דוח רווח והפסד – טבלה חודשית – שינוי בסעיפי הדוח

פורומים שימוש במערכת דוח רווח והפסד – טבלה חודשית – שינוי בסעיפי הדוח

משתתף
    שלום,

אקדים ואומר:
    א. זה חידוש מרענן למצוא פורום שעוסק בפריוריטי.
    ב. אני משתמש חדש ב"זום". השימוש היחידי הוא תוכנה להנהלת חשבונות. החברה בה אני עובד מתעסקת במתן שרותים לעשרות אלפי לקוחות, ויש לנו CRM לטיפול בלקוחות הכולל גם מערכת בילינג.

אני מעוניין להוציא כל חודש דוח רווח והפסד, שהוא למעשה דוח הביצוע של החברה. אני יודע שיש דרכים להגדיר תקציבים בתוך הזום, אך אני מסתדר טוב מאוד עם האקסל בצד הזה. אני רוצה לשפר את תהליך הפקת הדוח החודשי.

מה אני עושה היום:
    מוציא דוח רווח והפסד חודשי, משנה את הסעיפים שלו, מחלק עלויות שונות שנרשמות בסעיף אחד לשני סעיפים, נותן כותרות מתאימות וכו'.

מה אני רוצה שיהיה:
    אני מעוניין להוציא את הדוח בלחיצת כפתור לפי סעיפים שאגדיר מראש, כולל:
    1. סדר הסעיפים
    2. אלו סעיפים נכנסים לעלות המכר, להנהלה וכלליות ולהוצאות מכירה.
    3. אפשרות לסיכום כמה סעיפים (לדוגמא – הוצאות שכר של 2 מחלקות יופיעו תחת סעיף 1).
    4. יש לציין כי יש מקרים בהם ספק אחד מספק 2 פריטים לסעיפים שונים, ולפעמים אפילו בחשבונית אחת (לדוגמא, החיוב בגין רכבי הליסינג של המנכ"ל ומנהל המכירות מגיעים בחשבונית אחת, והם אמורים להתפצל לסעיפים שונים).
    5. לתת כותרות לסעיפים, שלפעמים שונות מהכותרת של הכרטיס.

ייתכן שהבקשות שלי מצריכות פיתוח מיוחד, וייתכן שלא, אשמח לשמוע ממכם כיוונים מאיפה בכלל מתחילים.

תודה רבה

ברק

מוצגות 15 תגובות – 1 עד 15 (מתוך 31 סה״כ)
  • Replies
    Lior
    מנהל בפורום
    הי ברק,
    ברוך הבא לקהילה שלנו.

בנושא סידור דו"ח רווח והפסד.
    במסך כותרות מאזן ודו"ח רווח והפסד אתה יכול לקבוע את סדר הכותרות בדו"ח בעמודת "סדר". במסך סעיפי מאזן/רווח והפסד לכר' ראשית אתה יכול לקבוע את שיוך הסעיפים לכותרות ואת סדר הופעתם בעמודות "כותרת בדו"ח" ו"סדר" בהתאמה. במסך חשבונות ראשיים אתה יכול לקבוע את שיוך החשבון לסעיף מאזן/רווח והפסד.

בנושא חלוקת התנועות הכספיות בין המחלקות בארגון. זום מציע כלי מאוד חזק בנושא ושמו בישראל "מרכזי רווח ועלות עקיפה". אם אתה לא מכיר את הנושא, או לא מכיר את היישום שלו בזום אני מציע שתעבור על האשף ב כספים > מרכזי רווח ועלות עקיפה > אשף מרכזי רווח ועלות. בפשטות, מרכזי רווח מפלחים את התנועות הכספיות בין יחידות ארגוניות שאתה מגדיר והן "מרכזי הרווח". אתה יכול לקשר כל פירוט של תעודה תפעולית למרכז רווח ובכך לשייך אליו את ההוצאה\הכנסה. הקישור "מתגלגל" בתעודות התפעוליות (הזמנה, חשבונית) עד לתנועות היומן.
    כעת אתה יכול להפיק דו"ח רווח והפסד למרכזי רווח (כספים > מרכזי רווח ועלות עקיפה > דו"חות מרכזי רווח > רווח והפסד למרכזי רווח) הדו"ח זהה לדו"ח רווח והפסד בתוספת הפירוק של המספרים לפי מרכזי הרווח.
    בהצלחה

david
    משתתף
    אתה יכול להקים דוח אחר על סמך הנתונים הקיימים
    תעזר באשף

כספים > הנהלת חשבונות > דו"חות כספיים > אשפים לדו"חות כספיים
    תעשה את זה קודם בחברת הדגמה כי חלק מהשינוים משפיעים על הדוחות הסטנדרטיים
    הכי פשוט להעתיק את חברה האמיתית לחברת תרגול

אלמוני
    אורח
    ברק שלום,
    יש להגדיר תקציבים ודו"חות רוו"ה מבוססים על אותם תקציבים כך תוכל לראות את ביצועי החברה כדו"ח רוו"ה מבוססי תקציב.
    כאשר משתמשים בתקציבים יש להקפיד מאוד על שיוך

בהצלחה

ברק
    משתתף
    תודה לכולם על התגובות.

חייצוק – כמו שכתבת, בעבודה עם תקציבים צריך לשייך כל פעם, וזה די מטריד.

לגבי הגדרת דוח חדש – לא ניתן להגדיר דוח חדש שלא משנה את הסעיפים הרגילים, ובינתיים אני מעדיף לא לגעת בהם.

החלטתי לנסות את מרכזי הרווח.

