ניהול תהליך עסקי

פורומים שימוש במערכת ניהול תהליך עסקי

משתתף
    היי,

מה ההבדל בין חוק על החץ וחוק על הסטטוס , באיזה מצבים משתמשים בחוקים על החץ ועל הסטטוס .

תודה

מוצגות 7 תגובות – 1 עד 7 (מתוך 7 סה״כ)
  • Replies
    חץ מסמל מעבר בין סטטוסים, ולכן חוק המוכל על חץ יופעל רק כאשר יהיה מעבר בין הסטטוס הנמצא במוצא החץ לבין הסטטוס הנמצא בסופו של החץ.

חוק על סטטוס עצמו מסמל חוק שמאפשר במצב סטטי של ניהול תהליך עסקי. דוגמא לחוק שמתאים לרק סטטוס עצמו ולא עבור החץ אליו הוא: "כאשר התעודה שוהה בסטטוס זה יותר מ…"

אני מניח שהשאלה שלך מתמקדת יותר בהבדל בין חוק הסטטוס "כאשר התעודה עוברת לסטטוס זה" לבין החוק על החץ עצמו אשר מופעל כאשר מבוצע מעבר לסטטוס היעד. לכאורה מבחינה עקרונית, אין הבדל בין להגדיר את החוק "כאשר התעודה עוברת לסטטוס…" שעל הסטטוס עצמו לבין להגדיר אותו עבור החץ. שני החוקים פועלים אותו דבר (למעט הביצוע "אפשר מעבר" הקיים רק בחץ).

ההבדל היחיד הוא במקרה של מספר חיצים המתכנסים לסטטוס מסוים ומעוניינים להחיל חוק כאשר התעודה עוברת לסטטוס. אפשרות ראשונה היא להחיל את אותו החוק עבור כל החיצים המגיעים לסטטוס, או האפשרות השניה הנוחה יותר היא להחיל רק פעם אחד את החוק לסטטוס בעקבות המעבר אליו.

אלון.

סוניה
    משתתף
    תודה רבהההההההההההה
    סוניה
    משתתף
    תודה רבה
    שאלה נוספת הגדרתי חוק השהייה על סטטוס מסויים ורציתי לבדוק אם זה עובד וזה לא פעל בכלל . הגדרתי אם ההמנה שוהה בסטטוס זה יותר מ 5 דקות לצורך הדוגמא שלח מייל ליוזר X העברתי את ההזמנה לסטטוס ההוא וחיכית 5 דקות נכנסתי ליוזר ההוא ולא הייה מייל .
    ניסיתי את זה 3 פעמים ולשווא
    במה טעיתי ?
    תודה
    לפני שאענה על השאלה, הייתי רוצה לדעת על איזה מחשב את מתרגלת, כלומר האם זה המחשב של הקורס או מתוך מחשב של עבודה שלך.
    סוניה
    משתתף
    אני מתרגלת במחשב הנייד שלי . זה לא מחשב של העבודה אני לא עובדת עם הפריוריטי . הלוואי והייתי עובדת אז תוך כדי עבודה הייתי מכירה את המערכת .
    תודה
    אז אני מבין שמותקן אצל בנייד תוכנת פריוריטי עבור תירגול.

את הגדרת בסדר את הסטטוס. הסיבה שאותו היוזר אינו מקבל מייל הוא משום שאצלך לא פעילים ה-Services השונים כדוגמת Tabula Task Scheduler.

הפריוריטי היא מערכת המותקנת על מחשב שרת (Server) וה"יוזרים" שהם בעצם ה"לקוחות" (Clients) מתחברים לשרת על-מנת להשתמש במערכת. בשרת פועלים תוכנות אוטומטיות נוספות שתפקידן לנהל את תפעול הפריוריטי מבחינת האירועים שמתרחשים בו ואת כל נושאי המיילים בין המשתמשים ומיילים מחוץ ל-Domain של המערכת.

אני מבין שאת לומדת בקורס. בשלבים מתקדמים יותר, יתכן שתלמדי לעומק את מודול מנהל המערכת ותדעי כיצד לתפעל שירותים אלה.

אלון.

נ.ב.
    זה נכון שהלימוד הטוב ביותר של המערכת הוא במהלך שימוש שוטף במקום העבודה, אך במקום כזה קיימות מגבלות גדולות כאשר תפקידך אינו משמש כמנהלת המערכת, כלומר אם את רק בגדר "משתמשת", לא תוכלי להגדיר את אופי התפעול של כלל המודולים ובעצם ללמוד יותר לעומק. אם באמת מותקנת אצלך המערכת בנייד בתור רשיון יחיד, יש לך כאן יתרון עצום בלימוד על מנהל המערכת וכדאי לך לנצל זאת.

סוניה
    משתתף
    אני מנסה כמה שיותר ללמוד ולהכיר את המערכת מטרתי לעבור את הקורס בהצלחה .אני משקיעה המון אבל יש לי קשיים פה ושם ומקווה שאסתדר .
    רציתי לשאול אותך מאחר ותהליך האפיון שהעליתי לקח לי המון זמן ימים עד שעשיתי ומקווה שעשיתי נכון זה האפיון השני שאני עושה האם ישנה דרך לבניית תהליך BPM שאתה ממליץ עליה ? איך לגשת לאפיון במה להתחיל , איך להגדיר וכו'
    אשמח לדעת מזה
    תודה ולילה טוב
    סוניה
מוצגות 7 תגובות – 1 עד 7 (מתוך 7 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.