מספרים סריאליים

פורומים שימוש במערכת מספרים סריאליים

משתתף
    יש לי כמה מוצרים שיש להם מספריםסידוריים – מספרים סריאליים.
    איך ואיפה מגדירים אותם במערכת ?
    אני יודעת שבכרטיס פריט סמים "V" על שדה "מנוהל מספרים סידוריים" , אבל מה זה נותן?
    איפה ניתן לרשום את המספרים האלו ?
    מה עושים בספירת מלאי? איפה רושמים את המספרים הסריאליים ?
    בתודה מראש,
    מרינה
מוצגות 15 תגובות – 1 עד 15 (מתוך 19 סה״כ)
  • Replies
    יניב
    משתתף
    הי מרינה,
    סימון ה-וי בכרטיס פריט נותן את האפשרות לקשר בתעודות מלאי שונות את הסריאלי.
    נניח ואת מוציאה תעודת משלוח ללקוח>>>>את רושמת את המק"ט>>>>ובמסך הבן מקשרת סריאלי.
    ע"י כך תוכלי לראות תנועות ותיעוד של מכשירים(סריאליים).
    כאשר תקשרי לתעודה סריאלי יפתח לסריאלי כרטיס מכשיר.
    הנתיב במערכת לניהול סריאליים(מכשירים כפי שנקראים בפריוריטי)הינו:
    ניהול מלאי > מוצרים > מכשירים > כרטיס מכשיר
    *למה את צריכה לספור סריאליים בספירת מלאי? לא נראה לי שיש לכך שימוש. את סופרת מקטים ולא סריאליים.
    בהצלחה,
    יניב
    Nathan
    משתתף
    בספירת מלאי, רישום המספרים הסידוריים נותן אינדיקציה לגבי רמות מלאי איטי ומלאי מת ובעיקר כאשר מדובר במוצרים בעלי תוקף – אורך חיי מדף מוגבל.
    שלום,
    בספירת מלאי לא ניתן לרשום מספרים סיריאליים
    מוצרים פגי תוקף מנהלים ע"י קליטת מספרי כניסה / מנה /אצווה ואז גם ניתן לספור אותם ולהוציא דו"ח פגי תוקף וכד'

לילך

מרינה לוי
    משתתף
    יש לי כמה שאלות בנוסא מס' סריאליים:
    1. בעיקר חשבו לי לדעת מתי קיבלתי מכשיר עם מס' סריאלי מהספק (ע"מ לעקוב אחרי אחריות של המכשירים).
    איפה אני רושמת איזה מס' התקבל מספק?
    2. דבר נוסף שחשוב לי – אנחנו מרכיבים מערכות ולכמה מחלקי המערכת יש מספרים סריאליים (שאליהם אנחנו מצהירים ב-Commercial invoice עבור בדיקות המכס).
    את החלקים ואת המערכת אנחנו מרכיבים, איך אני מנהלת את רישום מס' סריאליים שלהם?
    3. בספירת מלאי אני סופרת גם את המערכות אשר "מושאלות" ללקוחות ואני רוצה לדעת בדיוק איזה מערכת יושבת איפה.
    4. דבר נוסף, נתקלתי בצורך להוציא כמה פריטים עם מס' סריאליים לתיקון חזרה לספק.בינתיים רשמתי את מספריהם בשדה "פירוט" בתעודת משלוח.אינסטינקטיבית, נראה לי שזה לא המקום המתאים לזה.
    5. יש אפשרות לראות "תנועות" של הפריטים עם מס' סידוריים?
    6. מה אני עושה אם אני מוציאה ללקוח לדוגמא, 8 פריטים שלכל אחד מהם יש מס' סריאלי.אני פותחת 8 שורות בתעודת משלוח / Proforma Invoice ולכל שורה אני רושמת את המס' הסריאלי?
    7. איך נראשמים פריטים עם מס' סריאלי בהזמנת הלקוח?אז אני, הרי, עוד לא יודעת איזה מס' אני אכין להם?

