מחירונים ומחירים

פורומים שימוש במערכת מחירונים ומחירים

משתתף
    אני צריכה בבקשה את עזרתכם בהגדרת 1מחירי המכירה ללקוחות האסטרטגיים יתקבלו אך ורק ממחירים המיוחדים.
    ניסיתי דרך : הקמתי לקוח אסטרטגי ולקוח בשם מרכז 1 ללקוח המרכז
    הוספתי שני פריטים ותמחרתי אותם במסך בן מחירים מיוחדים למוצר
    לאחר מכן הוספתי ללקוח האסטרטגי את שני הפריטים דרך הפרוצדורה
    הוספת פריטים ללקוח וקישרתי את הלקוח האסטרטגי ללקוח מרכז 1 –
    פה לא ראיתי שהמחירים של פרטי הלקוח האסטרטגי התעדכנו לפי
    הלקוח המרכז כי בפועל זה מה שצריך להיות הלקוח הזה יורש את
    המחירים אבל זה לא עובד איפה טעיתי ?
    האם אני אמורה לראות במסך בן מחיר מיוחד למוצר את המחירים של הפריטים כי בחלון הה לא הופיע כלום ?
    תודה
מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • Replies
    היי סוניה,

לפי הבעיה שלך, אופן העבודה שלך בנושא לקוח מרכז ומחירונים אינו נכון. לכן אנסה להסביר את עקרון העבודה עם לקוח מרכז בתוספת דוגמא:

לפעמים נתקלים בלקוחות (כגון רשתות שיווק) שהם חלק מקבוצה גדולה של לקוחות, אך כל לקוח עובד מולך באופן עצמאי מבחינת הזמנות.
    לדוגמא, נניח שאת עובדת בתדיראן (פטריוטיות למוצרי כחול-לבן 🙂 ), ואתם מייצרים מקררים ומוכרים אותם למספר סניפי "א.ל.מ.". יש לכם לקוח "אלמ חיפה" ולקוח "אלמ באר-שבע" ולקוח "אלמ ירושלים" ועוד…
    כל לקוח שכזה יכול להזמין באופן עצמאי את המוצרים שלכם ואתם פותחים עבור כל לקוח כזה כרטיס משלו.
    קבעתם שמחירי המקררים שלכם הם אחידים לכולם ועל-כן פתחתם מחירון שנקרא לו "מחירון אלמ". לכאורה נראה כי יש להוסיף עבור כל לקוח כזה את המחירון למסך הבן. עבודה שכזאת מייגעת וזה ממש לא סביר כי כאשר תפתחו כרטיס חדש עבור "אלמ רחובות", שוב אתם נאלצים לקשר את כל המחירונים (ואת המחירים המיוחדים אם יש לכם).
    לכן, הפריוריטי מציעה עבודה עם לקוח מרכז. פותחים כרטיס לקוח חדש בשם "אלמ ראשי" ורק בכרטיס הזה מקשרים את כל המוצרים ללקוחות אלה, ואת המחירונים והמחירים המבוקשים. אצל כל לקוחות "הסניפים" שאיתם אתם עובדים לא מקשרים שום דבר חוץ מאשר שם הלקוח המרכז "אלמ ראשי". אין צורך בכך כי כאשר המערכת מזהה שרשום לקוח מרכז אצל הלקוח "אלמ רחובות" שעליו את פותחת הזמנה, הוא יודע שכל מה שהוגדר ללקוח המרכז עובר בירושה ללקוח הנוכחי.
    לכן צורת העבודה עם לקוח מרכז מקצר הקלדות מיותרות.

אבל… לפעמים קורה שפותחים לקוח חדש לדוגמא "אלמ שדרות" ומקשרים אותו ללקוח מרכז, אבל בגלל המצב שם עם טילי הקאסמים החלטתם לרחם עליהם ולקבוע להם מחירים זולים יותר. הרי הקישור ללקוח המרכז גורם ל-"אלמ שדרות" לרשת את המחירים הרגילים של כולם. במצב כזה פשוט באופן יוצא דופן מצרפים להם מחירון שונה או קובעים מחירים מיוחדים למוצר השונים מהלקוח המרכז. הרעיון בפריוריטי (ויש עוד דוגמאות רבות לכך שבטוח נתקלת בעבר) הוא שאם יש שדה כלשהו ריק ויש ברירת מחדל, אזי מאפיין השדה יקבל את ברירת המחדל אלא אם כן יהיה רשום באופן ספיציפי שם. רישום מחירון או מחיר מיוחד בלקוח כלשהו (המקושר ללקוח מרכז) מבטל את הירושה לגבי נתון זה.

אני מקווה שהדוגמא "הציורית" הזאת עזר.

דרך אגב, ביקורת בונה לסיום:
    לפי ניסוח הבעיה שלך, היה לי קצת קושי להבין מה בדיוק עשית בגלל אופן התחבירי שלך שחסרים בו סימני פיסוק. במיוחד מחסור רציני של סיום משפטים עם נקודה.
    מאוד חשוב שתעבדי על זה קצת, גם כדי ששאלותייך תהיינה ברורות יותר, והכי חשוב כדי שזה יעזור לך לקדם את הקריירה שתבחרי. היום את לומדת ליישם פריוריטי. אם בעוד שנתיים נניח ירצו לקדם אותך להיות מנהלת פרויקט הטמעה, אז בתוקף התפקיד תצטרכי לכתוב "מסמכי איפיון" וצורת התחביר הנוכחית לצערי לא יקדם אותך וחבל. 🙁

אלון.

נ.ב. לכל הערה עתידית שתבוא על ההסבר שלי:
    אני יודע שיש אפשרות עבודה עם אתרים של לקוחות, ויתכן שזה יכול להיות תקף במתכונת זו על-מנת לחסוך פתיחה של לקוחות סניפים של "אלמ".
    ההסבר שנתתי משמש כדוגמא ואנלוגיה בלבד לתיאור עבודה עם לקוחות מרכזים וירושת מחירונים וזהו!

סוניה
    משתתף
    היי אלון
    מודה לך מאוד על התשובה המפורטת .
    לגבי הביקורת הבונה אקח את זה לתשומת ליבי
    תודהההההההההה
מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.