הגדרתי מרכז רווח אחד (בינתיים, כל החברה היא מרכז רווח אחד).
    הגדרתי כמה מרכזי עלות, בחישוב הוצאות ישיר.
    קישרתי כמה חשבונות ראשיים למרכזי העלות.

עשיתי תנועת יומן אחת נסיונית של עלות, ואכן אני רואה אותה ב"מרכזי רווח ועלות – מסכי שליפה".

אבל: כשאני מוציא רווח והפסד למרכזי רווח – הוא לא מוציא לי את תנועת היומן ("דוח ריק").

איפה טעיתי?

שוב תודה רבה לכולם.

אלמוני
    אורח
    מרכזי רווח מראים את הנתונים רק לאחר שבוצעו תנועות היומן וללא אפשרות של תכנון מול ביצוע.

על מנת לראות את תנועת היומן יש להריץ "כספים > מרכזי רווח ועלות עקיפה > חישוב הוצאות למרכזי רווח"

ברק
    משתתף
    את זה עשיתי, וכמו שכתבתי – אני רואה את התנועה במרכזי רווח ועלות – מסכי שליפה.

לפני שהרצתי "חישוב הוצאות למרכזי רווח" היא לא הופיעה שם

אלמוני
    אורח
    לפני הרצת הפרוצידורה המערכת לא מחשבת את החלוקה של כל תנועת יומן למרכזי הרווח והעלות השונים
    ברק
    משתתף
    זה הבנתי, תודה.

אבל למה כשאני מוציא דוח רווח והפסד למרכזי רווח (אחרי הפרוצדורה) הוא כותב לי דוח ריק?

אלמוני
    אורח
    בדוק את תקופת הדו"ח מול תאריך פקודת היומן
    ברק
    משתתף
    הפקודה בתאריך תקופת הדוח.

אם יש רעיונות נוספים אשמח לשמוע.

תודה

Lior
    מנהל בפורום
    הי ברק,

אני מציע שלשם הדוגמא תפתח מרכז רווח רגיל נוסף בסביבת דמו כמובן. תפתח כמה חשבוניות עם קישורים למרכזי הרווח, תפיק את הדוח ותראה אם לילד הזה פיללת. אם אכן הדוח עונה על צרכיך, אז זה הזמן להכניס את המורכבות של העמסת עלויות עקיפות.

על כל פנים, לי יש דוגמא עובדת של מרכז עלות אחד לשני מרכזי רווח. הדוח אכן מציג את מרכזי הרווח כצפוי.

שאלות על הדו"ח שלך.
    1. איזה תנועה הכנסת? צפויה או רגילה ? האם הדגל בקלט הדו"ח מתאים לסוג התנועה
    2. האם בחרת להציג מרכזי רווח בודדים או לפי עץ ?
    3. האם החתך בקלט הדו"ח מתאים לחתך של מרכז הרווח ?

ברק
    משתתף
    שלום ליאור, תודה על התשובה.

אסביר קצת יותר מה אני צריך: אני מחפש פונקציה שתתן לי דוח רווח והפסד מלא, לפי המחלקות השונות. לדוגמא: מחלקת שרות לקוחות – כוללת בתוכה הוצאות שכר, והוצאות טלפון.
    בשלב מתקדם יותר, אשמח לעשות העמסה של הוצאות טלפון (חשבונית אחת) על כמה מחלקות, לפי בסיס העמסה מסויים, אבל כרגע זה לא קריטי.
    לגבי מרכזי רווח – המטרה שלי היא בעיקר לראות את העלויות. יש לי סוג אחד של הכנסות בחברה (ליתר דיוק שלושה סוגים, אבל אין שום טעם לעשות חלוקה ביניהם ולהפוך כל אחד מהם למרכז רווח בפני עצמו).

עלו כאן כמה הצעות –
    1. לשנות את סעיפי רווח והפסד, או ליצור דוח חדש. הבעיה בשתי האפשרויות היא שאני משנה את ההגדרות גם לדוחות הרגילים, ובזה אני לא מעוניין בשלב זה.
    2. עבודה עם תקציבים – מצריך תפעול שוטף מדוקדק.

לכן, העדפתי את האפשרות של מרכזי רווח, המאפשר בין השאר חלוקה של חשבונית אחת לכמה מרכזי עלות.

לסיכום – העמסה של מרכזי עלות על מרכזי רווח שונים אינה נדרשת מבחינתי. כל שאני מבקש הוא להגדיר מחלקות שונות, ולראות את ההוצאות באותן המחלקות.

לגבי השאלות ששאלת –
    1. עשיתי תנועת יומן רגילה.
    2. ניסיתי את שתי האפשרויות
    3. החתך מתאים.

תודה רבה

ברק

Lior
    מנהל בפורום
    הי ברק,

האם ניסית לקשר שורת חשבונית למרכז רווח, לסגור את החשבונית, ולהפיק את הדו"ח ?

אלמוני
    אורח
    במידה וסגרת את החשבונית ולא קישרת מרכז רווח תמיד ניתן לקשר את מרכז הרווח בתיקון תנועות יומן סופיות
    ברק
    משתתף
    הגדרתי לחשבון ההוצאות מרכז עלות.

רשמתי תנועת יומן, וסגרתי אותה.

כשאני מסתכל עכשיו על תנועת היומן – יש שם את מרכז העלות.

נראה לי שאני לא מבין משהו בסיסי, אבל אני לא מצליח להבין מה..

אשמח לקבל מספר טלפון של אחד משניכם למייל שלי
    barak@neto.net.il

תודה רבה

ברק

מוצגות 15 תגובות – 1 עד 15 (מתוך 31 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.