עדכון ת.משלוח בתאריך נוכחי

פורומים אפיון ופיתוח פריוריטי עדכון ת.משלוח בתאריך נוכחי

משתתף
    היי,

כל תעודות המשלוח שלנו מונפקות ברותו יום של ההזמנה אבל המשלוח עצמו יכול להתבצע כמה ימים לאחר מכן ולכן ביקשו ממני שבעת סגירת תעודת המשלוח, שהתאריך ישתנה לתאריך נוכחי.

אין לי בעיה לעשות זאת אבל מעניין אותי לדעת אם מישהו רואה בעייתיות בזה

תודה

מוצגות 8 תגובות – 1 עד 8 (מתוך 8 סה״כ)
  • Replies
    yitzchok
    משתתף
    IL
    יש תעודות בהן לא ניתן לשנות את התאריך בכותרת אם יש כבר פירוט. חשבתי שתעודת משלוח ביניהן. אם לא וזה מה שאתם רוצים לעשות, אני לא רואה סיבה שלא תעשו את זה.

אני יותר מסוקרן למה רושמים משלוח לפני שקרה – זה קשור חתהליך הכנת המשלוח? אולי אפשר להכניס עוד שלב (כמו תעודת אריזה או משהו) כך שתדווחו על המשלוח בפועל רק כאשר התאריך ידוע.

[ בבקשה לא לשלוח הודעות פרטיות במערכת - אני לא קורא אותן ]
    NoamN
    משתתף
    none
    זה לא תקין מהצד החשבונאי – הכללים אשר חלים על חשבוניות (בעיקר רציפות) חלים גם על תעודות משלוח. לחשבונית זמנית יש מספר תעודה שונה מחשבונית סופית, דבר שעוזר לשמור על רציפות, אבל אין דבר כזה בתעודות משלוח.

אני תומך בהצעתו של יצחק לגבי תעודות אריזה – כך אנחנו עובדים בקו מסוים. מפיקים תעודת אריזה בסיום היצור ומחברים את תעודת/ות האריזה אל תעודת המשלוח בעת המשלוח.

כדאי לכם ליוועץ עם רואה חשבון אם מתכוונים להפיק תעודת משלוח "היום" ולשנות את התאריך שבו יותר מאוחר.

yitzchok
    משתתף
    IL
    כתבתי:

אני לא רואה סיבה שלא תעשו את זה.

הייתי צריך להסתייג, ולאור תשובתו של נעם עוד יותר נדרש. אז אציין לאחר מעשה: המשפט הנ"ל התייחס בעיקר לפן הטכני.

sayo
    משתתף
    תודה לכם

בגדול המחסן עובד עם תעודות משלוח וחשבוניות מס לליקוט ולא עם ההזמנות עצמן.

היו לי המון ויכוחים לגבי שיטת עבודה זו שנפלו על אוזניים אטומות כך שלא יתאפשר שינוי שיטת העבודה.

בכל אופן אעביר את מה שכתבתם לרואת החשבון

שאלה נוספת בקשר לעדכון התאריך לחשבוניות מס טיוטא.

אני מנסה לעשות UPDATE דרך פרוצדורת סגירת החשבונית (לפני הסגירה כמובן) והתאריך לא מתעדכן לי. אשמח לדעת למה:

LINK INVOICES TO :$.PAR;
    ERRMSG 1 WHERE :RETVAL <=0;
    UPDATE INVOICES SET IVDATE = SQL.DATE8 WHERE IV <> 0;

תודה רבה.

yitzchok
    משתתף
    IL
    כך אתם מסכנים את חוזה השירות שלכם.

אל תעדכנו ככה, אתם לא יודעים מה זה יכול לשבש. עדכון ל-INVOICES במיוחד יכול אולי להיות עניין של חוקיות.

בכל זאת אענה למה השינוי לא חל. את מעדכנת את טבלת הלינק אז אם את מסתכלת לאחר מכן בטבלה הקבועה לא פלא שלא השתנתה.

sayo
    משתתף
    צודק. אסור לעבוד כשעייפים…

האם יש לך הצעה איך כדאי לשנות את התאריך של חשבונית מס שיש בה פירוט?

yitzchok
    משתתף
    IL
    הצעה: להוריד את הפירוט…

אולי לשמור את הפירוט בצד

למחוק שורות בעזרת ממשק

לעדכן תאריך בעזרת ממשק

להחזיר שורות בעזרת ממשק

בגלל הסיכוי של שגיאה בדרך אולי רצוי לשמור בצד בטבלה קבועה (פרטית ייעודית) ולא לינק.

אבל אני חושש שאולי האכלוס המקורי היה על בסיס עמודת אסמכתא בכותרת, ואם כן הייתי בודק שהתהליך שהצעתי מחזיר את הקשרים כמו שצריך (לדוגמה לשורת הזמנה). אני חושש שזה לא יקרה ואם כן צריכים לגרום לאכלוס אוטומטי מחדש; כמובן אם כבר עשו שינויים בפירוט איך תשחזרי אותם? בעקרון אפשרי אבל יהיה מורכב.

sayo
    משתתף
    כן. מהדרך הזו רציתי להימנע..

תודה בכל זאת

מוצגות 8 תגובות – 1 עד 8 (מתוך 8 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.