ברקוד אחד עם מידע של מק"ט + כמות

פורומים שימוש במערכת ברקוד אחד עם מידע של מק"ט + כמות

אנחנו עובדים עם פריוריטי באופן חלקי ללא בקרת יצור

התהליך המתוכנן הינו

1. העברה בין מחסנים : מרצפת יצור למחסן מעבר . כל משטח מדווח בנפרד ברמה של מק"ט + כמות . הפקת מדבקה עם  מק"ט + כמות + ברקוד . הברקוד הינו של המק"ט + כמות ביחד 

2. העברה בין מחסנים ממחסן מעבר  למחסן יעודי : כל משטח בנפרד . הכוונה הינה לקרוא את הברקוד המדבקה בפרוט תעודת העברה בין מחסנים . קריאת הברקוד תכניס לפריוריטי : כמות + מק"ט ביחד

האם אפשרי ? מה נדרש לעשות ?

תודה רבה

מוצגות 8 תגובות – 1 עד 8 (מתוך 8 סה״כ)
  • Replies
    yitzchok
    משתתף
    IL
    האם אני מבין נכון שאתם רוצים לעשות שני סוגי העברות (למחסן מעבר וממנו) ואופן הדיווח יהיה זהה ביניהם?

איך תנהלו את התעודות? פתיחה ידנית אולי תעודה ליום לכל שילוב של ממחסן ולמחסן וסריקה לתוך בשורות של התעודה הרלוונטית? כך שכל השאלה היא איך להתמודד עם הברקוד שמשלב את שני הנתונים ביחד?

[ בבקשה לא לשלוח הודעות פרטיות במערכת - אני לא קורא אותן ]
    היי

השאלה הינה האם ניתן לשלב בברקוד אחד  מק"ט + כמות .

קריאת הברקוד יעדכן בפרוט העברה בין מחסנים את השדות מק"ט וכמות בקריאה אחת בלבד של ברקוד ?

האם אפשרי ?

אשמח גם להצעה אחרת לפיתרון הבעיה .

היום אני עובד בשיטה מאוד משוכללת אבל בעייתית מבחינת המפעל .

אני שולח דוח מלאי נוכחי לאקסל ומבצע העתק/הדבק של מק"ט וכמות לפרוט העברה בין מחסנים . זה מתבצע אחת לכמה שעות

הבעיה בשיטה הינה שהכמות נצברת

דיווח ראשון היה 1000

דיווח שני היה 1000

הדוח מציג 2000 וזה מבלבל את המחסנאים

תודה רבה

yitzchok
    משתתף
    IL
    בהמשך למה שאני שאלתי למעלה אניח שהשאלה מתייחסת להוספת שורות לתעודה שכבר נפתחה ולא לצורך לנהל את התעודות גם.

כן אפשרי

אני מתלבט האם להציע את הפתרון הבא…

הייתי מוסיף עמודה מיוחדת לשורת פירוט של תעודות ההעברה. לא יהיה "מקור" לעמודה זאת (הביטוי יהיה מחזורת ריקה) והיא תהיה מיועדת לקליטת סריקת הברקוד. יהיה לו טריגר post-field שיעבור על מה שהוכנס לעמודה, יבדוק שזה בפורמט שצפוי מסריקת הברקוד, ויבצע השמה של המק"ט והכמות לתוך העמודות המתאימות במסך.

חששתי שיכול להיות בעיה של סדר ההכנסה לעמודות (שמשהו יקבע כמות בעקבות קביעת המק"ט כבר אחרי קביעת הכמות לפי הברקוד) אבל נראה לי שבגלל שלא נקבע כמות בשורה באופן אוטומטי (לפחות לא בסטנדרט אם אני לא טועה) לא צפויה בעיה כזו.

מה שכן, חובה לשים בדיקות בעמודה זאת שיחסמו את הערכים שייחסמו בעמודות של מק"ט וכמות, הרי ההשמות שלכם היו עוקפים את הבדיקות שם.

בגלל זה הפתרון הרשמי ובטוח יותר (אבל שדורש יותר עבודה ומנותק יותר ממסך הפירוט) דורש להכין מסך נוסף (נגיד מסך בן לתעודה שליד מסך הפירוט) שיקלוט את הסריקות. בעקרון אין כל כך צורך לשמור את הערכים שיסרקו למשך זמן אז אפשר לחשוב על איך לאפיין את המסך הזה, אבל לאחר קליטת הטקסט מהסריקה וניתוח באופן שציינתי למטה יש להפעיל ממשק מסכי שיכניס שורה חדשה למסך הפירוט.

השינה השניה היא התקינה מבין השנים כי אין דרך לעקוף בטעות הגנות סטנדרטיות. רק הוא יכול להיות פחות נח למשתמש שלא רואה בקלות ובאופן מיידי את התוצאה של פעולת הסריקה (כל עוד לא משקיעים כדי לדאוג שבמסך של הקליטה לא ישקף את שורת הפריט החדש – דבר שלדעתי אפשרי)

נאלצתי להסביר באופן כללי אבל אני מקווה שיספיק

איציק שלום

10 תודות , אני לומד ושוקל את הפתרון 

תודה רבה ושבוע טוב

yoram
    משתתף
    שלום,

פתרון פשוט ועובד בהרבה מקומות (בלי פחד ובלי חשש ובלי לסבך אותך במיליון שאלות והכוונות).

יוצרים שדה במסך פירוט העברות בין מחסנים מטיפוס CHAR רוחב שמספיק להכיל את נתוני הברקוד .

אין צורך ליצור את השדה הזה גם בטבלת TRANSORDER מאחר ואין צורך לשמור את הנתון הזה. ולכן גם פתרון של מסך בן ייעודי נוסף שאליו יבצעו סריקות ואז תצטרך להפעיל ממשק מסכי ביציאה ממנו מיותר לחלוטין .

אתה מבצע CHECK-FIELD על השדה הנ"ל שבודק את תקינות הנתונים .

למשל שהמק"ט אכן קיים בטבלת המק"טים ועוד בדיקות שרלוונטיות עבורכם .

מבצע בנוסף POST-FIELD על השדה ש"שובר" את הברקוד ומפריד אותו לנתונים הרלוונטים: מק"ט לחוד וכמות לחוד . ואז בהשמה מאוד פשוטה שותל את הערכים בשדות הסטנדרטיים במסך .

עושים את זה בהמון מקומות וזה עובד פיקס.

בהצלחה .

yoram
    משתתף
    בנוסף למה שרשמתי לנ"ל אם אתה רוצה בכלל להקל על המשתמש אתה יכול גם בסוף ה – POST-FIELD

לרשום KEYSTROKES שיורד שורה ומתמקם בשורה חדשה מתחת על השדה החדש של קריאת הברקוד ואז אתה יכול לאפשר רצף צליפה של ברקודים .

יורם שלום

תודה רבה

yitzchok
    משתתף
    IL
    שלא תהיה שאלה… מה שיורם הציע זה הפתרון הראשון מבין השנים שאני תיארתי. זה פתרון באמת אפשרי אבל כדאי להבין מתוך מה שכתבתי שם שיש סיכון של עקיפת בדיקות, אם לא עכשיו אז לפחות בהמשך אחרי שדרוגים, כל עוד לא דואגים לתחזק את הפיתוחים.
מוצגות 8 תגובות – 1 עד 8 (מתוך 8 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.