאוחרת יותר ?
    2. איזה פעולה נרשמת בתעודת המשלוח לקבמ"ש ?
    3. איזה פעולה נרשמת בקבלת הסחורה מספק ?
מוצגות 15 תגובות – 1 עד 15 (מתוך 17 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.