העתקת תוכן עמודה מטבלה לטבלה דרך הפעלה ישירה

פורומים אפיון ופיתוח פריוריטי העתקת תוכן עמודה מטבלה לטבלה דרך הפעלה ישירה

משתתף
    הי שלום רב,
    הוספתי עמודה חדשה SARI_REMARK לטבלת CPROF (הצעת מחיר)
    ואני מעונינת להעתיק את תוכן העמודה הנ"ל לעמודה חדשה בטבלת ORDERS , כאשר אלחץ על הפעלה ישירה "פתיחת הזמנה".
    לא ברור לי בדיוק באיזה מקום אני צריכה להוסיף את ההשמה הנ"ל
    אשמח להכוונה
    תודה מראש
מוצגות 9 תגובות – 1 עד 9 (מתוך 9 סה״כ)
  • Replies
    אלמוני
    אורח
    שלב ראשון: הוספת שדה מקביל לטבלת ORDERS
    שלב שני: להציג את השדה במסך ORDERS – יכול להיות לקריאה בלבד
    שלב שלישי: כתיבת הפעלת PRE-INSERT למסך אשר בודק תחילה אם ההזמנה הוקמה על סמך הצעת מחיר. אם כן, צריך לשלוף את ערך השדה מהצעת המחיר ולעדכן את השדה במסך ORDERS בהתאם. השדה בטבלה אמור להתעדכן אוטומטית כיון שמדובר בהפעלה PRE-INSERT.
    yitzchok
    משתתף
    IL
    יכול להיות יתרון להעתיק את הערך לא ב-pre-insert אלא ב-post-field של שדה CPROF

אז תהיה הזדמנות להתייחס לערך זה בחוק עסקי או מחולל נתונים או בדיקות pre (אם כי האחרון עדיין אפשרי בהקפדה על הסדר)

אני לא בדקתי וסומך על נעם שהוא התייחס למה שכתוב והציע את הפתרון שלו על בסיס זה שהקמת ההזמנה בפרוצדורה זאת היא ע"י ממשק מסך כי אם לא (והפרוצדורה מייצרת הזמנה בדרך אחרת) נדרשת גישה אחרת. ובהנחה הזאת אני בא להסביר את הקשר בין השאלה והפתרון.

[ בבקשה לא לשלוח הודעות פרטיות במערכת - אני לא קורא אותן ]
    אלמוני
    אורח
    יש כמה דרכים להשיג את אותה המטרה. בהחלט POST-FIELD נשמע טוב, אם כי הייתי אומר שמוטב על שדה CPROFNUM ולא CPROF.
    sarit
    משתתף
    הי ותודה רבה לשניכם על התשובה.
    הוספתי ל PREINSERT וזה עובד מצוין , ונראה לי שהבנתי מה היתרון ב POST.
    ברשותכם, שאלה נוספת:
    איך יודעים שאכן האכלוס הוא דרך המסך? בהפעלה ישירה ממסך הצעת מחיר יש הפעלה של פרוצ ' שמקבלת פרמטרים , ניגשת לDB .
    תודה
    yitzchok
    משתתף
    IL
    תוכלי בבקשה להרחיב על השאלה?
      [ בבקשה לא לשלוח הודעות פרטיות במערכת - אני לא קורא אותן ]
    sarit
    משתתף
    בתגובתכם אמרתם שהכנסת פרטי הזמנה מהצעה קורית דרך ממשק מסך ולא בדרך אחרת. איך יודעים את זה?
    אלמוני
    אורח
    אני מנסה לחשוב מה יכול להיות "בדרך אחרת". לכל מסך ולכל שדה יש הפעלות מוגדרות שמגיבות לאירועים ספציפיים. השימוש בהפעלות הללו גורם לעדכונים תקניים של המערכת וגם עוזר למצוא תקלות בעדכונים (לדוגמא, כאשר חסר משהו).

פרוצדורות חיצוניות (זאת אומרת, קוד שפועל מחוץ למסך) צריכות להשתמש בממשקים מאותה הסיבה.

sarit
    משתתף
    הי נעם,
    כיוון שאני מגיעה מעולם אחר (מג'יק על אורקל) הרבה מהכנסות הנתונים וההפעלות ישירות היו פרוצ' או פונקציה שקיבלו פרמטרים וביצעו מניפולציה ב DB .
    עכשיו אני מבינה שעלי לבדוק הפעלות ברמת מסך. תודה רבה
    אלמוני
    אורח
    ניתן לתת הסבר יותר טוב עכשיו. ה-SDK מזהיר לא לבצע עדכונים או שינויים ע"י INSERT או UPDATE אלא להשתמש בהפעלות מפני ההפעלות גורמות לפעולות נוספות כמו רישום בלוג שינויים. נניח שאני כותב תכנית אשר משנה סטטוס של הזמנת לקוח ע"י UPDATE: לוג השינויים של אותה ההזמנה לא יראה מי שינה ומתי – אלה נתונים שנדרשים הרבה פעמים כאשר מנתחים הזמנות "בעייתיות".

אני מודה: כתבתי פרוצדורה שלצערי זוכה לשימוש לא קטן: שינוי מספר לקוח בהזמנת לקוח שיש לה שורות. השינוי מתבצע באמצעות UPDATE אבל אני גם דואג לעדכן את לוג השינויים של ההזמנה. גם מסך עוקף חוקים עסקיים צריך לדאוג לרשום את השינויים בלוג.

דחיפת נתונים באמצעות UPDATE גורמת לכלי הביקורת לאבד את היכולת שלהם לבצע ביקורת!

מוצגות 9 תגובות – 1 עד 9 (מתוך 9 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.