מקווה שהייתי ברורה 🙂
    בתודה מראש,
    מרינה

עפר שקד
    משתתף
    הי מרינה

היית ברורה מאוד. תשובות לכל השאלות שלך מתרכזות למקום אחד והוא מסך "רישום מספרים סריאלים" המקושר כמסך בן לעל מסך של פרוט תעודה (הן בקבלת סחור מספק, הן בתעודות משלוח, הן ביצוא וכן הלאה).

להרחבה אנא עייני באשף מכשירים הנמצא בתפריט נהיול מלאי > מוצרים > מכשירים

מרינה לוי
    משתתף
    תודה, אבדוק בהקדם
    🙂
    יניב
    משתתף
    במסכי תנועות(קבלת סחורה מספק, תעודת משלוח ללקוח,תעודת החזרה וכו')קיים מסך בן "רישום מספרים סריאליים", אם הסריאל כבר קיים במערכת תפתחי את החץ ותוכלי לבחור מרשימת בחירה אם לא אז תקימי אותי, פשוט תרשמי אותו והוא קיים.
    בקשר לתנועות של סריאליים קיים המסך "לוג תנועות מכשירים".
    בהצלחה,
    יניב
    מרינה לוי
    משתתף
    טוב, למרות שקראתי את האשף, לא בדיוק הבנתי, מה עלי לעשות במקרה הנ"ל:
    יש לי צנצנות של צבע, והן ממוספרות.
    כאשר אני שולחת אותן ללקוח, אני מציינת בטקס חופשי את מס' הצנצנות שאני שולחת (ובמקביל מנהלת רישום בקובץ Excel איזה מס' נשלח למי ומתי).נראה לי מקרה קלאסי של מס' סריאלי/מכשיר.
    אבל איך אני מאגדת את זה בתוך המערכת? אני מקבלת מהספק כמה עשרות צנצנות כל פעם ומייד ממספרת אותן ורושמת איזה banch הן שייכות.
    לא הצלחתי להבין, כאשר אני פותחת את כרטיס מכשיר, האם אני פותחת אותו לצנצנת בודדת או לכל החבילה? מה אני עושה אם אני שולחת ללקוח 2-3 צנצנות עם מספר עוקב? ואם המספר לא עוקב? האם ניתן לעשות מספור אוטומטי לאותו הפריט?
    בתודה מראש,
    מרינה
    עפר שקד
    משתתף
    הי מרינה

פתיחת מספרים רציפים ניתנת לביצוע ממסך הבן "רצף מספרי מכשירים".
    בחירת מספרים בודדים עוקבים מתבצע ידנית אחד אחד.

אם המספר הסריאלי מתחבר לפריט בעת המשלוח אזי ניתן לבצע את שתי הפעולות ביחד.

מרינה לוי
    משתתף
    ofer כתב:

הי מרינה

פתיחת מספרים רציפים ניתנת לביצוע ממסך הבן "רצף מספרי מכשירים".

מסך הבן של איזה מסך?
    סלח לי על השאלה, אני עדיין לא מכירה

ofer כתב:

הי מרינה
    אם המספר הסריאלי מתחבר לפריט בעת המשלוח אזי ניתן לבצע את שתי הפעולות ביחד.

איך?

מרינה לוי
    משתתף
    חברה, אני עדיין צריכה עזרה עם זה.
    לא מבינה כלום, קוראת את האשף ועדיין שאלות מפתח לא ברורות בקשר למספרים הסריאליים של הצנצנות.
    איך אני בכלל מתחילה איתם?
    בתודה מראש,
    מרינה
    היי מרינה,

לא כל כך ברור היכן בדיוק את נתקלת בבעיות שהאשף אינו נותן לך מענה וגם לאחר ההסברים שניתנו לך. יתכן שההסברים אינם מובנים לך מספיק ולכן נשמח לחדד את הנושא. רק אנא נסי לכוון בדיוק לשאלות ספיציפיות.

אתחיל לענות לפחות על השאלה שלפני האחרונה לגבי הימצאות מסך הבן 'רצף מספרי מכשירים'.

