מלאי

משתתף
    שלום,
    אני מודה מאוד על עזרתך בשאלה הקודמת: עזרת לי להבהיר את כל המקומות הקשים.
    עכשיו יש לי שאלה חדש בנושא ניהול מלאי ב-Priority :
    יש לי מערכת (האב) המורכבת ממספר רב של חלקים (הבנים) שכל חלק כזה מורכב בתורו גם הוא ממספר(הנכדים) חלקים וכך הלאה .
    המצב הוא כזה : כרגע אני מנהלת במלאי רק ברמה של בנים.מדי פעם הבנים יוצאים מהמלאי לטובת ההרכבה (ולכן כרגע, באקסל, אני פשוט מורידה אותם מין המלאי וזהו) הרכבה של מערכת אחת יכולה להמשך כמה חודשים , שכל פעם נלקח חלק אחרי חלק מין המלאי.זה יוצר מצב שחלק מין הבנים חסרים, אבל אין עדיין מערכת שהושלמה.בו זמנית מורכבות כמה מערכות שצורכות את אותם חלקים.
    איך לנהל זאת נכון ב-Priority?
    איך אני מוציאה את הבנים מין המלאי לטובת ההרכבה ? ליצור ללקוח בשם Production "ולמכור" לו את החלקים? איך אני אעדכן כניסה למלאי של מערכת שלמה?
    אני מכירה אופציה של "הרכבה" שבה בצורה אוטומטית כל המרכיבים (בנים,נכדים,נינים וכו') נמשכים מין המלאי ובמקומם נכנסת למלאי מערכת אחת שלמה, אבל , שוב פעם, ההרכבה נמשכת הרבה זמן.
    בקיצור, אני לא יודעת, איך לנהל את זה ב-Priority.
    מקווה שהצלחתי להסביר את עצמי טוב,
    מודה מראש על כל עזרה
מוצגות 15 תגובות – 1 עד 15 (מתוך 15 סה״כ)
  • Replies
    אלמוני
    אורח
    שלום BOOKWARM,
    האם יש לך מערכת מסחרית או תעשייתית ?
    במידה ואתה משתמש במערכת תעשייתית, תהליך ה- MRP יודע לבצע את פיצוץ עץ המוצר למרכיבים (לכל תתי ההרכבות) ולפתוח פק"עות להרכבת תי ההרכבה עד להרכבת מוצר האב.

אחרת (מערכת מסחרית) יש צורך בפתיחת הרכבה לעל תת הרכבה

BookWorm
    משתתף
    תודה על תשובתך.סלח לי על שאלות מטומטמות:
    איך ניתן לבדוק במערכת, מהי בדיוק (מסחרית/תעשיתית)?
    איזה תת הרכבה? מה זה והאם היא מתאימה למצב שלי : מהמלאי נלקח רכיב בן, מורכב במערכת הכוללת, ועובר סדרה של בדיקות. רק לאחר מכן נלקח רכיב בן אחר.ורק בסופו של תהליך זה נוצרת מערכת שלמה.
    איך אוכל לבצע זאת ה-Priority?
    אנא, תסביר "בשפה פשוטה", כדי שגם אני אבין 🙂
    אלמוני
    אורח
    בוקר טוב,
    האם בתפריט הראשי של המערכת יש לך תפריט "ייצור" ?
    האם על כפתור הרצת ה- MRP כתוב "תכנון MRP תעשייתי"?
    אם התשובות הן כן אז יש לך מערכת תעשייתית אחרת מסחרית
    BookWorm
    משתתף
    לא, אין לי ייצור. יש לי רכש/מלאי/לקוחות וכו', אבל לא ייצור
    איפה בדיוק נמצא כפתור של הפעלת MRP? ברכש->תכנון רכש אין לי התייחסות לזה.

דרך אגב – המון תודה על העזרה !!!

