מלאי זמין למכירה

פורומים שימוש במערכת מלאי זמין למכירה

משתתף
    שלום,

מאז שעברנו לגירסא 15 בפריוריטי, חל שינוי בשדה מלאי זמין למכירה (ניהול מלאי > מוצרים > כרטיס פריט > כרטיס פריט, השדה נמצא במסך הבן זמינות מוצר).
    בעבר השדה מלאי זמין למכירה היה מציג את המלאי בסטטוס goods פחות מלאי בסטטוס הלקוח (מלאי שכבר נארז ללקוח בתעודת אריזה).
    מאז המעבר לגירסא 15 השדה השתנה וכעת הוא מציג את כל המלאי כולל המלאי שכבר ארוז ללקוח.
    האם מישהו נתקל בבעיה הזאת ויודע כיצד להחזיר את המצב לקדמותו?
    (אני יודעת שניתן לשחק עם ההגדרות של המחסנים – מחסן מכירות או לא, אבל אצלנו במחסן כל הסחורה היא בססטוס goods ומהמחסן הזה אנחנו מבצעים את האריזה ללקוח).

תודה
    ציפי

מוצגות 12 תגובות – 1 עד 12 (מתוך 12 סה״כ)
  • Replies
    עפר שקד
    משתתף
    הי ציפי

אנא בדקי האם אריזות ללקוח שנעשו אחרי השדרוג קיבלו סטטוס כמספר הלקוח או שנשארו בסטטוס GOODS.

ציפי
    משתתף
    הי עפר,

כן, אחרי השדרוג אריזות ללקוח עדיין הופכות את סטטוס המלאי למס' הלקוח.

תודה
    ציפי

עפר שקד
    משתתף
    הי ציפי

אני חושש שלא תהה לך ברירה ואת האריזה ללקוח תאלצי לבצע במחסן (או איתור) שונה מהמחסן הרגיל

ציפי
    משתתף
    הי עפר,
    אוקיי, תודה.
    רק לוודא – האם זכור לך איך השדה הזה עבד בגירסא הקודמת של פריוריטי, האם באמת היה איזשהו שינוי במעבר לגירסא החדשה? (אנחנו די בטוחים שהוא עבד כמו שתיארתי לך)

תודה
    ציפי

עפר שקד
    משתתף
    בבדיקה של וורסיה 14 אני רואה שהגדרות למלאי זמין כפי שמופיעות ב HELP של השדה זהה בשתי הוורסיות.

אני מניח שגם בוורסיה הקודמת המלאי הזמין כלל מוצרים ארוזים ללקוח (מבחינה לוגית הם בהחלט זמינים משום שההחלטה לפתוח אריזה ולספק ללקוח "חשוב יותר" היא סבירה וההגיון של פריוירטי הוא שההפרדה מתבצעת לפי מחסן ולא לפי סטטוס לקוח)

ציפי
    משתתף
    אם יש לך גישה לוורסיה 14 ותוכל לעשות דוגמא של ת.אריזה ולראות איך זה משפיע על המלאי – זה יוכל לעזור לנו מאוד.
    אני מזכירה שלא מדובר על מלאי זמין, אלא על מלאי זמין למכירה.
    בנוסף, במסך סטטוסים למלאי ניתן להגדיר עבור כל סטטוס האם הוא זמין למכירה או לא, כך שההפרדה לא מתבצעת בהכרח רק עפ"י מחסן.

תודה
    ציפי

YairM
    משתתף
    שלום ציפי
    אין שינוי בצורת חישוב המלאי הזמין בוורסיה ‏15,
    הלוגיקה של חישוב המלאי עובדת בצורההבאה:
    במסך בן של כרטיס פריט מסך זמינות מוצר ישנו שדה מלאי זמין,שדה זה מציג את כל המלאי בכל הסטטוסים שמסומנים למכירה ‏.
    מתחת לשדה זה יש שדה הזמנות רכש ‏,שדה זה מציג את סה"כ הכמות המוזמנת לפריט זה.
    בשדה הזמנות לקוח מוצגת סה"כ הכמות שמוזמנת מכל הלקוחות לפריט זה.
    בשדה מלאי צפוי ניתן לראות את המלאי הזמין,החישוב הוא בצורה הבאה:מלאי זמין פלוס הזמנות רכש פחות הזמנות לקוח.
    במקרה שלך המלאי הזמין מציג את המלאי בסטטוס תקין וגם בסטטוס מס' לקוח,אבל בשדה הזמנות מלקוח מוצגת הכמות שהלקוח הזמין ועבורו ביצעת אריזה,לאחר שתוציאי ת.משלוח ללקוח המלאי יתקזז בהתאם.

יאיר מ.

ציפי
    משתתף
    יאיר שלום
    כל זה ידוע לי.
    ושוב, השאלה היא לא על שדה מלאי זמין אלא על שדה מלאי זמין למכירה. השדה המדובר נמצא באותו מסך בן (זמינות מוצר) בצד.

ציפי

YairM
    משתתף
    שלום ציפי
    אני לא רואה שדה כזה,אני רואה שדה מלאי מכירות,האם את מתכוונת לשדה זה?
    אם כן,שדה זה לא מציג את המלאי שכבר ארוז ללקוח

יאיר מ.

ציפי
    משתתף
    הי יאיר,
    כן, בדיוק לשדה הזה אני מתכוונת (אני פשוט עובדת על המערכת באנגלית).
    יש אפשרות לדבר איתך בטלפון? פשוט הבית תוכנה שאנחנו עובדים איתו טוען שבשדה הזה תמיד הוצג גם המלאי הארוז בעוד שאנחנו בטוחים שהוא לא הוצג (לפחות לא בוורסיה 14).

תודה
    ציפי

YairM
    משתתף
    הטלפון שלי ‏054-4921992

יאיר מ.

YairM
    משתתף
    שלום ציפי

לאחר שביצעתי סימולציה בגרסא 14 אני רואה שאכן המלאי למכירה מציג גם את המלאי שנארז ללקוח,וזאת למרות שבעזרה לשדה מלאי למכירה רשום במפורש שמלאי שנארז ללקוח לא ילקח בחשבון,מה גם שבעזרה בשדה מחסן מכירות במסך מחסנים רשום גם שם שמלאי שנארז ללקוח לא יחשב כזמין למכירה

צריך לפנות לאשבל ולשאול היכן הטעות בשדות עזרה או בצורת החישוב

מצטער על אי ההבנה

יאיר.

מוצגות 12 תגובות – 1 עד 12 (מתוך 12 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.