העתקה מאקסל

פורומים אפיון ופיתוח פריוריטי העתקה מאקסל

משתתף
    איך מעתיקים מה database כלומר מקובץ אקסל לטבלה קיימת במערכת?
מוצגות 15 תגובות – 1 עד 15 (מתוך 16 סה״כ)
  • Replies
    snoof123
    משתתף
    ממשקים למסכים, זה לא על רגל אחת.
    esti levie
    משתתף
    אם זה משהו חד פעמי, ללא עיבוד אפשר להדביק במסך
    הייתי מנסה בקטנה, שורה שתיים לראות איך זה יוצא ולא מעתיקה הכול בבת אחת
    שים לב לסדר העמודות שיהיו תואמות
    yitzchok
    משתתף
    IL
    בהדבקה צריכים גם לקחת בחשבון דילוג על כל העמודות שהן קריאה בלבד, כך שיצא שמדביקים פחות עמודות ממה שרואים.
      [ בבקשה לא לשלוח הודעות פרטיות במערכת - אני לא קורא אותן ]
    esti levie
    משתתף
    לכן לדעתי הכי נח להעביר לתחילת הרשומה את מפתח הרשומה ואת השדות שיש לעדכן
    כך לא צריך להסתבך עם חשבונות של עמודות לקריאה בלבד ועמודות שאנחנו לא רוצים לגעת בהם
    הדס
    משתתף
    אני יודעת
    אני עובדת עם הסבה דרך הממשקים ומשם למסד הנתונים

אבל אחרי שלב הטעינה אני פותחת את משטח ההסבות ושם לא מופיע כל מה שהיה בקובץ האקסל (אחרי שסגרתי אותו לקובץ TXT שיהיה מופרד טאבים)
    אז אני חוזרת להגדרת קובץ הטעינה ושם מסדרת באמצעות תו ראשון ותו אחרון את מיקום העמודות, וזה עדיין לא עוזר.
    מה אפשר לעשות?

esti levie
    משתתף
    אם הגדרות קובץ הטעינה תואם את האקסל שלך לא אמורה להיות בעיה.
    רק תשימי לב אם הגדרות הטעינה מסומנות מופרדות TABS או שהם לפי מספר תווים.
    אם תכתבי את שם הממשק אני יכולה לבדוק למענך.

בכול אופן את יכולה להיכנס למשטח אחרי הטעינה ולהעתיק אליו את מה שחסר לך

הדס
    משתתף
    את מתכוונת לייצא מהגדרות קובץ הטעינה לאקסל ואז שם להכניס את הנתונים?
    esti levie
    משתתף
    שתי אופציות:
    1. לבדוק שמבנה הממשק תואם את מבנה קובץ האקסל. ושבאמת הממשק מוגדר מופרד TABS (לא כולם מוגדרים כך)
    2. אפשר להדביק את הנתונים מהאקסל למסך המשטח

על איזו ממשק טעינה אנחנו מדברים?

הדס
    משתתף
    אני צריכה לעשות הסבת ספקים אז מה שאני עושה זה:

מנהל מערכת>ממשקים>הסבת נתונים (לא ממשקים למסכים)>הסבות רכש>הסבת ספקים>הגדרת קובץ טעינת ספקים.

כאן אני צריכה לעשות "יצא לאקסל" כדי שיהיו לי כל השדות הדרושים ולא יווצר בלגן?

esti levie
    משתתף
    כאן את רואה את כל השדות שיש הממשק ואת הסדר שלהם
    אם הרוחב של כל השדות יהיה 1 אז הממשק יטען מופרד TABS
    את צריכה לסדר את האקסל שלך באותו סדר שאת מגדירה במסך.
    (נראה לי עדיף שלא תגעי בהגדרות ושתסדרי את הקובץ שלך לפי מה שהוגדר)
    יצוא לאקסל מוציא לך את השדות כשורות ואת צריכה להכניס את הנתונים בעמודות בהתאמה
    שימי לב ששורות שמסומנות בדגל "לא פעיל" לא יטענו למשטח
    הדס
    משתתף
    תודה, הסתדרתי.

הלכתי להסבת ספקים ודילגתי על השלב של הגדרת קובץ טעינה, וטעינה למשטח ההסבות וישר הלכתי למשטח ההסבות , עשיתי ייצוא לאקסל, באקסל מילאתי את הנתונים ואז עשיתי הדבק במשטח ההסבות, ושם טעינת המשטח למסד הנתונים.
    עובד מצוין

הדס
    משתתף
    יש לי שאלה בנושא הזנת הנתונים.
    במערכת חדשה, בשלב הזנת הנתונים, חייבים לעשות את זה דרך משטח ההסבות או אפשר לגשת ישר לטבלה ולהזין את הנתונים לפי השדות?
    yitzchok
    משתתף
    IL
    לעולם לא מכניסים ישר לטבלאות.

אבל יש את האפשרות להשתמש בממשק למסך שזה כמו להקליד את הנתונים. יש בזה אולי טרחה גדולה יותר כי צריכים להתאים את הנתונים למסך יותר ממה שצריכים לעשות במקרה של משטח טעינה, אבל בהסבת נתונים בין מערכות נראה לי שיש בד"כ פנאי ומשאבים להשקיע בזה.

הדס
    משתתף
    למה א"א להכניס ישר לטבלאות ואם עשיתי את זה כבר, זה כ"כ נורא?
    yitzchok
    משתתף
    IL
    קודם כל למען הסר ספק – אם הוספתם בפיתוח פרטי טבלאות משלכם לצורך תוספות פרטיות – מותר להכניס ישר אליהם – ועל אחריותכם לדאוג שהנתונים תואמים ללוגיקה שלכם.

באותה מידה, צריכים להבין שבפריוריטי זה "טריגרים" במסכים ולוגיקה בתהליכי טעינה שדואגים שמה שמגיע לטבלאות זה תקין ומתאים לנתונים במערכת. לדוגמה דרך המסכים אין דרך להכניס מזהה מוצר לטבלה אם לא קיים מוצר בעל מזהה זה. בפריוריטי אין הגנה ברמת הדטהבייס לכלל כזה ולכן אפשר לטעות בקלות ולעשות בלאגן בנתונים.

היות ואין דרך שתוכלי להיות בטוח שאת מכניסה נתונים באופן שתואם לכלל הלוגיקה במערכת, אסור לעשות זאת.

חשוב גם שאציין שבגלל זה אסור לנו כמפתחים לבנות מסכים וכו' שמעדכנים טבלאות סטנדרטיות כי זה יוצא אותו הדבר.

לא מן הנמנע שבבית התוכנה יטעו ויהיו סתירות בקוד שלהם ולא הכל יצמד לאותם כללים אבל אנחנו רוצים לדעת שכשיקרה משהו מוזר ויגלו בעיות בנתונים שנוכל לומר שפעלנו רק דרך הערוצים הנכונים (מסכים באופן ידני, ממשקים למסכים, תהליכי טעינה דרך משטחים וכו') ולא נגענו ישירות בטבלאות.

אני מתנצל על התשובה הארוכה אבל מקווה שכך הכל ברור.

מוצגות 15 תגובות – 1 עד 15 (מתוך 16 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.