המסך הזה וגם המסך שליד 'רישום מספרי מכשירים' הם מסכי הבן של מסכי הפירוט השונים (שגם הם מסכי בן), כלומר מדובר על מסכי "נכד" של מסך ראשי.
    תוכלי למצוא מסכים אלה במגוון מסכי תנועות המלאי למיניהם לדוגמא:
    ניהול מלאי > תנועות מלאי > תנועות מלאי מכירות > משלוח ללקוח > משלוח ללקוח – פירוט > רישום מספרי מכשירים , רצף מספרי מכשירים

או

ניהול מלאי > תנועות מלאי > תנועות מלאי במפעל > העברה בין מחסנים > העברה בין מחסנים – פירוט > רישום מספרי מכשירים , רצף מספרי מכשירים

במסך 'רישום מספרי מכשירים' רושמים את הסיראליים הרצויים (שכבר הוגדרו מקודם) ושזה יהיה תואם לכמות הרשום במסך הפירוט (המסך מהרמה הקודמת).

במסך 'רצף מספרי מכשירים' ניתנת האפשרות שייפתחו באופן אוטומטי מיספור רציף עבור פירוט התעודה.

מספר דגשים חשובים ברשותך:
    1) ניתן להגדיר מספר סיראלי רק למוצר אשר מופעל עליו הדגל 'מנוהל מס. סידוריים?'. אם תנסי לגשת למסכי הסיראליים עבור מוצר שדגל זה לא מופעל – תקבלי הודעת חסימה למסך.

2) על מנת שבתעודת מלאי כלשהי (משלוח ללקוח, קבלת סחורה, העברה בין מחסנים וכו') ניתן יהיה לפתוח סיראליים חדשים, יש להגדיר זאת במסך: ניהול מלאי > תחזוקת מלאי > סוגי תעודות מלאי. כך ניתן לפתוח חדשים ישירות בתעודה במקום לפתוח מראש סיראליים במסך כרטיס מכשיר, כלומר ניתן לדלג על שלב הפתיחה המוקדמת.

3) באותו מסך של סוגי תעודות מלאי, קיים דגל 'בדיקת רישום מכשירים?'. זהו דגל עזר אופציונלי אשר מאלץ את הפריוריטי לבדוק אם הכמות שנרשמה עבור המוצר בתעודה תואם בדיוק את כמות הסיראליים שנרשמו במסך הנכד. אם לא – תתקבל התרעה ויימנע מהתעודה להיסגר.

אלון.

מרינה לוי
    משתתף
    נראה לי שהתחלתי להבין.
    השאלה הנוספת כזאת : מה אני עושה עם קבילתי מספק 3 פריטים של מוצר מסויים, אבל עם מספרים סידוריים לא עוקבים?
    אם את מבקשת תשובה קצרה – פשוט מקלידה בכל שורה באופן ידני את הסיראליים במסך הנכד 'רישום מספרי מכשירים' של מסך הקליטה מספק.

אך כמובן מנסיוני, תמיד אחפש איזה מוקש B)

מה שמטריד אותי הוא האם את בטוחה במתן המספרים הסידוריים שנותן הספק? כלומר, אם אין כל חשש שהספק בטעות "ישכפל סיראליים" ויינתן מספר כלשהו פעמיים לאותו פריט, אז תוכלי להמשיך לעבוד עם הסיראליים שהוא מקצה.
    אם אתם לא בטוחים, או שאתם מבקשים לנהל בעצמכם את קביעת הסיראליים, אזי מומלץ לבצע זאת. האופציה נותנת לכם את האפשרות להיות "מנותקים" מהסיראליים של הספק וכך אתם באופן יזום יכולים לתת מספרים עוקבים בלי בעיה. הכל שאלה של עלות מול תועלת. זה כרוך במכונת הדפסת מדבקות והקצאת כוח-אדם לתהליך. מכיוון שאני בכלל לא מכיר את החברה שלכם, את המוצרים שאתם מייצרים וכמובן את חומרי הגלם שאתם רוכשים – אין לי יכולת לתת לך מענה לגבי מה עדיף לכם. הנוחות מול העלות היא החלטה שלכם בלבד.

אלון.

מרינה לוי
    משתתף
    אלו היו הדברים שחסרו לי ע"מ להבין את הנושא!
    עכשיו הבנתי!

(*מסלסלת*)"אתה תותח! אין, אין עליך!"

מוצגות 15 תגובות – 1 עד 15 (מתוך 19 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.