חשבונית ספק מרכזת

פורומים שימוש במערכת חשבונית ספק מרכזת

אני מעוניין להקליד חס"מ ושתנועת היומן האוטומטית תהיה כנגד סעיף מע"מ תשומות לנכסים ולא מע"מ תשומות רגיל.
    זה לא קשור לחשבון ההוצאות בחשבונית, כי הוא כבר מוגדר לסעיף מע"מ תשומות לנכסים . למרות זה , עדיין תנועת היומן היא כנגד מע"מ תשומות רגיל ולא מע"מ תשומות לנכסים.
    שאלה נוספת . האם יש דרך בה אני יכול לראות את תנועת היומן שתצא לפני שאני סוגר את החשבונית ?
    פשוט לא רוצה שיהיה לי מספר גדול של חשבוניות מבוטלות
    תודה מראש
מוצגות 9 תגובות – 1 עד 9 (מתוך 9 סה״כ)
  • Replies
    רועי
    משתתף
    במסך בן "חשבונית – פרטים נוספים" יש לשנות את קוד מע"מ (אצלנו זה מקוד 002 לקוד 003).
    Efi Yacov
    משתתף
    שלום מונתסר,
    ברוך הבא לפורום.

1 – בהגדרות כספים לספקים עבור הספק הזה, תגדיר בעמודה קוד מע"מ, קוד שמכיל רשומה מע"מ תשומות לנכסים.

2 – לא. תנועת יומן נרשמת רק לאחר סגירת החשבונית.
    בהצלחה
    אפי יעקובוב
    efiyac@gmail.com

תודה חברה , נסגרה הפינה , אבל זה לא קשור להגדרות כספיים של הספק עצמו (מבלי לשנות את הקוד בפרטים נוספים בחשבונית עצמה ) .
    ממש ממש תודה לכם 🙂
    YairM
    משתתף
    שלום לכולם

כאשר משנים את קוד המע"מ בפרטים נוספים לקוד מע"מ לנכסים, זה נכון רק כאשר כל השורות בחשבונית הם עבור מע"מ לנכסים, במידה ויש בחשבונית גם שורות שבהם המע"מ הוא מע"מ תשומות יש לפעול לפי ההנחיות הבאות (מ-FAQ של אשבל)
    כיצד ניתן לרשום חשבונית עם מע"מ תשומות נכסים ומע"מ תשומות רגיל?

יש להיכנס למסך רשימת קבוצות מס, ולפתוח קבוצת מס חדשה בשם "רכוש קבוע".
    יש להיכנס למסך הגדרות כספים למוצרים, ולהקצות לפריט הרכוש הקבוע את קבוצת המס החדשה שהוגדרה, בעמודה קבוצת מע"מ. (אין להתיחס לעמודה קבוצת רכוש, שקשורה למודול רכוש קבוע אך לא לנושא הנוכחי).
    יש להיכנס למסך הגדרות מע"מ, לעבור לשורה של "מע"מ תשומות" (בד"כ קוד 002), ולמחוק את הקישור של חשבון התשומות הרגיל.
    יש להיכנס למסך הבן שיעורי המס, ולהגדיר לקבוצת המס הכללית קישור למע"מ תשומות של חשבון תשומות הרגיל.
    יש לפתוח שורה נוספת עבור קבוצת המס רכוש קבוע, ולקשר אליה את השורה של תשומות לנכסים.
    יש לחזור למסך האב הגדרות מע"מ, ועבור כל אחת מהרשומות (למעט זו של "מע"מ תשומות"), יש לעבור למסך הבן שיעורי המס, להוסיף את קבוצת המס החדשה "רכוש קבוע", ולהגדיר את שעורי המס.
    בעת סגירת החשבונית עם פריט אחד הקשור לקבוצת המע"מ הרגילה ופריט אחר הקשור לקבוצת המע"מ של הרכוש הקבוע, תרשמנה בתנועת היומן שתי שורות: האחת למע"מ לתשומות הרגיל, והשניה למע"מ של תשומות לנכסים.

לגבי השאלה הנוספת ניתן להסיר את הדגל בשדה לסגור תנועת יומן במסך הגדרות לתעודות כספיות בנתיב כספים > תחזוקת כספים > הגדרות כספים > טבלאות כספים > הגדרות לתעודות כספיות
    ואז בכל פעם שסוגרים חשבונית תתקבל תנועת יומן זמנית שתקושר לחשבונית ניתן להיכנס אליה מתוך החשבונית בלשונית אסמכתאות שבמסך אב בשדה תנועת יומן לבדוק ורק אז לרשום אותה לספרים

יאיר

123
    משתתף
    מעלה שאלה שנשאלה שוב,
    לגבי שילוב חשבונות מעמ בחשבונית ספק –
    עברתי על ההנחיות ואכן יש פיצול של המעמ. הבעיה היחידה היא שעבור הפריטים ה"רגילים" השורת המע"מ נשארת עם TAX והתנועה לא נסגרת כי מעולם לא שייכו את הפריטים לקבוצת מס, מלבד הפריטים ששויכו לרכוש קבוע.

האם יש דרך שכל הפריטים שלא שוייכו יילכו למעמ התשומות הרגיל ?
    האם יש דרך יישומית כך שבפתיחת מקט יקושרו אוטומטית לקבוצה הכללית ?

YairM
    משתתף
    המערכת מוגדרת כך שכל פריט חדש משוייך לקבוצת מס כללית.

לפי מה שאתה מתאר, הבעיה נובעת מזה שלא קישרת לקבוצת המס הכללית במסך שיעורי מס מסך הבן של הגדרות המע"מ את חשבון מע"מ התשומות הרגיל

Diana Tiplitzki
    משתתף
    בהמשך לחשבונית ספק מרכזת, רק שם יש את האופציה לבחור חשבונית זיכוי.

קיבלתי חשבונית זיכוי שצריכה להירשם מול נכס.

אך בעת פתיחת נכס הוא נותן לי שגיאה כי מדובר בחשבונית זיכוי.

כיצד ניתן לפתור זאת?

yitzchok
    משתתף
    IL
    יכול להיות אפשרי לרשום חשבונית חיוב עם כמות שלילית.
      [ בבקשה לא לשלוח הודעות פרטיות במערכת - אני לא קורא אותן ]
    Diana Tiplitzki
    משתתף
    ניסתי,לא מאפשר להכניס רישום שלילי
מוצגות 9 תגובות – 1 עד 9 (מתוך 9 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.