לקוחות : כל מה שקשור לזה

פורומים שימוש במערכת לקוחות : כל מה שקשור לזה

משתתף
    שלום,
    דבר ראשון : אני מודה לכם מאוד, אתם עוזרים לי, למרות שאני ודאי שואלת שאלות מאוד טיפשיות (אבל זה בגלל שאני לגברי לא מכירה את התחום:( )

יש לי כמה שאלות בנושא לקוחות ואודה לכם מאוד על כל עזרה
    1. החברה קיימת בארץ, אבל בחו"ל יש לה מספר נציגויות-המוגדרות ב-Priority בתור בתור חברות שונות (בכניסה ל-Priority ניתן לבחור באחת החברות חו"ל או במערכת של הארץ).הוצאת ההזמנה מתבצעת בדרך הזאת : מהארץ ללקוח נשלח המוצר+Delivery Note + Commercial Invoice , אבל מי שמחוייב בכסף עבור ההמוצר היא נציגות בחו"ל.החברה בחו"ל מחייבת את הלקוח (ומרוויחה על ההפרש:laugh: ).
    איך אוכל לבצע זאת ב-Priority? האם , בהגדרת לקוח, בסעיף "הלקוח המשלם" יש לרשום את הנציגות בחו"ל? ז"א שיש להגדיר את הנציגות הנ"ל בתור לקוח במערכת?מה קורה מבחינת המלאי במקרה הנ"ל?

2. תנאי תשלום תלויים בסוג המוצר ולא בסוג הלקוח. אביזרים למערכת נרכשים בתנאי תשלום Net21 , לאומת זאת מערכת שלמה לאותו הלקוח תצא במקדמה של 33% + Net21.איך ניתן להגדיר זאת ב-Priority?(איך בכלל מגדירים את הנושא של מקדמות?)
    המון תודה מראש

מוצגות 7 תגובות – 1 עד 7 (מתוך 7 סה״כ)
  • Replies
    Lior
    מנהל בפורום
    הי,
    חן חן על הפרגון. העונג כולו שלנו.

1. לא ברור לי מאיזה חברה מופקת החשבונית ללקוח. בתחילת ההודעה רשמת שזו החברה שבארץ. לעומת זאת בסוף כתבת שהחברה בחו"ל מחייבת את הלקוח. אנא הבהירי.

2. נניח באופן תיאורטי שיש לך במסך כרטיס פריט שדה "תנאי תשלום" שבאמצעותו את קובעת מהם תנאי התשלום לפריט. מה יהיו תנאי התשלום הכלליים להזמנה או חשבונית המכילה שתי שורות שתנאי התשלום של המקטים שלהם שונים ?

BookWorm
    משתתף
    Lior כתב:

הי,
    חן חן על הפרגון. העונג כולו שלנו.

1. לא ברור לי מאיזה חברה מופקת החשבונית ללקוח. בתחילת ההודעה רשמת שזו החברה שבארץ. לעומת זאת בסוף כתבת שהחברה בחו"ל מחייבת את הלקוח. אנא הבהירי.

טוב, אחת הבעיות שהנהלת חשבונות מתקיימת בחברה חיצונית ובפועל לא יוצאות שום חשבוניות מ-Priority/Zoom לאף אחד(שזאת שאלה נפרדת, מה עושים עם זה)
    לפי התהליך הכל הולך בצורה כזאת:
    מקבלים הזמנה מלקוח, מוציאים Commercial Invoice חלקי (יש בו סעיף שאומר ש-Invoice זה הוא למטרת שילוח בלבד, ה-Invoice המלא יישלח בנפרד) + Delivery Note על שם הלקוח.לאחר מכן מוציאים חשבונית ידנית (אפילו בכתב יד) לנציגות בחו"ל והוא, בתורה, מחייבת את הלקוח.
    האם לרשום בסעיף "הלקוח המשלם" את שם הנציגות?
    Lior כתב:

2. נניח באופן תיאורטי שיש לך במסך כרטיס פריט שדה "תנאי תשלום" שבאמצעותו את קובעת מהם תנאי התשלום לפריט. מה יהיו תנאי התשלום הכלליים להזמנה או חשבונית המכילה שתי שורות שתנאי התשלום של המקטים שלהם שונים ?

כאשר אתה מציג את הנושא בצורה כזאת, נראה ברור והגיוני, למה לא ניתן לבצע זאת:)

Lior
    מנהל בפורום
    כן. החברה בחו"ל תוגדר להיות הלקוח המשלם של הלקוח מקבל הסחורה.
    מוציאים תעודת משלוח ללקוח שמקבל את הסחורה.
    חשבונית מפריוריטי – תוכלי לבסס את החשבונית על תעודת המשלוח ולרשום אותה על שם החברה בחו"ל. את זה את יכולה לעשות רק אחרי הקישור של הלקוח המשלם

שאלת גם על מקדמות…. את יכולה לתת רקע ? מה הצורך ?

BookWorm
    משתתף
    דבר ראשון – המון תודה על עזרתך 🙂
    אני אנסה את מה שאתה הסברת לי בסביבת ניסיון.
    לגבי המקדמה : אני פשוט לא יודעת איך לגשת לכל העסק הזה. איך מגדירים תנאי תשלום עם מקדמה (33% , שאר Net21), איפה. באופן כללי, מה עושים עם זה ?
    Lior
    מנהל בפורום
    הסבר מפורט בנושא מקדמות נמצא ב:
    כספים > מכירות (כספים) > אשפי מכירות (כספים) > אשף מקדמות.

התהליך העקרוני הוא:
    – פתיחת הזמנת לקוח וקביעת אחוז קיזוז מקדמה – אחוז הקובע כמה יש לקזז מכל חיוב היוצא ללקוח בגין הזמנה זו עד ל"סגירת" המקדמה.
    – חשבונית מקדמה – חשבונית מרכזת המסומנת בדגל מקדמה בלשונית תנאים כספיים.
    יורדים למסך הבן – פירוט החשבונית ושם ממתינה שורה מיוחדת עם מק"ט "מקדמה". נותנים לו מחיר וסוגרים את החשבונית
    – עכשיו כל חשבונית רגילה (אספקה) שתצא ללקוח בגין ההזמנה הנ"ל תכיל שורת מקדמה במינוס לפי אחוז הקיזוז.

תנאי תשלום: קובעים כרגיל בהזמנה

BookWorm
    משתתף
    המון תודה.
    אלך לנסות את כל הדברים שהסברת לי כל כך טוב:)
    יש לי עוד שאלות 🙁 , אבל קודם איישם את מה שכבר למדתי.
    המון תודה 🙂
    Lior
    מנהל בפורום
    פספסתי משהו חשוב – חשבונית המקדמה צריכה להיות מקושרת להזמנה בלשונית "אסמכתאות".
מוצגות 7 תגובות – 1 עד 7 (מתוך 7 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.