העמסות בתהליך ייבוא – פרמטרים חשובים

פורומים שימוש במערכת העמסות בתהליך ייבוא – פרמטרים חשובים

משתתף
    היי,
    אשמח לדעת מישהו שעובד בעיקר עם ייבוא, ועושה ייבוא מכמה ספקים, איך בדיוק תהליך העמסה קורה (ישנם פרמטרים שמשתנים) כגון עמילות, משקל, נפח, בדיקה פיזית באם קורה וכו'…..

אשמח לעזרה בתחום ממישהו שמבין.

מוצגות 10 תגובות – 1 עד 10 (מתוך 10 סה״כ)
  • Replies
    yitzchok
    משתתף
    IL
    ביקשת בדיוק, אני יכול לענות רק גס אבל אולי אפילו זה יעזור.

אתם מכירים תיקי יבוא?

כדאי להתחיל מהאשף שם, אם זה לא מוכר לכם.

אבל אני לא בטוח שמשקל ונפח ובדיקה פיזית באים לידי ביטוי בתיקי יבוא. למה בדיוק הכוונה?

[ בבקשה לא לשלוח הודעות פרטיות במערכת - אני לא קורא אותן ]
    ברק
    משתתף
    היי,
    ראשית תודה רבה על המענה המהיר, ראוי לציין שאני מקים את המערכת ועדיין לא משתמש בה באופן שוטף (רק החל מינואר מתחיל לעבוד)
    כרגע אני בונה את כול המק"טים ודברים שארצה לראות דוחות שלהם בעתיד.
    השאלה אם אני בונה מקט לכול אחד מהפרמטרים כמו פורמליות, דמי אגרת מחשב, עמלת תפעול ידני, ביטוח וכו' ?
    ואיך זה בא לידי ביטוי בהעמסה על כול אחד מהפריטים במשלוח (ישנם פעמים כי המשלוח יחושב לפי נפח ולפעמים לפי משקל )
    תסכים איתי שאם משלם מחיר לפי נפח מסוים על תיק ייבוא, הדברים הקטנים שבתוך אותו ייבוא יועמסו בהתאם ? השאלה איך זה קורה בפועל.
    מקווה שהצלחתי להעביר את השאלה כמו שצריך…
    ברק
    משתתף
    היי,
    ראשית תודה רבה על המענה המהיר, ראוי לציין שאני מקים את המערכת ועדיין לא משתמש בה באופן שוטף (רק החל מינואר מתחיל לעבוד)
    כרגע אני בונה את כול המק"טים ודברים שארצה לראות דוחות שלהם בעתיד.
    השאלה אם אני בונה מקט לכול אחד מהפרמטרים כמו פורמליות, דמי אגרת מחשב, עמלת תפעול ידני, ביטוח וכו' ?
    ואיך זה בא לידי ביטוי בהעמסה על כול אחד מהפריטים במשלוח (ישנם פעמים כי המשלוח יחושב לפי נפח ולפעמים לפי משקל )
    תסכים איתי שאם משלם מחיר לפי נפח מסוים על תיק ייבוא, הדברים הקטנים שבתוך אותו ייבוא יועמסו בהתאם ? השאלה איך זה קורה בפועל.
    מקווה שהצלחתי להעביר את השאלה כמו שצריך…
    yitzchok
    משתתף
    IL
    אין לי נסיון עם זה באופן ספציפי

יש לך אפשרות לשליטה מפורשת על ההעמסות.

גם כמה שתוכל להגדיר העמסות שיחולקו באופן אוטומטי לפי מדד זה או אחר יהיה עניין של הגדרה במוצר.
    כך שאם היית רוצה, היית יכול ליצור מק"ט אחד עבור כל סוג חיוב שמעומס באותה צורה – כל עוד אין לך סיבה אחרת להבדיל.
    סיבות להפריד ליותר מק"טים יש אין-ספור.

הייתי אומר שכדאי להתחיל עם האשף של תיקי יבוא וגם עם המיישם שלכם

אבל אולי אחרים כאן שמנוסים יותר בנקודה הזאת יביעו דעה הבמשך

[ בבקשה לא לשלוח הודעות פרטיות במערכת - אני לא קורא אותן ]
    ברק
    משתתף
    מאוד מודה לך, אמשיך לבדוק וכמובן שאעדכן אם יהיה לי משהו שיוכל לעזור לאחרים פה בשרשור.
    YairM
    משתתף
    אופן העמסה נקבע לפי ההגדרה בשדה אופן העמסה שבמסך הגדרות כספים למוצרים,בשדה זה ניתן להגדיר אופן העמסה לפי משקל,נפח,כמות,מחיר ועוד,

כמו שיצחק הציע,תוכל להקים מק"ט לכל סוג העמסה,וכאשר אתה מקים חשבונית של עמיל המכס שמקושרת לתיק היבוא,אתה מגדיר בה את המק"טים לפי אופן העמסה הרלוונטי לפריטים בחשבונית הרכש.

ברק
    משתתף
    אתה ממש מתכוון לפתיחת מקט לכול שדה ?
    לדוגמא :
    "עמלה"
    "פורמליות"
    "הובלה יבשתית"
    "בדיקה פיזית"
    וכול פרמטר כזה או אחר שחויבתי בעבר או שאחויב בעתיד ?
    תודה על עזרתך !
    YairM
    משתתף
    אתה יכול להגדיר אופן העמסה אחד לכל מק"ט,לכן אתה צריך לפתוח מק"ט (לא מנוהל מלאי,עם סימון דגל בשינוי תאור) לכל אופן העמסה.
    לדוגמא מק"ט X לאופן העמסה לפי משקל.
    מק"ט Y לאופן העמסה לפי נפח, וכן הלאה.
    כאשר אתה מקליד חשבונית רכש של עמיל המכס,אתה בוחר את מק"ט אופן העמסה הרצוי ובתאור מק"ט משנה לכל תאור שתחפוץ.
    ברק
    משתתף
    היי יאיר,
    תודה על עזרתך.
    אבל המשלוחים שלי מסווגים לפי אוויר \ ים, ובכול אחד מהתצורות הללו יש פרמטרים (לפעמים זהים לדוגמא עמילות יש גם בים וגם באוויר ) האם לפתוח מקט לכול אחד מהם כמו הדוגמא המצורפת
    GASH-AIR-DELIVER
    GASH-SEA-DELIVER
    האם הכוונה ככה לפתוח מקטים לכול אחד מן הפרמטרים שמופיעים לי בחשבוניות של העמיל מכס שלי?
    תוןדה מראש,
    YairM
    משתתף
    כמו שהסברתי בדוגמא קודם,אתה צריך לפתוח מק"ט לכל אחד מאופני העמסה שיש לך,
    אם אופן העמסה של המק"ט הוא לפי משקל,זה לא משנה אם מדובר בהובלה ימית או אווירית מבחינת אופן העמסה,העמסה תהיה תמיד לפי משקל כאשר תשתמש במק"ט זה,המחיר בשורה של פריט העמסה כמובן יהיה שונה בין משלוח ימי לאווירי.
מוצגות 10 תגובות – 1 עד 10 (מתוך 10 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.