מוצרים

פורומים שימוש במערכת מוצרים

משתתף
    שלום,
    יש לי 4 מוצרים שונים (בחלק מהם משתמשים באותפ פריטים-בנים) – נקרא להם product
    איך לנהל את המלאי שלהם בצורה נכונה ?
    האם פשוט לציין כל product בתור משפחת מוצרים שונה? ואז מה לעשות עם בנים שהם אותם מוצרים, אבל משתמשים בהם גם בproduct A וגם ב-product B?
    לשים כל מוצר במחסן בנפרד? ואז עם יש לי חוסר באיזה חלק משותף,\ אני פשוט מבצעת "העברה בין מחסנים".בינתיים זה הפתרון שנראה לי הכי מתאים.
    האם קיימת אפשרות לדעת על בסיס כמות המלאי, כמה מערכות שלמות של כל product אני אוכל לייצר?
    האם קיימת אפשרות להכניס התראות על מוצרי מפתח (נשארו רק 5 יחידות, נא תזמין עוד).
    מה זה פקע ?
    מה זה איתור?
    תסלחו לי על שאולות…
    🙁
מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • Replies
    עפר שקד
    משתתף
    ההמלצה שלי היא להקים מק"ט במערכת עבור כל יחידת מלאי עליה את רוצה לבצע בקרה ניהולית נפרדת.

התשובה לכמות המלאי וליכולת ליצור מערכות מלאות תלויה בסוג המערכת שלך ובמורכבות החלטות הישום שלך.
    בתכלס את אמורה להריץ מהלך MRP (קיים רק במודול ייצור) ומהלך זה מאפשר לך לתכנן מתי תייצרי מה, כמה מלאי יש לך ומה חסר לך ואת צריכה להזמין.
    במערכת מסחרית ניתן לבצע דוח תכנון לרכש עבור עץ מוצר ברמה אחת בלבד.

פק"ע הם ראשי תיבות של פקודת עבודה ומטרת המסך לתכנן ולדווח מנת יצור של מוצר מסויים תוך שימוש בבנים המתוכננים לו על פי עץ המוצר.
    בפועל פותחים פק"ע נפרדת (או שורה בפק"ע) עבור כל מוצר עצמאי עליו יש לדווח יצור בצורה עצמאית.

התראות לגבי מוצרי מפתח לא ממש קיימות אבל ניתן להפיק דוח המלצות לרכש דוח השוואה למלאי ביטחון.

איתור הוא סיגמנט של מחסן
    לדוגמא מחסן עורפי שורה 4 מדף 5 יכולים להיות מיוצגים על ידי קוד 100 (למחסן) ואיתור 00405 עבור שורה ארבע מדף 5.

מארק
    משתתף
    none
    הי,

אני מבין שיש לך מודול ייצור.
    אבל במקרה וייצור שלך לא מורכב מדי יש כלי תכנון\פיתוח פשוטים יותר – כמו דו"חות זמינות מלאי להזמנה וכו'.
    יכול להיות ופתרון הוא לא מסובך כל כך – העם תוכלי להסביר יותר?
    אשמח לעזור.

מארק.

BookWorm
    משתתף
    ofer כתב:

ההמלצה שלי היא להקים מק"ט במערכת עבור כל יחידת מלאי עליה את רוצה לבצע בקרה ניהולית נפרדת.

מצטערת, לא הבנתי מה עלי לעשות.תוכל להסביר מפורט יותר ?

marc כתב:

אני מבין שיש לך מודול ייצור.

יש לי חשדות כבדים שאין לי מודול ייצור 🙁

marc כתב:

אבל במקרה וייצור שלך לא מורכב מדי יש כלי תכנון\פיתוח פשוטים יותר – כמו דו"חות זמינות מלאי להזמנה וכו'.
    יכול להיות ופתרון הוא לא מסובך כל כך – העם תוכלי להסביר יותר?
    אשמח לעזור.

על זה הייתי רוצה לקבל יותר מידע. זה דווקא נשמע כמו מה שאני צריכה

תודה

מארק
    משתתף
    none
    הי, כתבתי לך ל-walla.
מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.