ספירת מלאי

פורומים שימוש במערכת ספירת מלאי

יש לי חסימות שלא מאפשרות להכניס את המלאי במחסן למלאי שלילי
    ביצעתי ספירה ל30/06/09 ואישרתי את הספירה היום
    כתוצאה מהמשך הפעילות ביומיים האחרונים מספר מוצרים נכנסו למינוס במחסן
    האם החסימה שלי לא טובה או שיש הגדרה חסרה ולכן התנועה של ספירת המלאי הכניסה אותי למינוס
מוצגות 6 תגובות – 1 עד 6 (מתוך 6 סה״כ)
  • Replies
    עפר שקד
    משתתף
    הי מיכאל

שתי האפשרויות סבירות, כדי לאמת בדיוק מה קרה אנא הפק דוח בקרה "תנועות ומלאי למחסן" הנמצא בתפריט: ניהול מלאי > תנועות מלאי > דו"חות תנועות מלאי > סיכומי תנועות מלאי.

הדו"ח לעיל יראה כל טרנזקציה שהתחולל במלאי ואיל היא השפיע על היתרה.
    כך תוכל לאתר את התנועה הבעייתית ולברר האם זו היתה תנועה שפרצה את המגבלות שבנית או שזו ספירת המלאי עצמה שאושרה רק לאחר מספר ימים.

מרינה לוי
    משתתף
    גם לי יש שאלה בנושא ספירת מלאי :
    אני מנסה לךעדכן במערכת את הספירה שעשיתי בסוף הרבעון.
    נכנסתי ל:ניהול מלאי -> ניהול מחסנים ->ספירת מלאי -> הכנה לתאריך.
    שם בחרתי את המחסן המתאים ובקשר לתאריך ההכנה, בחרתי באפשרות "סוף חודש הקודם"(ז"א סוף רבעון, 31/03/10).
    התעודה שנפתחה כוללת כל הפריטים שקיימים אצלי, כם שקשורים למחסן הנוכחי וגם כאלו שקשורים למחסנים האחרים.
    מה קורה? ומה לעשות עם זה?
    בתוגה מראש,
    מרינה
    היי מרינה,

צריך להבין… את בטוחה שנפתחה רק תעודה אחת?
    ואם כן, האם את אומרת שמסך הבן ספירת מלאי – פירוט את מקבלת שורות שרשומים בהם מחסנים השונים מהמחסן הרשום במסך האב?

זה מוזר כי השדה 'מחסן' במסך הפירוט הוא לקריאה בלבד ואני יודע שלא יתכן שבוצעו אצלך פיתוחים בגלל שאת עובדת עם זום.

עפר שקד
    משתתף
    הי מרינה

במסך: ניהול מלאי > מוצרים > מאפייני מוצר > "מאפינים נוספים למוצר" בלשונית מלאי קיים שדה "מחסן". שדה זה מגדיר את מחסן ברירת המחדל בו מנוהל הפריט ובררת המחדל שלו היא מחסן ראשי MAIN.
    כאשר את מריצה הכנה לספירת מלאי ישנו פרמטר האם להתייחס לפריטים במלאי אפס.
    במקרה וסימנת את הפרמטר הזה אזי המערכת תציג את כל הפריטים ש"מנוהלים" בחסן קרי הפריטים המסומנים בשדה האמור לעיל וכן פריטים שנכנסו למחסן ויצאוממנו ובפועל השאירו מלאי 0.

אם הספירה המוזרה עליה את מדווחת אזי אני מאמין שהאמור לעיל מסביר את התופעה שהצגת.
    אם לא אזי את מוזמנת להתקשר אלי ואני אנסה להבין מה קרה אצלך ולהסביר איך להמנע מזה.

מרינה לוי
    משתתף
    כן, זאת היתה הבעיה, השיוך של הפריטים למחסן "הלא נכון".
    נראה לי שכל הפריטים החדשים משוייכים אוטומטית למחסן הזה (ולא ל-Main).
    איך ניתן להגדיר מחסן Main בתור מחסן ברירת מחדל?
    מרינה,

כל פריט חדש שפותחים מקבל אוטומטית את מחסן ברירת המחדל MAIN. תוכלי לבדוק זאת במסך מאפיינים נוספים למוצר.

לדעתי הסיבה שפריטים מסוימים שלך הגיעו "בטעות" למחסן אחר היא בגלל תעודת תנועה כלשהי אשר מוגדר בה מחסן ברירת מחדל השונה מ-MAIN.

במסך ניהול מלאי > תחזוקת מלאי > סוגי תעודות מלאי, ניתן להגדיר מחסן ברירת מחדל עבור כל סוג תעודה.

בנוסף, מכיון שאת עובדת עם תעודת הרכבה, כדאי לך לבדוק את הערך של קבוע הלוגיסטיקה IPartWarhsAs הקובע מאיזה מחסן יילקחו הפריטים לניפוק עבור ההרכבה. הגדרה לא נכונה של קבוע זה עלולה ליצור לך בעיות מוזרות במלאי.

אלון.

מוצגות 6 תגובות – 1 עד 6 (מתוך 6 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.