אלמוני
    אורח
    יש לך מערכת מסחרית
    במערכת מסחרית יש לפתוח הרכבות לכל רמה של תת הרכבה (כאשר יש עץ מוצר עמוק – יותר מרמה אחת)
    BookWorm
    משתתף
    תודה, אני אנסה בסביבת ניסיון ובמידה ויהיו לי שאלות, אחזור
    BookWorm
    משתתף
    בשעה טובה, אני מתחילה להזין נתונים ל-Zoom.
    כמה שאלות :
    1. יש לי קובץ Excel עם נתוני המוצרים (כל מה שאני צריכה זה רק מק"ט + שם לועזי + שם בעברית.)איך אוכל להעביר אותם בצורה אוטומטית לבסיס נתונים של Priority?
    אני יכולה להעתיק את נתוני השורה, אך לא עמודות שלמות.
    2. קראתי באשף וראיתי הגדרות של מק"ט.הגדרתי אחד לדוגמא במסך הגדרת תבנית.מה עושים הלאה? איך זה עובד? איך משתמשים בזה ?
    3. מהדורות המוצר ?איך זה הולך? לדוגמא, השתמשנו במוצר מסויים (עם עץ מוצר והכל) בשני קבלים מסויימים.בגרסה חדשה של המוצר החליפו אותם בכבל אחד אחר., אבל הכבלים מין הסוג הראשון עדיין קיימים במלאי וישתמשו בהם עד שהם יגמרו.איך אני מנהלת את כל העיניין?
    4.יש לי 3 סוגים של כבלים בעלי אותם פרמטרים חשמליים(כביכול, אותו מוצר ), אך הם נרכשו מספקים שונים במחיר שונה.איך אני מתמודדת איתם ?
    תודה רבה מראש,

BookWorm

אלמוני
    אורח
    1. במידה ואתה בגרסה 13 (סביר להניח) אתה יכול להשתמש בתפריט "הסבות נתונים" (מנהל המערכת > ממשקים > הסבות נתונים) ושם יש אשף שיעזור לך בטעינת הנתונים למערכת
    2. שאלתך לא ברורה
    3. במידה ויש צורך לנהל מלאי של מהדורות מוצר שונות יש לפתוח פריטים שונים
    4. הגדרת מוצרים לספק (רכש > ספקים > אשפי ספקים > אשף מחירים ומוצרים של ספקים)

בהצלחה
    חייצוק 050-2627603

BookWorm
    משתתף
    טוב, תודה לך על תגובתך המהירה.
    עם השאלה מס' 1 הסתדרתי בעצמי – מצאתי מסך שמאפשר לטעון מוצרים :
    כספים > תחזוקת כספים > ממשקים להנח"ש > ממשקים ממערכות חיצוניות > קליטת מוצרים
    שאלה מס' 2: הכוונה שהגדרתי פורמט למק"ט .עכשיו איפה זה משפיע, איך זה עובד? אני מתחילה ליצור מח"קט חדש , אבל המערכת לא מתריעה לי, לא אומרת איזה מס' פנוי בתבנית הזאת, לא מקצה לי את המק"ט הבא בצורה אוטומטית.כלום.
    לכן אני מבקשת הסבר לגבי השימוש בתבניות למק"טים.
    3-4 – אבקש הסברים יותר מפורטים. לצערי, אני עדיין לא אשפית, אני רק מתחילה ללמוד 🙂
    roni
    משתתף
    בוקר טוב
    לגבי תבניות מוצר. לאחר שהגדרת תבנית, בזמן הקמת מקט חדש לא ממלאים את השדה "מקט" .
    בוחרים בשדה "תבנית מקט" את התבנית המתאימה, ביציאה מהשדה הנל מתמלא השדה "מקט "אוטומטית
    3) אין ניהול מהדורות ממשי עם שמירה על הבדלי מקטי בן בין מהדורה למהדורה, בזום או פריוריטי מסחרי
    לכן הפתרון הוא הקמת מוצר חדש. ניתן לסמנו בסוף עם 2- לציון מהדורה שניה

