עץ מוצר להצעת מחיר או הזמנה

פורומים שימוש במערכת עץ מוצר להצעת מחיר או הזמנה

משתתף
    שלום לכולם

האם ניתן בזום להכניס פריט אב המורכב מכמה מוצרי בן אוטומטית לתוך הזמנה או הצעת מחיר?

בברכה
    bambi

מוצגות 7 תגובות – 1 עד 7 (מתוך 7 סה״כ)
  • Replies
    Lior
    מנהל בפורום
    שלום וברכה
    רק להבין – את מתכוונת שמיד בפתיחת הזמנה מיד יופיע בפנים איזשהו פריט ספציפי ?
    נעמה
    משתתף
    היי ליאור

הרעיון הוא שכאשר אני מזינה במערכת מוצר אב, אוטומטית מתחתיו יופיעו כל מוצרי הבן, או לכל הפחות בהדפסה של אחת התעודות הקשורות לכך (בעיקר בהקשר מכירתי)

בברכה
    bambi

היי במבי,

התשובה בשתי מילים: סלי מוצרים
    תוכלי למצוא את הנושא בספריה של הזמנות לקוח.

נעמה
    משתתף
    היי אלון

כלומר זה לא קשור לעץ מוצר…

בברכה
    bambi

Lior
    מנהל בפורום
    הי אלון
    אני לא בטוח שזה הפתרון
    הפתרון של סל מחייב לפרט בתוך ההזמנה את מרכיביו כפירוטי הזמנה
    ישנה אפשרות לעומת זאת, להשאיר את המצב על כנו, ולהשתמש בפורמט הדפסה שנקרא "עם עץ מוצר".
    כדי שמוצרי הבן יופיעו במסך הבן עץ מוצר לשורת הצעת מחיר\הזמנה יש להפעיל את התוכנית בניית עץ מוצר לשורת הצעת מחיר – הפעלה ישירה במסך פירוט ההצעה
    נעמה
    משתתף
    או קיי

ניסיתי וזה באמת עובד, יש דגל במסך מאפיינים נוספים למוצר בשדה "הוספת עץ מוצר להזמנה" בפריט האב.
    שקשור לפרוצדורה "הוספת סיכום מוצרי בן להזמנה" במסך האב.
    לא כל כך הבנתי את ההבדל.
    ראיתי שזה פשוט פותח עוד שורות לפי עץ המוצר אבל בחיוב של 0. לא הבנתי את הפואנטה של הפרוצדורה הזאת למרות ההסבר של המערכת.

אם מישהו יודע אשמח

בברכה
    bambi

היי ליאור ובמבי,

ראשית, ליאור צודק בהצעת הפתרון. פשוט חשבתי שהתכוונת למשהו אחר שמאוד דומה לרצונך, במבי.

שנית במבי, השאלה שלך מאוד מעניינת.
    לפי מה שידוע לי, המטרה של "עץ מוצר לשורת הזמנה" היא לשם יכולת החלפת מוצר בן כלשהו עבור ההזמנה ספיציפית ללקוח, וכך מערכת ה-MRP (או מסך 'הרכבות במחסנים' במקרה של זום בלבד) תיקח בחשבון רק את מוצרי הבן הרשומים לגבי אותו מוצר אב בהזמנה ותתייחס אליהם בלבד ולא אל העץ הסטנדרטי.
    לעומת זאת, הוספת פרטי הבנים בשורות ההזמנה (באמצעות התוכנית הוספת סיכום מוצרי בן להזמנה) הוא כלי עזר הנועד לצורך פנימי של חישובי כמויות ועלויות בלבד, ושורות אלה לא תופענה בתעודת משלוח ו\או חשבונית מס (מכיון שדגל 'תשלום מראש' מסומן).

ליאור,
    אשמח לדעת אם פספסתי משהו.

אלון.

מוצגות 7 תגובות – 1 עד 7 (מתוך 7 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.