דו"ח המציג את שורת הסיכום בלבד

פורומים אפיון ופיתוח פריוריטי דו"ח המציג את שורת הסיכום בלבד

משתתף
    שלום רב !

יש לי דו"ח המכיל אלפי שורות בפלט עבור כ חמישה עמודות של REAL .

המשתמש מבקש לקבל את שורת הסיכום בלבד ללא כל אלפי השורות , איך משנים את הדו"ח כך שיציג את שהכותרת ושורת הסיכום בלבד?

תודה

מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)
  • Replies
    yitzchok
    משתתף
    IL
    מבטלים את שורות הסיכום וקובעים שמבצעים סיכום של העמודות האלה לכל העמודות האחרות. ראה עמודת "חישוב עמודה" אחרי "התסרת עמודה" במחולל הדו"חות – יש לקבוע שם S. תצא שורה לכל שילוב של ערכים בעמודות בדו"ח ללא ערך ב-"חישוב עמודה", ובעמודת עם ה-S יהיה סיכום של כל השורות הרלוונטיות.

אני מקווה שזה מספיק ברור.

[ בבקשה לא לשלוח הודעות פרטיות במערכת - אני לא קורא אותן ]
    דן בר
    משתתף
    שלום – מתנצל זה לא ברור ,

הסרתי את T מעמודת "חישוב קבוצתי והוספתי S בעמודה חישוב עמודה.

קיבלתי שגיאה אשר לפי מיטב הבנתי טועהת שהקובץ צריך להכיל GROUP BY .

עם זאת כל הניסיונות שלי לא צלחו – היכן אני טועה?

תודה

yitzchok
    משתתף
    IL
    בלתי אפשרי לענות מכאן בלי לראות פירוט של כל העמודות (כולל המוסתרות וסדר מיון) והחיתוכים בדו"ח, ביחד עם הודעת השגיאה המדוייקת.

העיקר הוא שיהיה S בעמודות שצריכים לסכום אותן לשורה אחת, וריק בעמודות שיקבעו פירוט השורות – זאת אומרת שכל שילוב של אותן שורות יביא שורה אחת. אם עשית את זה צטט כאן בדיוק את הודעת השגיאה. יהיה חשוב לדעת גם אם יש עמודות מחושבות כי אלה יכולות לגרום לבעיות אם לא בוצעו נכון.

[ בבקשה לא לשלוח הודעות פרטיות במערכת - אני לא קורא אותן ]
    NoamN
    משתתף
    none
    בדרך כלל דו"ח כזה צריך להכיל כמה שפחות שדות וכנראה יש לך משהו שמשתנה באמצע.

אתן דוגמא להבהרה: נניח שרוצים דו"ח שיציג הזמנות לקוח לפי פריט. הפריט יהיה המפתח (שדה המיון) ושדות אחרים יהיו מספר הזמנה, שם לקוח, תאריך ההזמנה, כמות בשורה וסכום בשורה, כאשר סוכמים את שני האחרונים עם קוד S בשדה "חישוב קבוצתי" (כדי לתת סה"כ לכמות וסכום).

אם רוצים דו"ח שמציג רק סיכומים, צריך להוציא את מספר ותאריך ההזמנה ואת מספר הלקוח מהדו"ח. במקביל צריך להסיר את ה-S מ"חישוב קבוצתי" (אלא אם רוצים סה"כ לכל הדו"ח) ולהוסיף S בשדה "חישוב עמודה" עבור כמות וסכום.

דן בר
    משתתף
    תודה רבה – עכשיו עובד , עזרת לי מאוד.
מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.