עבודה עם מודול ECO

פורומים שימוש במערכת עבודה עם מודול ECO

משתתף
    דרושה עזרה דחופה כיצד יש לעבוד עם מודול אישור שינויים (ECO) בעצי המוצר.
    האם יש קורס הכולל את המודול הנ"ל (אפילו פרטי) באיזור הצפון ?
מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • Replies
    ברוך הבא לפורום.

מדוע אתה מבקש קורס בנושא? הרי לא מדובר על מודול כספים שעבורו יש קורסים יעודיים.

האם האשף לא נותן לך מספיק מידע?

אלון.

GideonF
    משתתף
    עברתי על "הסברי המערכת" אך אינם מהווים tutorial ואינם יכולים להוות תחליף הולם להדרכה הלכה למעשה.
    לנסות ללמוד לבד בשיטת ניסוי וטעיה זה לא רציני, בזבוז זמן ויוצר זבל במערכת.
    מבדיקה כללית של מסכי העבודה, יש המון הגדרות מקדימות שיש לבצע, המסכים מוצפים בשדות מידע שחלקם אולי לא רלוונטי וללא הנחייה של איש מקצוע זה כבר סיוט.

בקיצור – הצילו…?!

לי לא ידוע על קיום קורס שכזה בצפון הארץ. יתכן שיש, אך לא ברשותי המידע.
    האופציה הנוספת שלכם היא לפנות לחברה אשר הטמיע את המערכת אצלכם, אך אני מניח שזה בעייתי מבחינתכם מסיבה כלשהו, אחרת הייתם חושבים על זה לפני הפניה לפורום.

אגיד לך את האמת… אני בהחלט מבין אותך. רוב הידע שיש לי מהמערכת נובעת בעיקר מלימוד עצמי, קריאת האשפים, לימוד התשובות השונות בפורום ומניסוי והטעיה. אין ספק שזה יכול לקחת הרבה זמן, אבל זה תלוי מה אתה לומד. אם היית מבקש שילמדו אותך את מודול הכספים, אז בהחלט גוברת החשיבות בקורס חיצוני גם עבור אנשי מקצוע בהנהלת חשבונות. ללמוד נושא זה לבדו יכול להיות מאוד מתיש ואורך זמן רב מאוד. לעומת זאת מודול ה-ECO אינו מורכב כל-כך. זאת השקעה של מספר שעות לכל היותר ואולי חבל על הוצאת הכספים עבור הדרכה חיצונית.

אתה לא צריך לחשוש מיצירת "זבל במערכת". כל לימוד נושא כלשהו במערכת חייב להתבצע בחברת תירגול בלבד. לעולם אין להתנסות במערכת התפעולית, אלא רק לאחר שאתה מספיק בקיא בנושא. אכן תמיד בהתחלה בעבודה עם מודול חדש במערכת התפעולית יווצר קצת "זבל" וקשה מאוד להימנע מכך, גם אם קיבלת הדרכה חיצונית טובה. זה קורה לכולם ולכן למד באמצעות העתקת החברה האמיתית אל חברת תירגול.

נכון שלומדים נושא חדש גם כאשר יש ברשותך הסברים מילוליים, יש המון נושאים והגדרות שצריך לדעת כיצד להגדיר. החוכמה בלימודים הוא לדעת כיצד "לסנן" את הדברים המורכבים מהדברים היסודיים.

אתן לך טיפים כיצד אני לומד נושא לבד:
    כמובן להתחיל עם החלקים של המבוא (אבל זה כבר ברור). לאחר מכן לחפש רק את הדברים העיקריים והפשוטים. לרוב הם יימצאו בחלקים הראשונים של האשף. אתה לומד רק אותם ומשתדל לדלג על הדברים המורכבים יותר ולהשאיר אותם רק לאחר שאתה מספיק בקיא ביסודות. גם לגבי כל ההגדרות, ישנם הגדרות בסיסיים שחייבים להתמקד בהם ואלה הניתנים לדחיה לשלב מאוחר.
    אחרי שקוראים את הנושאים העיקריים, יש לקרוא אותם שוב מהתחלה על מנת "למצוא את החלקים החסרים בפזל הלימודי". כלומר, בפעם הראשונה רק נדמה לך שהבנת והיו חלקים שפחות הבנת, לכן יש ללמוד אותם שוב כדי לקבל תמונה בהירה יותר. זאת השיטה שלי. אני לומד ב-"Loops": חוזר מהתחלה, מעכל שוב ומתקדם לשלב הבא. הדבר החשוב ביותר הוא תמיד להבדיל בין העיקר לתפל.

לפחות נסה להתחיל. לא רק שזה אינו מזיק, אלא זה משפר את הניתוח האנליטי שלך וכמובן שגם יחזק את בטחונך העצמי בלימוד נושאים מתקדמים יותר בעתיד. אתה יכול במקביל לנסות לחפש חברה אשר תבצע לך את ההדרכה בתשלום, ואולי תגלה שעד שמצאת כזאת, אתה כבר תכיר לא מעט נושאים.

כמובן שאנחנו כאן כדי לעזור לענות על שאלות ספיציפיות כמו שהרבה מציגים כאן.

בהצלחה,
    אלון.

GideonF
    משתתף
    תודה על המענה המהיר והענייני.
    שיטות לימוד עצמי הן "user oriented"
    סתם מרגיז שלא קיים בכלל user manual/ספר הדרכה שיאפשר ללמוד לבד כמו לכל תוכנה נורמאלית בשוק.

אפנה שוב כאשר יהיו לי שאלות ממוקדות.

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.