הסבת קבצי אקסל (ממערכת טלפוניה) לפריוריטי

פורומים אפיון ופיתוח פריוריטי הסבת קבצי אקסל (ממערכת טלפוניה) לפריוריטי

משתתף
    שלום,

לצורך הסבת נתוני אקסל לספקים ואנשי קשר פעם בחצי שנה, הכנו משטח טעינה ופרוצדורות שטוענות את הנתונים מאקסל למשטח ומהמשטח לממשק מסך. עובד תקין.

קבצי הטעינה מגיעים ממערכת טלפוניה ולפני שטוענים אותם לפריוריטי עוברים עיבוד באקסס מקומי ליצירת קובץ שיותר מותאם למבנה שפריוריטי צריכה (כולל הוספת עמודות עם ערך ריק/קבוע, הסרת עמודות, שינוי שדות בתנאים מסוימים, הסרת רשומות בתנאים מסוימים, פורמט שדות. כולל גם JOINS בין הקבצים וUNION להתאמת המבנה לפריוריטי).

אופן הסבה זה מצריך יד מתערבת (/מתכנת) לשינוי קבצי המקור, הפעלת אקסס חיצוני לפריוריטי, ובפריוריטי טעינת הקבצים החדשים והפעלת הממשק.

השאלה האם נכון להשאיר את ההסבה הדו שנתית הזו עם האקסס המקשר וכו', או עדיף לבקש ממערכת הטלפוניה שיכינו קובץ יותר מותאם לפריוריטי לפי הדרישות שלנו ולנסות לעבד אותו רק בפריוריטי ללא תוכנת ביניים? (או מה יש כאן לשפר כדי שההסבה תהיה יותר חלקה/ זורמת/ מקובלת?)

תודה רבה

• הדיון הזה עודכן לפני 2 שנים, 3 חודשים ע״י namnami בגלל: תגיות ותיקון קל
מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)
  • Replies
    yitzchok
    משתתף
    IL
    זה בכוונה חצי שנתי? או זה רק בגלל שנח יותר בגלל הפעולות הידניות?

הייתי מהסס להפיל דבר כזה על מערכת הטלפוניה עצמה. אם תרצו להשען על הארגון שמספק את הטלפוניה ויכולת הפיתוח שלו כדי לחסוך אצלכם זה משהו אחר.

הייתי חושב שדבר שממיר מפורמט כללי של הטלפוניה לפורמט שמיוחד לפריוריטי עדיף לעשות אותו קרוב לפריוריטי. אולי צריך להיות בתוך פריוריטי. קלטו את קובץ הטלפוניה ישירות לטבלת טעינה שטוחה ועשו שם את מה שעושים היום באקסס ומסביב.

או לחילופין (אולי לא תחשבו בצדק שיותר פשוט לעשות את העיבודים האלה מחוץ לפריוריטי) תוסיפו אוטומציה. Powershell מצוינת לזה. או תשתמשו בה לנהל את התהליך כולל הפעלת האקסל או עזבו את האקסל ותמירו ל-SQL Server ותעשו את החלקים התכנותיים ב-powershell בו יש את רוב עד כל הכח של דוט נט בלי הצורך לקמפל.

נשמע שיש לכם כבר תהליך בדוק שהוא אמין כל עוד עושים לפי הנוהל וזה כבר התחלה טובה, אם זה נכון צריך להיות יחסית קל לעשות אוטומציה עד הסוף.

מקווה שזה יעזור וגם שלא אהיה היחיד שיביע דעה.

נעם, אולי ליאור, אלעד, בבון, יש לכם מה להגיד?

[ בבקשה לא לשלוח הודעות פרטיות במערכת - אני לא קורא אותן ]
    NoamN
    משתתף
    none
    התכוונתי להגיב עד שראיתי את השורה האחרונה……

כמובן אי אפשר לדעת במדויק אבל הנטיה שלי לקלוט את הקובץ כפי שהוא לתוך משטח עבודה בפריוריטי ולבצע את ההתאמות הנדרשות "בפנים" במקום במערכת חיצונית. הרי לכאורה מערכת חיצונית דורשת התאמה לשינויים בפריוריטי אחרת העיבוד עלול להיות לא נכון.

namnami
    משתתף
    ההסבה נעשית כל חצי שנה כי זה הצורך. האופציה אליה התכוונתי היא לבקש מהארגון שמספק את הטלפוניה לשנות את הקבצים בהתאם.

לפי דבריכם עדיף להכניס את הקבצים המקוריים לטבלאות בפריוריטי ולעשות את העיבוד שם. נשמע הגיוני.

אם אפשר בבקשה להסביר מה כוונתכם ב:

או לחילופין (אולי לא תחשבו בצדק שיותר פשוט לעשות את העיבודים האלה מחוץ לפריוריטי) תוסיפו אוטומציה. Powershell מצוינת לזה. או תשתמשו בה לנהל את התהליך כולל הפעלת האקסל או עזבו את האקסל ותמירו ל-SQL Server ותעשו את החלקים התכנותיים ב-powershell בו יש את רוב עד כל הכח של דוט נט בלי הצורך לקמפל.

מה הצעתם לעשות ב powershell / sqlserver  ?

תודה רבה!

snoof123
    משתתף
    יש המון כלים שיכולים לשחק עם הקבצים ולהתאים אותם. צריך לדעת קצת יותר מה המשמעויות בשביל להמליץ לדעתי.

כמה הכלי באקסס דורש באמת התערבות יד אדם, מה סוג המניפולציות שבאמת קורות מעבר לסוגי הקבצים עצמם, מה המשמעות של השינויים בקבצים מבחינת חברת הטלפוניה וכו'..

כמובן שאם אפשר לקבל קבצים מותאמים בדיוק לפי הפריוריטי אז עדיף לוותר על ממשקי אקסס למיניהם. אבל זה באמת עניין של עלות מול תועלת וזה סובייקטיבי בעיניי.

yitzchok
    משתתף
    IL

namnami:

אם אפשר בבקשה להסביר מה כוונתכם ב:

מה הצעתם לעשות ב powershell / sqlserver  ?

אולי גרמתי לבלבול כי כתבתי אקסל במקום אקסס?

אם הייתם מעדיפים לא להכניס את התהליך לתוך הפריוריטי, ויש קושי להשלים את האוטומציה סביב האקסס, אז אפשר לנהל את התהליך ב-powershell ולשמור את נתונים שהיום באקסס ב-MSSQL. כמובן כתיבת תהליך לגמרי חדש. בעבר הצעתי SSIS. אלה דברים שאולי לא ידרשו עוד רשיונות. אבל הכל תלוי בכמה יש לכם נסיון כבר עם הכלים האלה/רצון ללמוד אותם והאם ניתן לבצע את העיבוד בתוך פריוריטי.

אני חושש שאולי לא עניתי על השאלה אבל הדיון כאן די כללי את התשובה גם די כללית.

[ בבקשה לא לשלוח הודעות פרטיות במערכת - אני לא קורא אותן ]
מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.