מלאי ביטחון

פורומים אפיון ופיתוח פריוריטי מלאי ביטחון

משתתף
    הי ,
    אני מנסה לעשות פרוצורה פשוטה ,
    עדכון מלאי ביטחון, למיספר קבוע לכל
    הפריטים = 12

זה מה יש לי
    אני בסביבה? [file name=p.txt size=214]https://www.priority-forums.com/he/images/fbfiles/files/p.txt[/file]

מוצגות 12 תגובות – 1 עד 12 (מתוך 12 סה״כ)
  • Replies
    קיימת דרך פשוטה יותר לקביעת מלאי בטחון באותו הערך לכל המקטים הרצויים מבלי להיכנס לתיכנות מתקדם.

גש למסך נתוני רכש למוצר, שלוף את המקטים הרצויים לעדכון, ועבור לתצוגה טבלאית באמצעות מקש F4.
    בנה מאקרו המעתיק את הערך מהשורה הראשונה לכל השורות הנתונות והרץ אותו עבור שדה "מלאי בטחון".

אלון.

y12345
    משתתף
    את זה אני יודע
    ובכל זאת:silly: ?
    PriorityDev
    משתתף
    IL
    אם אתה רוצה שיטה יותר "מקצועית" ממקרו – תבנה ממשק (טבלאי + מסכי).
    זאת הדרך המקובלת והבטוחה לטעון נתונים למסכים.
    במקרה שלך מדובר בממשקים פשוטים מאוד.
    אתה יודע לעשות זאת?

לא הבנתי איך הקוד ששלחתה אמור לעבוד. כמובן קוד פשוט של update יעשה את העבודה, אבל כמובן זה מאוד לא מומלץ. כפי שאמרתי לעיל, עדיף ממשק.

אבל אם זה חד פעמי – תלך על מקרו וזהו. אפשר להוציא את כל המק"טים לאקסל להוסיף טור של מלאי בטחון ולעשות copy+paste

בהצלחה.

y12345
    משתתף
    הכוונה בסוף לכתוב פרוצדורה (שרצה בלילה)
    שלוקחת נתון ומעדכנת מלאי ביטחון (בעתיד למשל ממןצע רכישות ל 3 חודשים)

מה ששלחתי ניראה לי קרוב , אם זה מסובך
    אז אלמד בעתיד.

תודה בכל מיקרה.B)

PriorityDev
    משתתף
    IL
    פרוצדורה קבועה – רק ממשק.

אם אתה צריך דחוף כזה דבר – כדאי להיעזר באיש מקצוע. ואם תרצה ללמוד בעצמך – כדאי ללמוד את ה-SDK טוב. כמובן שכאן תמיד שמחים לעזור.

y12345
    משתתף
    אפרופו איש מקצוע,
    אז הצלחתי בסוף עם פקודת UPDATE
    תודה על הטיפ 😆
    PriorityDev
    משתתף
    IL
    אין בעד מה.
    אפרופו, איש מקצוע לא היה עושה את זה עם UPDATE (הוא יודע למה לא…).
    המושג "הצלחתי" מאוד יחסי. אם זה עושה את העבודה במקרה קצה מסויים, זה לאו דווקא יעשה במקי קצה אחרים, ולאו דווקא לא מקלקל שום דבר אחר.

UPDATE שלא נעשה ע"י מקצוען יכול בקלות לשנות את פני כל המערכת…

אני חייב להגיב לתגובה האחרונה של מיכאל ולומר שכל מילה בסלע!!!
    גם למתכנתים היותר מנוסים עלולים להיות היסחי דעת, ומספיק שבפסוקית WHERE אשר בשאילתת UPDATE יירשם ביטוי שגוי אפילו מינורי כמו פרדיקט OR במקום AND, כדי לקלקל את המידע בטבלאות. זאת הסיבה שקודם בודקים על חברת תירגול ושהכרחי לבצע גיבוי לפני ההרצה בשרת התפעולי.
    אפילו ה-SDK בפרק על הממשקים, מתריע בפני גישה ישירה לטבלאות שלא דרך הממשק. הממשק הוא אמצעי בטוח יותר לעדכון נתונים.

אני רוצה להוסיף אזהרה מיוחדת למקרה שנתקלתי בו בשימוש עם משפט LINK:
    היזהרו מאוד מאוד שלא להשתמש סתם באופציה AND SET הקיים במשפט UNLINK. אצלי בתירגול זה מחק לי את מרבית הנתונים בטבלה שעליו ביצעתי את ה-LINK ומה שנשאר ממנה הם רק הנתונים אשר נקראו לטבלה הזמנית מהמקור, כלומר הרשומות שעליהן בוצעו השינויים בפרוצדורה. האופציה אומרת שכל הרשומות אשר נמצאות בטבלה הזמנית ורק הן, תועתקנה אל הטבלה הראשית.

אלון.

PriorityDev
    משתתף
    IL
    שלום, אלון.

1. תודה על התגובה. וזאת לא הסיבה היחידה לא לעשות פעולות ישירות על טבלאות אלא להשתמש בממשקים. כן, גם מקצוען יכול לטעות. אבל מקצוען בורח מהפינות שזה יכול לקרות.
    2. תודה על ההזהרה. האם תוכל לשלוח דוגמת קוד מסוכן?

y12345
    משתתף
    א. תודה על התגובה, ברור שהניסיונות הם פרטיים שלי.
    מין הסתם חשבתי שכך נעשים דברים.

ואם נגעת במימשק,
    1) האם אפשר להכניס שאילתות ? או שכל שדה מקבל נתון "יבש" שנמצא בטבלת הטעינה?
    2 ) או שהדרך לבנות דוח אם (ביטויים, התניות) ואותו לטעון לממישק?

PriorityDev
    משתתף
    IL
    בהחלט יש אפשרות "לשחק" עם הנתונים (בממשק טעינה מקובץ לטבלה).
    אך רצוי מאוד שתלמד קודם את מה שכתוב ב-SDK. אם יהיו לך שאלות א"כ – כאן תמיד שמחים לעזור.
    סיבה נוספת להשתמש דווקא בממשק היא בגלל טריגרים של מסכים, שגישה ישירה לטבלה עוקפת אותם, ואילו ממשק מסכי מדמה הקלדה ידנית, וכפוף לכל הטריגרים, גם כאלה שיווצרו בעתיד.
    y12345
    משתתף
    אוקיי , תודה.
מוצגות 12 תגובות – 1 עד 12 (מתוך 12 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.