הזמנות

פורומים שימוש במערכת הזמנות

משתתף
    התבקשתי להפיק הזמנה על בסיס הצעת מחיר ולקשר את ההזמנה למחירון בסיס :
    הצלחתי לעשות את ההזמנה > דרך מסך הזמנות > לשונית אסמכתאות > הצעה שלפתי את ההצעה הנכונה ואז במסך בן פירוט הופיעו כל הפריטים שהכילה ההצעה כי סומנה הצעה כוללת וראיתי שמקור המחיר הצעת מחיר אני לא מבינה מה זה לקשר את ההזמנה למחירון הבסיס ??
    תודה
מוצגות 1 תגובות (מתוך 1 סה״כ)
  • Replies
    ראשית אני חייב לציין, שיתכן שהמשימה שלך היתה לקשר את הצעת המחיר אל מחירון בסיס ואחר כך להפיק הזמנה על בסיס הצעת המחיר.
    זה נשמע הגיוני יותר כי שינוי מחירון בהזמנה לא ישנה דבר כאשר יבוצע הקישור להצעת המחיר. זה רק ישפיע על תוספת שורות חדשות שאינן קיימות בהצעת המחיר.

עכשיו לעניין המחירונים:
    אני מניח שאת יודעת שניתן לבנות מספר מחירונים עבור כל מיני מוצרים וכן שמוצר כלשהו יכול להיות מקושר למספר מחירונים לפי הצורך.
    אחר-כך ניתן לקשר אל לקוחות מסוימים איזה מחירון שרוצים. את זה מבצעים על-מנת לקבוע מחיר ברירת מחדל למוצר עבור לקוח מסוים, וכך זה בעצם פועל: בעת הכנת הצעת מחיר ללקוח A המקושר אליו מחירון Y (במסך הבן לקוחות > מחירוני לקוח), המוצר שבפירוט יקבל אוטומטית את המחיר המתאים.

לפעמים יש צורך לבחור מחיר אחר למוצר עבור לקוח A השונה מהמחירון ברירת המחדל שלו. במקרה שכזה, יש צורך "לעקוף" את מחירון ברירת המחדל שלו. את זה מבצעים באמצעות השדה 'מחירון' הנמצא בלשונית 'אסמכתאות' של מסך הצעת המחיר וגם מסך הזמנת לקוח.

במצב הרגיל, שדה 'מחירון' ריק ואין צורך להגדירו. אם ללקוח לא מוצמד מחירון, אז תמיד יילקחו המחירים ממחירון הבסיס ולא צריך לבחור דבר בשדה הנ"ל. רק כאשר מבקשים לבחור מחירון שונה, המחיר שיקבל המוצר יהיה בהתאם למחירון הנבחר ושדה 'מקור מחיר' בפירוט ההצעה יציג את "מחירון בסיס" במקום "מחירון לקוח".

כאשר מבוצע הקישור של ההצעה אל ההזמנה, שורות הפירוט יועתקו להזמנה אבל בשדה 'מקור מחיר' נקבל את התיאור "הצעת מחיר" שזה אכן נכון עקב הקישור.

אלון.

מוצגות 1 תגובות (מתוך 1 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.