הוספת שדה כמות למסך בן

פורומים אפיון ופיתוח פריוריטי הוספת שדה כמות למסך בן

משתתף
    היי, בניתי מסך בן למסך הזמנות אשר מציג רשימת מק"טים לפי טבלה אחרת שיצרתי עפ"י בחירת סוג שנמצא במסך הזמנות.

כל השדות הם במצב קריאה כי אני רוצה שהמשתמש ירשום את הכמות הרצויה לו מכל מקט וכאשר עולה למסך הבן, כל המקטים יועתקו לפירוט ההזמנה.

הוספתי את שדה כמות ובחירה לפי מטבלת flagordi אבל כאשר אני רושמת כמות ויורדת שורה אז הכמות נעלמת.

אשמח לדעת על הדרך הנכונה לעשות זאת והאם שימוש בטבלת flagordi היא נכונה פה.

תודה רבה לעוזרים

מוצגות 9 תגובות – 1 עד 9 (מתוך 9 סה״כ)
  • Replies
    yitzchok
    משתתף
    IL
    יש את השאלה למה הסימון (ב-FLAGORDI?) לא נשמר, וזה תלוי איך בנית את המסך, ולא פירטת.

אבל בסופו של דבר תצטרכי לבנות (את ה) מסך (מ) חדש כי:

אא"כ מדובר בטבלה שמיודעת לשימוש פרטי (והיא לא)…

אין. להשתמש. בטבלה. סטנדטרית. במערכת. פריוריטי. למטרה. פרטית. נקודה.

התכוונת שבעקבות סימון ב-FLAGORDI משהו היה ממלא את פירוט ההזמנה באופן אוטומטי? אני לא יודע.

נתחיל מההתחלה, וקיצור, כי מדובר במשהו עם כמה שלבים ואיך בדיוק עושים כל דבר תלוי באיך רוצים שיעבוד, אציג חלק מההתלבטויות שיהיו לי אם הייתי נדרש לפתח כזה.

ראשית כל האם נדרש לנהל טבלה פרטית של מק"טים, יכול להיות שניתן לאמץ משהו קיים אבל נמשיך מהטבלה שלך.

צריכים לשמור רשימה של מק"טים וכמויות (יש צורך לסימון בכלל? או הכמות 0 או היא לא 0), הייתי מקים טבלה כזו. אבל השאלה מה המפתח? רשימה פר הזמנה+משתמש? רשימה פר הזמנה? יתרון של השני – משתמשים אחרים יכולים להסתכל. יתרון של הראשון – אין סיכוי שמשתמש אחר יסתכל, יגע, ויגרום להעברת המק"ט. אפשר בעיצוב המסך להתחשב בעדכונים לרשימת המאסטר לאחר שנכנסו למסך. או לא.

אותם מק"טים + כמויות יעברו לפירוט ההזמנה ע"י ממשק מסך כאילו הוקלדו. המסך שלך ישמש להוספת שורות בלבד, לא עריכה, אא"כ את רוצה להשקיע עוד בפיתוח. שינויים ומחיקות במסך הסטנדרטי.

מה הטריגר להקמת השורות? כל יציאה מהמסך לאחר שינויים? אולי עדיף הפעלה ישירה מההזמנה? זה יכול להיות פתרון לבעיה של משתשמים שונים. אז הרשימה בקלות תהיה פר ההזמנה, יעבירו פירוט כשמוכנים ולא לפני בטעות. לאחר הטעינה מאפסים את הרשימה.

אלה כמה מחשבות שעולות כרגע, הרי אני לא יודע תשובות לשאלות שלי, אבל העיקר הוא שטבלת FLAGORDI היא לא תהיה חלק מהפתרון.

מקווה שזה עוזר

[ בבקשה לא לשלוח הודעות פרטיות במערכת - אני לא קורא אותן ]
    sava
    משתתף
    תודה

אפרט קצת

בניתי מסך ומסך בן של סל מחירים מיוחדים (וכמובן טבלאות פרטיות)

ז"א, במסך האב מגדירים קוד סל וכמות מינימום שיש לבחור על מנת לקבל את המחירים המיוחדים.

במסך הבן יש להכניס את כל המק"טים שמשתתפים במצבע וכן את המחירים המיוחדים שלהם.

במסך הזמנות הוספתי את האפשרות לבחור את קוד המסצע הרצוי ובמסך הבן של הזמנות הוספתי מסך שמציג את כל המקטים והמחירים המיוחדים לפי הקוד שנבחר במסך האב.

על המשתמש להקליד את הכמות הרצויה מכל מק"ט שסך הכמות תהיה שווה או מעל המינימום למבצע.

