פיתוחים

משתתף
    שלום לחברי הפורום,

התלבטתי הרבה אם להעלות את הפוסט הזה אבל אחרי המון מקרים החלטתי שכדאי להעלות. אני נתקל ביותר ויותר מערכות מסחריות ותעשייתיות עם פיתוחים של מפתחים שפשוט לא מבינים מה הם עושים. הפיתוחים ברמה נמוכה עם המון טעויות מכל הסוגים וכל המינים, עד כדי גרימת נזק ממשי לנתוני המערכת. מחובתנו המפתחים לקחת אחריות על הפיתוחים שלנו מהקטנים ביותר ועד המסובכים. אם אתם לא בטוחים במה שאתם עושים פשוט תתיעצו לפני שאתם מחריבים את המערכת. התחושה שפשוט מפתחים מתגלחים על מערכות של אחרים.

לתשומת לב כולנו המפתחים ואלו שמעסיקים מפתחים בין אם חיצוניים ובין אם פנימיים.

שתהיה שבת שלום!

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • Replies
    yitzchok
    משתתף
    IL
    הערה מה זה חשובה

היא מזכירה כל מיני נושאים שאני קורא עליהם במשך השנים.

ראשית כל אני חושב שיש בעיקר 3 קבוצות שצריכות להבין משהו בנושא זה:

• אלה ששואלים כאן שאלות
    • אלה שמעסיקים אותם לפתח על/עבור מערכות אמת
    • המומחים כאן

אינני יודע איפה להתחיל.

בלי ספק אנחנו המומחים כאן צריכים לעודד זהירות בפיתוח אבל במסגרת זאת מאוד קשה. אין לנו עם מי אנחנו מתכתבים (לרוב), וכמה הם מנוסים, ובאיזו סביבה הם עובדים. מצד שני רוצים שהם ילמדו ויתקדמו ויהיו יותר עצמאיים, וחשוב להסביר ולא סתם למסור פתרונות כי כל התמיכה כאן היא די עיוורת…

מחזיקי המערכת לרוב בכלל לא כאן, וגם לא מבינים מה כרוך בזה ("כל דבר שאני לא מבין זה בטח פשוט" — PHB של דילברט). כל עוד אין מסלול של מהנדס ורישוי עבור מתכנתים שעומדים ברמה בסיסית איך בכלל יכולים לצפות מהם לבחור מישהו שיצליח לעשות פיתוח תקין?

ולצערי כולנו עלולים לסבול מ-אפקט דאנינג-קרוגר וזה כולל המפתחים הפחות מנוסים. לוקח זמן להבין כמה לא מבינים. ובדרך יתכנו שגיאות אפילו משמעותיות מאוד.

אלה לא תשובות על הכל – רק אומר שהמצב שתיארת כבר מאוד ידוע וחשוב לשנות אותו אבל שינוי לא יבוא בקלות… בכל זאת אם נוכל לגבש רעיונות איך לעודד שיפור, למה לא?

[ בבקשה לא לשלוח הודעות פרטיות במערכת - אני לא קורא אותן ]
    PriorityDev
    משתתף
    IL
    כן, נושא חשוב וכואב.

כן אפשר לראות מסגנון השאלות אם הבן אדם מנוסה או לא.
    לכן אני בדרך כלל לא נותן תשובות "לעוסות", אלא מדבר ברמזים וראשי פרקים.
    אם אני רואה שלא מבינים אותי – ממליץ לפנות למפתח מקצועי.
    אם רואה שיש עם מי לדבר – כלומר, השואל לפחות למד באיזה קורס ויש לו מושגים בסיסיים – יכול לעזור גם בפרטים הקטנים.

בסופו של דבר למעסיק הייתי מאוד ממליץ לקחת מפתח עם נסיון בחברת יישום או לפחות בחברה תעשייתית, או לפחות בוגר קורס של אינליין.

למרות שאני אישית מעולם לא עבדתי בחברות יישום וגם לא עשיתי קורס באינליין (כשהתחלתי עוד לא היה דבר כזה 🙂 ).
    כלומר, המעסיק שלי דאז נתן לי קרדיט שאני כאן ממליץ לא לתת :).

yoram
    משתתף
    כשכתבתי את הפוסט הזה לא התכוונתי בהכרח להמלצות / ההתייעצויות שניתנות כאן בפורום אלא באופן כללי על "עולם" פיתוח הפריוריטי ועל מקרים "כואבים" שנתקלתי בהם אצל לקוחות .

זה בסדר גמור לעבוד גם עם מפתחים/מיישמים שהם לאו דווקא מחברת יישום או כל קורס אחר. מה שחשוב זה הניסיון וההבנה הרחבה של המערכת וההבנה של ההשפעות של מה שעושים בתוך המערכת .

PriorityDev
    משתתף
    IL
    הפורום הזה הוא בעצם יחיד ברשת שבו ניתן לקבל עזרה מקצועית ודי מהירה ממקצועני פריוריטי בחינם.
    וכל אותם "מפתחי פריוריטי" מתחילים מגיעים לכאן.
    לפעמים אין להם רקע לא רק בפריוריטי, אלא בתכנות/מערכות מידע בכלל.
    הם מבקשים תשובות כאלה שיוכלו לעשות copy-paste לפריוריטי שלהם.
    ואת התוצאות האומללות אתה רואה אחר כך בשטח ומתאר לנו כאן בפוסט.

למעסיק שאין לו דרך לבחון את המועמד מקצועית, הדרך היחידה להשגיח איכשהו על רמת המועמד היא תעודה מקורס מוכר או נסיון בחברות יישום.

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.