4. אותו מוצר יכול להרכש מכמה ספקים.
    אפשר רק להקים לכל ספק מחירון משלו ולרשום אותו במחירון עם המקט שלך.
    אפשר כדי לשלוח לספק הזמנה עם המקט שלו או כדי להקל בהתאמה בין מקט ספק למקט שלך ,לציין למערכת את מקט הספק.
    זה נעשה במסך מוצרים לספק שם את בוחרת את המקט שלך
    ובכל שורה מציינת מי הספק ומה המקט שלו
    ללא קשר ניתן בכרטיס פריט לרשום מי הספק המועדף.
    רוני

BookWorm
    משתתף
    תודה רבה על הבהרות
    אסמך לקבל הסבר בנושא מחירוני ספק.נתחיל משאלה ראשונה בזה : מה זה ולמה אנחנו צריכים אותם?

בנוסף, שאלה אחרת בעניין עצי מוצר.
    יש לי מוצר A המורכב מתתי מוצרים A1, A2,A3 (שבתורם מורכבים בתתי מוצרים אחרים) .ניתן לרכוש מוצר A בשלמותו וניתן לרכוש ערכה A2 בנפרד מכל המוצר.
    ברור שקיים צורך בהגדרת עץ מוצר A הכולל כל תתי מוצרים שלו , עד רמת הנכד.השאלה האם גם למוצר A2 , שאותו ניתן לרכוש בנפרש, יש צורך להרכיב עץ מוצר משלו ? למרות שהוא כפר חלק מין העץ A ?
    בתודה מראש,
    BookWorm

עפר שקד
    משתתף
    למחירוני הספק יש מטרה מאוד פשוטה – לתעד הסכם מחירים מול הספק ולאפשר רכישה חוזרת על פי מחירון זה.

נכון הדבר שניתן לתת למטרה פשוטה זו מגוון פתרונות אחרים ולרבות: הצעות מחיר מספק, הסכם מסגרת, מחיר קניה בכרטיס פריט וכיוצא באלה – מבחינה יישומית יש לשקות יתרונות וחסרונות של כל הצעה אל מול התהליך הטבעיה בארגון.

לגבי עצי המוצר של הבנים – במידה ואתם מייצרים / מרכיבים את המוצרים הבנים בנפרד ממוצר האב אזי כדאי להגדיר עץ מוצר ולדווח הרכבות.

בהצלחה

עפר שקד
    052-6977792

BookWorm
    משתתף
    לגבי מחירונים – אפשר לקבל הסבר יותר מפורט, איך משתמשים בהם ?

לגבי עצים – לא ממש הבנתי למה התכוונת

עפר שקד
    משתתף
    אני אנסה להסביר

מחירוני ספק

במידה ואת רוכשת את אותו מוצר ממספר ספקים שונים והמחירים של הספקים הללו שונים אזי את תהי מעוניינת ליצור רשימה של מחירי המוצרים הנרכשים מהספק, תהליך זה יקל עלייך בעת יצירת הזמנת רכש.

בפרקטיקה את נכנסת למסך מחירוני ספקים, מגדירה קוד מחירון, בוחרת ספק, ובמסך הבן רושמת את הפריטים אותם את רוכשת מהספק ואת מחיריהם (אם יש אחוז הנחה לצוצר – אזי זה המקום לציין זאת)

בנוגע לעצי המוצר

באם את מעוניינת לדווח הרקכבה של מוצרי הבן בנפרד ממוצרי האב אזי יש להקים לכל אחד מהם עת מוצר עצמאי.
    באם את מעוניינת לדווח הרכבה של האב יחד עם הבנים אזי עדיף להשתמש בעת מוצר בעל שכבה אחת אשר יכיל את מוצרי הבן + מוצרי הנכד.

בהצלחה

עפר שקד
    052-6977792

BookWorm
    משתתף
    תודה על תשובתך.
    עכשיו הנושא הזה ברור לי מאוד.

המון המון תודה מכל הלב 🙂

מוצגות 15 תגובות – 1 עד 15 (מתוך 15 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.