דירוג ספקים

פורומים אפיון ופיתוח פריוריטי דירוג ספקים

אורח
    בוקר טוב,
    אני רוצה לדרג ספקים ע"פ 4 קטגוריות, דו"ח אמינות ספקים אינו נותן לי מענה מתאים.
    האם מישהו כבר פיתח משהו ומוכן להראות איך הוא/היא תקפו את הבעיה ?
מוצגות 15 תגובות – 1 עד 15 (מתוך 15 סה״כ)
  • Replies
    PriorityDev
    משתתף
    IL
    שלום,
    בנינו אצלנו כזה מודול. הלוגיקה שלו מאוד מורכבת. בגדול, מדדנו את הספקים לפי קריטריונים הבאים:
    1. הזמנות רכש, קבלת סחורה – עמידה בתאריכים.
    2. בדיקת מעבדה – אחוז פסילות.
    3. מוצרים שחוזרים לתיקון אצל ספק – איכות שרות, עמידה בזמנים.

זה רק בגדול. מכאן הדרך ארוכה. קביעת אופן הניקוד יכולה לשנות את התמונה מקצה לקצה…
    תלוי באיזה זום אתה רוצה לראות. מערכת BI היתה תורמת כאן הרבה.

אלמוני
    אורח
    תודה,
    אני באמת מבקש להימנע מפיתוח גדול מדי ואם יש עוד כאלה שכבר עשו זאת אשמח לקבל עוד מידע.
    אפשר לעשות את זה בצורה אחרת יותר פשוטה:
    להשתמש בדוחו"ת הקיימים במערכת (או לפתח דו"ח) , לייצא אותו לתבנית קבועה באקסל ואז לעבד אותו עם טבלאות ציר (PIVOT ).
    מר שוגי היקר,
    אם תסביר לנו לפי איזה קטגוריות אתה רוצה לדרג זה יעזור לנו לעזור לך…:)
    PriorityDev
    משתתף
    IL
    שוגי, שוב, תלוי מה רוצים לקבל. בגדול, הנקודות שתיארתי, הן הנקודות בהן ניתן למדוד את הספק.

מיכאל, רוב הפיתוח הוא לא בדו"חות.
    בשביל לדעת, אם הספק עומד בזמני אספקה, אתה צריך לפתח לוגיקה במסכי הזמנות רכש/קבלת סחורה מספק, המאפשרת לדעת, האם העיקוב היה באשמת הספק או גורמים אחרים.
    כמו כן, יש לפתח לוגיקה דומה במסך החזרת סחורה לספק.
    בנוסף, לא ידוע לי על מסך סטנדרטי, המאפשר מעקב אחרי מוצרים שנמצאים בתיקון אצל ספק. במקרה הזה נאלצנו לפתח מודול שלם עם סוג תעודות חדש, תהליך BPM מוגדר וכו' וכו'.
    כך שהדו"ח עצמו זה רק בורג קטן של המערכת.

אהלן ,
    אתה צודק במאה אחוז אבל אני מציע לתת לשוגי הזדמנות להגיד לנו מה הפרמטרים שהוא צריך ואלי נוכל למצוא לו פתרון סטנדרטי (אולי אפשר לשלב OLAP …) כי ממה שנראה לי הוא לא רוצה ללכת על פיתוח רציני.
    אלמוני
    אורח
    איכות, לו"ז, רמת שירות, מענה מהיר לבל"מ.
    PriorityDev
    משתתף
    IL
    לפי מה ששוגי שואל, נשמע שהוא דווקא מתיעץ, באילו פרמטרים ניתן לבחון ספקים.
    מה שתיארתי לו זה לוגיקה דומה לדו"ח הסטנדרטי (אמינות הספק) אך נותנת תוצאות אמיתיות. אנחנו לא היתקנו את הלוגיקה מהסנדרט, אבל זה מה שמתבקש ולא נראה שיש משהו אחר (במקרים הסטנדרטיים).
    אלמוני
    אורח
    היי,
    הפרמטרים שרשמתי הם אלו המעניינים אותנו ובדו"ח אמינות ספקים לא כולם באים לידי ביטוי.
    והשאלה היא באמת איך ניתן בפיתוח מינימלי לקבל את הדירוג.
    אגב נאמר לי כבר שדו"ח אמינות ספקים אינו ניתן לשדרוג מסיבה כלשהי.
    PriorityDev
    משתתף
    IL
    שוגי, בוא נעבור ממשפטים כלליים להגדרות מדוייקות.
    1. איכות = "הכמות והאחוז של מוצרים שנפסלו וסיבות הפסילה" – ראה דוח סטנדרטי
    2. לו"ז = "מספר האיחורים באספקא" – ראה דוח סטנדרטי
    3. רמת שרות – מה זה?
    4. מענה מהיר לבל"מ – מה זה?
    אלמוני
    אורח
    OK מה שאתה אומר זה ישנם נתונים שניתן להביאם ממקומות שונים מהמערכת וישנם שלא שכנראה נצטרך לציין אותם ידנית .
    זה מתאים למה שחשבתי, השלב הבא שמעניין אותי זה שיטת הריכוז וההצגה שעדיפה, חשבתי על כמה:
    הוספת מסך בן למסך ספקים ובו כל הנתונים או רק של אותם שניים ואז דו"ח שמבצע חישוב.
    מה אתם עשיתם ? מה יותר פשוט לביצוע ? מה העדיפויות ?
    PriorityDev
    משתתף
    IL
    הסיבה שלא ניתן לשדרג את הדו"ח הסטנדרטי היא, שהחישוב מבוצע שם ע"י תוכנית מקומפלת ולא ע"י תוכנית SQLI עם קוד פתוח.
    PriorityDev
    משתתף
    IL
    1. נכון, אין במערכת את כל הנתונים הדרושים. וגם מה שכיביכול קיים בדו"ח הסטנדרטי, אינו משקף את התמונה האמיתית (למשל, איחורים באספקה הם לאו דווקא באשמת ספק).
    2. עדכון הנתונים צריך להתבצע לא ברמת ספק, אלא ברמת תעודה, כלומר, ע"י אנשי רכש, QA, מחסן וכו' – כל אחד בתעודות שלו. וזה דורש מחשבה רבה ופיתוח מורכב + מלחמת חינוך גדולה עם משתמשים שלא יהיו מוכנים למלא שדות נוספים מעבר למה שהם רגילים.
    3. נראה לי, שכבר הבנתה, שלא ניתן כאן לבנות משהו רציני ללא ניתוח מעמיק + מפתח מיקצועי.
    שוגי
    אני מציע שתתמקד ולא תתפזר…
    תגדיר כמו שצריך את הפרמטרים שמענינים אותך ונוכל להמשיך הלאה.
    אלמוני
    אורח
    בודאי שהבנתי
מוצגות 15 תגובות – 1 עד 15 (מתוך 15 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.