בדיקת הכמות נעשית ביציאה ממסך הבן ואם הכמות טובה אז יועתקו המק"טים, הכמויות והמחירים למסך פירוט ההזמנה. אם היא לא טובה אז תהיה הודעה על כך.

אני מבינה שעלי לבנות טבלה נוספת על מנת להכניס את פרטי השורות הנבחרות. האם העתקה של טבלת FLAGORDI מספיקה (שבה נשמר שם משתמש, מפתח שורת מבצע וכמות) או שאני צריכה עוד פרמטרים לשמור כמו לדוג' את מפתח ההזמנה?

תודה

sava
    משתתף
    היי, הוספתי טבלה (העתק של טבלת FLAGORDI) שאליה אני מכניסה את הכמות שהמשתמש רושם אבל אני מקבלת הודעת שגיאה:

"ערך 1 לא קיים בעמודה 'ציין כמות' בטבלת 'בחירת שורות סל'"

למה אני מקבלת את השגיאה הזו?

תודה

yitzchok
    משתתף
    IL
    סליחה, לקח לי זמן לחזור לזה

די קשה לעזור על שאלה כזאת כי לא רואים בדיוק מה שעשית

אבל בקשר לשאלה האחרונה, זה עניין של איך שמת את הטבלה ההיא במסך. כנראה איך שעשית את זה, המסך מנסה למצוא שורה מתוך הטבלה, כדי לקבוע מפתח בעמודה אחרת – כמו מה שקורה כשקובעים ערך ב-PARTNAME במסך ORDERITEMS כדי לקבוע ערך ב-PART

יש עמודת דגל לסימון שעובדת? תראי איך זה עובד. אני מניח ששם אין את העמודה עצמה אלא יש ביטוי וטריגר לאחר השמירה שמעדכנת את הטבלה בהתאם למצב הדגל. עמודת הכמות צריכה להתנהג באופן דומה.

מקווה שזה מכוון אותך לפתרון

sava
    משתתף
    יש לי דגל שמסתמן כאשר ממלאים את הכמות אם לזה התכוונת…

אז בעצם אני צריכה לשים POST-FIELD בשדה כמות שיעדכן את כל מפתחות הטבלה? זה בעצם השדה היחיד שהמשתמש צריך למלא…

sava
    משתתף
    בגדול הרעיון הוא כמו במסך הבן של חשבוניות ספק מרכזת – בחירת שורות הזמנה PIVORDI

אבל עדין לא מצליחה להבין מה שכחתי…

yitzchok
    משתתף
    IL
    שאלת: "אז בעצם אני צריכה לשים POST-FIELD בשדה כמות שיעדכן את כל מפתחות הטבלה?" והתשובה חד-משמעית לא! לא מעדכנים טבלה ב-POST-FIELD. עד שעברנו את כל ה-PRE בהפעלת מסך יכול להיות השורה לא תשמר ולכן לא מעדכנים את ה-DB אלא ב-POST (INS/UPD/DEL/FORM) של המסך.

אנסה לכוון אותך ביחס לדוגמה שנתת

הטבלה שלך מקבילה אם כן ל-FLAGORDI

וטבלת הבסיס של המסך שלך הוא מסך אחר (מה שקובע איזה רשומות עולות על המסך)

שימי לב לחיתוכים ושימוש של FLAGORDI ב-PIVORDI

היא מותנית (סימן שאלה במזהה עמודה במקום אחד לפחות)
    <p style="direction: rtl;">עמודות סימון וכמות מזכירים את הטבלה בביטוי. זה חשוב!! אם העמודה שלא מטבלת הבסיס מוגדרת ב"עמודת טבלה+שם טבלה" המסך ינסה למשוך שורה מתאימה (דוגמת מק"ט במסך פירוט הזמנות כאמור)</p>
    שימי לב למה שקורה בהפעלות המסך – המסך שלך צריך לעשות דברים דומים.

sava
    משתתף
    את כל זה אני שואלת אחרי שחיקיתי כמעט את כל מה שקורה במסך PIVORDI לגבי מה שרלוונטי כמובן ועדין לא מצליחה לעבור את השגיאה הזו…
    yitzchok
    משתתף
    IL
    עוד יותר קשה לנו כי אנחנו לא רואים…

צילום מסך או הוצאת מחולל מסכים לאקסל יכולים לעזור אבל די הרבה עבודה להוציא לנו את כל מה שהיינו רוצים אולי לראות, כולל ביטויים והפעלות והגדרות טבלאות..

מוצגות 9 תגובות – 1 עד 9 (מתוך 9 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.