מק"ט לקוח/יצרן בכרטיס פריט

פורומים שימוש במערכת מק"ט לקוח/יצרן בכרטיס פריט

משתתף
    שלום רב,

אשמח לעצתכם בנושא הבא:
    יש לנו מוצרים ללקוחות, כאשר חלק מהמוצרים הם בעלי אותו מוצר עם אותו מק"ט שלנו, אך עם מק"ט לקוח שונה (לפי הגדרת הלקוח),
    הבעיה היא שכשמגדירים מוצרים, נתון זה (מק"ט לקוח) מעודכן בכרטיס פריט באחד הפרמטרים כי זו ההנחייה,
    ולאחר מכן אנשי התפעול נדרשים לעדכן ידנית את מק"ט הלקוח בהתאמה במסך "מוצרים של לקוחות" אחרת מידע זה לא נמשך אוטומטית למסכים אחרים (כמו תעודות משלוח וחשבוניות ללקוחות הללו),
    חשבתי להוסיף את שדה "מק"ט לקוח" ממוצרים של לקוחות למסך כרטיס פריט (כדי שנתון זה יעודכן כבר שם ורק פעם אחת כשמקימים/מעדכנים מוצר),
    אך מכיוון שניתן להגדיר לפריט אחד מספר מק"טי לקוח שונים אני לא בטוחה שזה יעבוד (אני בספק שבדרך זו המערכת תאפשר שיוצג בכרטיס פריט המק"ט לקוח הראשון שהוגדר..)
    אשמח לשמוע אם למישהו יש רעיון איך לעזור.
    (קיימת בעיה דומה/מקבילה עבור מוצרים של ספקים..).

תודה,
    לירון

מוצגות 3 תגובות – 1 עד 3 (מתוך 3 סה״כ)
  • Replies
    yitzchok
    משתתף
    IL

הבעיה היא שכשמגדירים מוצרים, נתון זה (מק”ט לקוח) מעודכן בכרטיס פריט באחד הפרמטרים כי זו ההנחייה,

הבעיה היא ההנחיה!

בגלל הקושי שאת מתארת (שיש ריבוי מק"טי לקוח למק"ט אחד),  מק"טי לקוח מנוהלים במסך "מוצרים של לקוחות".

אפשר בעקרון בפיתוח להוסיף עמודות למסך לקוחות כך שיוקלד גם מספר לקוח וגם מק"ט ואז בשמירה יועבר למסך ההוא (ולא יוצג במסך כרטיס פריט לאחר מכן). אבל הייתי אומר שעדיף לשנות את ההנחיה כי אין לזה הגיון ולהנחות למי שעושה את הרישום הראשון לעשות את זה כבר במקום הנכון.

מה רוצים להריווח מהרישום בכרטיס פריט? אולי את זה אפשר להשיג באופן אחר.

[ בבקשה לא לשלוח הודעות פרטיות במערכת - אני לא קורא אותן ]
    Lirong
    משתתף
    כרטיס הפריט מכיל המון נתונים שמתרכזים במסך זה  (גם אם לא בצורה ישירה, במסכי בן הקשורים ישירות למסך זה) :
    מח' הנדסה מקימה ומעדכנת נתונים הנדסיים והם מבצעים הרישום הראשוני בכרטיס פריט -שרטוטים, תהליכים, קביעת משפ' מוצר וגם – מעדכנים בפרמטר מסוים את הנתון של מק"ט לקוח כפי שמופיע בשרטוט הלקוח, כמעט אף פעם לא מעדכנים במסכים היעודיים "מוצרים של לקוחות/ספקים" ,
    אנשי הרכש מעדכנים נתוני רכש לפריטי בן (מחירי תקן, הצעות מחיר וכו') לפי המידע שהנדסה הכניסו לכרטיס פריט,
    התפעול מתעסק עם המוצרים המורכבים/מיוצרים למכירה  (הזמנות לקוח והתזמון שלהן בעיקר),
    בכל המשך התהליכים של מח' הרכש והתפעול – המק"ט שלנו ומק"ט הלקוח/יצרן (ספק) נדרשים להופיע ביחד (הזמנות לקוח/רכש, תעודות משלוח, חשבוניות וכו').

מה שאנו רוצים להרוויח מהרישום בכרטיס פריט: יותר נוח למרבית הארגון, לצורך בחינה מהירה (צפיה במיקום אחד ביתרת הזמנות רכש/לקוח/מלאי/מחירים..) וזה קריטי לנו שמק"ט הלקוח יוצג בכרטיס פריט ביחד עם המק"ט שלנו  (למרות שבפועל הוא בשדה פרמטר),
    אבל פחות נוח להנדסה לעדכן נתון זה במסך אחר (מוצרים של לקוחות/ספקים) בגלל עומס במחלקה שלהם ולכן זה מתפספס..
    (ובלי קשר אני מודעת לכך שעדכון בשני מקומות זהו עדכון כפול ומיותר ולכן אני מנסה למצוא פתרון יצירתי).

אתה צודק שאכן הבעיה היא עם ההנחיה, אך אנו עובדים בצורה זו כבר המון שנים וכך מוגדרים המוצרים שלנו, לכן ללא שאציע פתרון אחר, לא אוכל בשלב זה לבקש שההנחיה לא תתבצע,
    אני אבדוק לכיוון פיתוח של שדה שיקשר בין המסכים בצורה חד ערכית.

תודה רבה.

yitzchok
    משתתף
    IL
    אולי זאת לא ההנחיה הספציפית. אולי זה יותר ברמת היישום באופן כללי.

לא קראתי את כל מה שכתבתם. אבל קיבלתי רושם שאולי לקוחות שונים מקבלים מוצרים שונים. זה נכון? ייצור מיוחד ללקוח אבל נמכר תחת אותו מק"ט? (להבדיל ממצב בו אתם מייצרים מוצר זהה לכולם, אבל חשוב מכל סיבה שהיא שתזכירו את המק"ט של הלקוח במסמכים.) אם כן, הייתי חושב שנכון יותר להפריד בצורה אחרת, כך שכל מק"ט לקוח יהיה גם מק"ט ייחודי אצלכם. אני לא יודע אם מתאים/אפשר להשתמש במהדורות מוצר, אני לא מספיק בקי בתחום ההוא.

אני חושש שזאת אחת מהשאלות הקטנות שחושפות בעיה עקרונית ביישום. הרי הבנה ומידול נכון של כל שלבי התהליך כבר בתחילת הדרך מאוד חשוב ליישום מוצלח. אם זה באמת המצב אני לא יודע אם נוכל לעזור כאן.

[ בבקשה לא לשלוח הודעות פרטיות במערכת - אני לא קורא אותן ]
מוצגות 3 תגובות – 1 עד 3 (מתוך 3 סה״כ)

תגיות: 

• יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.