הרשאות נתונים/סינון נתונים לפי ערכים

פורומים אפיון ופיתוח פריוריטי הרשאות נתונים/סינון נתונים לפי ערכים

משתתף
    IL
    שלום!! חזרתי כדי לבקש עזרה:
    יש למישהו פה נסיון עמוק ביישום הרשאות נתונים, במיוחד כשכלול בזה הרחבת המערכת לסנן סוגי רשומות שלא מסוננות בסטנדרט?
    המיקוד שלי: שיוך תהליך רכש לסוכן, במיוחד חשבונית כי עמודת הסוכן כבר קיימת בטבלה. גם כן איך מטפלים במערכת בה כבר קיימים נתונים שלא משויכים ורוצים להסתיר אותם ע"י המנגנון הנ"ל?
    כשאדע שמישהו פה מנוסה אפרט יותר.
    תודה
    יצחק
      [ בבקשה לא לשלוח הודעות פרטיות במערכת - אני לא קורא אותן ]
מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • Replies
    Lior
    מנהל בפורום
    יצחק ברוך שובך, חסרת לנו

הבהרה:
    האם אתה רוצה להקצות למשתמשים לראות נתונים לפי סוכנים ?
    כלומר שמשתמש פלוני רואה נתונים של סוכניםX ו Y
    ומשתמש אלמוני רואה סוכים Y W Z

yitzchok
    משתתף
    IL
    ליאור, תודה רבה, צער לי שלא יכולתי להיות פה אבל פעילות בפורום יכול לדרוש לא מעט זמן ולא קל לאפשר לעצמי כבר

כן אני רוצה להפעיל את המנגנון של הרשאות לפי קישור לסוכנים כפי שאתה מתאר אותו. מנגנון זה קיים בנוי במערכת, ולא היה צריך להיות לי בעיה להפעיל אותו.

אבל מערכת המדוברת:
    1. יש לא מעט תעודות (רשומות) במערכת בהם יש שדה סוכן ולא רשום שם אף שם ולכן כל אחד יראה אותם. רציתי לשאול על קביעת מספר סוכן למפרע בתעודות אלה, כך שיופיע בהם מספר סוכן עבורו הייתי יכול לתת הרשאות.
    2. תהליך הרכש משויך לסוכן "מכירות" (ולא רק תהליך המכירות, שכן נתמך). כבר קיים שדה "סוכן" פרטי בהזמנת רכש ועל זה הסינון פועל טוב, בפועל גם חשבוניות ספק הקשורות בכותרת שלהן להזמנות ששייכות לסוכנים גם מסוננות כמו שצריך – במסך החשבוניות. אבל כל עוד מספר הסוכן לא מופיע בחשבונית הספק בלבד, מסכים ודו"חות המציגים חשבוניות ללא התייחסות להזמנות הרכש מציגים את כל נתונים ללא סינון ואת זה לא נוכל לאפשר. ההתלבטות שלי האם להשתמש בשדה סוכן פרטי בטבלת החשבוניות או האם להשתמש בעמודה הקיימת בטבלה המשמש לחשבוניות לקוחות אך שלא בשימוש אצל חשבוניות ספק. יש יתרונות וחסרונות לכל צד ורציתי לשמוע האם מישהו כבר התמודד עם זה או אפילו קיבל אישור מאשבל לקשור חשבוניות ספק לסוכנים בעמודה הסטנדרטית.

אני אודה שכתבתי בעבר שאין לשים לבד ערכים בשדות סטנדרטיות אבל פה מדובר בבדיוק אותו קישור – לסוכנים, ואני חושב שנוכל לסמוך על אשבל שכל דבר שמסתכל על חשבוניות לקוח לפי סוכנים כבר מבדיל לפי סוג חשבוניות וקישור לסוכן בחשבונית ספק לא ישבש בטעות תוצאות של פעולה על חשבוניות לקוחות.

Lior
    מנהל בפורום
    1. על פניו – לא נראה לי שיש עם זה בעיה.
    2. לעניות דעתי – עדיף שדה פרטי. אשבל לא יאשרו מילימטר מעבר לנהלי הפיתוח הרשמיים. גם שדה פרטי יפעיל את מנגנון ההרשאות
    yitzchok
    משתתף
    IL
    באמת כל עוד שאדאג שלא אכניס ערך בשדה פרטי כשיש באותה טבלה שדה סטנדרטי שמתייחס לסוכן אז לא צריכה להיות בעיה.
    תודה על חוות הדעת!
מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.