חיוב ספק

פורומים שימוש במערכת חיוב ספק

משתתף
    שלום רב
    שלחתי לספק חשבונית על חיוב יתר, הוא שלח לי חשבונית זיכוי, אם אקלוט את החשבונית הזו הרי שפעמיים הפחתתי את הסכום שחיבים לו. אבל איך מתעדים שקיבלנו חשבונית זיכוי

תודה

מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)
  • Replies
    katy
    משתתף
    הי דנה,

אנא רישמי בדיוק אילו תעודות רשמת במערכת:
    1. חשבונית ספק מקורית (עם חיוב שגוי) – חשבונית ספק או חשבונית ספק מרכזת?
    2. חשבונית על חיוב יתר – רשמת לשבונית במערכת? איזה?

בעיקרון, רישום חשבונית זיכוי ניתן לבצע בשני דרכים:
    1. חשבונית לחיוב ספק
    כספים > רכש (כספים) > חשבוניות רכש > חשבוניות לחיוב ספק > חשבוניות לחיוב ספק
    – בלשונית אסמכתאות תקשרי חשבונית ספק עם חיוב יתר או החזרת סחורה (אם הזיכוי בגין החזרת סחורה)
    2. חשבונית ספק מרכזת –
    בעמודה "חיוב/זיכוי" בחרי זיכוי, C.
    – אם זה עבור סחורה שהחזרת לו, קשרי להחזרה לספק.

קטי

dana
    משתתף
    בוקר טוב
    רשמתי חשבונית ספק מרכזת כמו שהספק שלח עם מחיר גבוה.
    אחכ הוצאתי חשבונית לחיוב ספק שמקושרת לחשבונית המקורית שקלטתי ( לא בצעתי החזרה)

עכשין קבלתי מהספק חשבונית זיכוי.
    1) מה עושים איתה
    2) מחיר קניה אחרון בכרטיס פריט גבוה מידי ועלות להטעות . איך אפשר לתקן אותו
    תודה

katy
    משתתף
    1. היית צריכה לרשום חשבונית לחיוב ספק לאחר שתקבלי ממנו את החשבונית זיכוי. מה שאני מציעה עכשיו, זה להיכנס ל"עדכון פרטים לחשבונית ספק"
    ולעדכן ב"פרטים" מספר חשבונית ספק.
    אל תרשמי חשבונית נוספת במערכת, זה יגרום לרישום כפול.
    2.מחיר קניה בכרטיס פריט – האם את מתכוונת ל"מחיר קניה" או "למחיר קניה אחרון"?
    מחיר קניה מתעדכן ממחירון ספק – אם אתם מנהלים מחירונים או ידנית.
    מחיר קניה אחרון מתעדכן מחשבונית ספק וניתן גם לעדכן אותו מקבלת סחורה, ע"י הפעלה ישירה משורות פירוט "עדכון מחיר אחרון".
    אם יש שאלות, את מוזמנת לפנות אלי 0544635141

קטי

yitzchok
    משתתף
    IL
    katy@de-facto כתב:

1. היית צריכה לרשום חשבונית לחיוב ספק לאחר שתקבלי ממנו את החשבונית זיכוי.

אני חולק על קטי

באשף חשבוניות רכש כתוב:
    חשבונית לחיוב ספק – נשלחות לספק כדי לבקש זיכוי עבור החזרת סחורה או חיוב יתר.

קשה לדעת מה לעשות. יש צורך לתעודה לצורך הנ"ל כדי לדעת איזה זיכויים מבקשים, אבל למרות הנ"ל הן מחייבות את כרטיס הספק מיד בסגירה כך שמדובר יותר ב"נשלחות לספק כדי להודיע שמתייחסים כאילו זוכו".

אכן חסר שדה מיועד למספר חשבונית הזיכוי של הספק (בה הספק מאשר שהוא חויב ע"י הלקוח). ויש את החסרון הנ"ל.

הייתי חושב שכדאי להגדיר נוהל בחשבוניות אלה שמוציאים אותן לספק עוד לפני שיהיו סופיות (נגיד בסטטוס מיוחד) ואז תעשו אותן סופיות כשתגיע חשבונית זיכוי (ותחייבו מילוי שדה פרטים במעבר זה – שם תשימו מספר חשבונית זיכוי).

כך יהיה מעקב אחרי זיכויים שביקשתם, בצורה שקל לקלוט את הזיכוי ללא הקלדה מחדש, ובלי שחשבון הספק זוכה עוד לפני שהוא מזכה לכם.

לדעתי כדאי (כלקוח שלא יודע מה לעשות) להגיש את זה לאשבל כחומר למחשבה – ספציפית: "רעיון לפיתוח עתידי – שדה לחשבונית ספק זיכוי בחשבונית חיוב ספק"

יצחק

[ בבקשה לא לשלוח הודעות פרטיות במערכת - אני לא קורא אותן ]
    katy
    משתתף
    אני מסכימה עם יצחק, לא שמתי לב שבחשבונית לחיוב ספק אין כלל מס' חשבונית ספק.
    השאלה מתי לרשום את התנועה בספרים (לסגור חשבונית) – אם לפני או אחרי שהתקבל זיכוי מהספק – זו שאלה של נוהלי עבודה בעיני.
    רק צריך לקחת בחשבון שאם משאירים חשבונית זמנית במערכת, זה לא יוצר תנועת יומן ולא משפיע על יתרת כרטסת.
    בכל מקרה אם החשבונית נרשמה בחשבונית לחיוב ספק לפני שהזיכוי התקבל בפועל, לדעתי אפשר לציין את מספר הזיכוי של הספק בשדה פרטים, דרך "עדכון פרטים לחשבונית ספק".

קיימת עוד דרך לרשום זיכוי מהספק, דרך חשבונית ספק מרכזת. לבחור C בשדה "חיוב/זיכוי".
    אז ניתן גם לרשום מספר חשבונית ספק.
    ניתן גם לקשר החזרות סחורה.
    לא ניתן לקשר חשבונית אחרת.

ניתן גם למנוע את התשלום בגין החשבונית עם חיוב יתר (למשל, אם מחליטים לא לרשום זיכוי במערכת, טרם התקבל זיכוי מהספק). יש להיכנס למסך "סימון חשבוניות לתשלום" ולסמן דגל "בבדיקה" לחשבונית הרלוונטית. אם הדגל הזה מסומן, תופיע הודעת אזהרה כאשר מסמנים דגל "לתשלום" לחשבונית זו.

קטי

מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.