פרוצדורה לבדיקת נכונות ת.ז.

פורומים אפיון ופיתוח פריוריטי פרוצדורה לבדיקת נכונות ת.ז.

משתתף
    היות וניסיתי להכניס ת.ז. שגוי לעובד חדש וקיבלתי הודעה שהמספר אינו תקין , אני מניח שיש פרוצדורה הבודקת זאת , היכן ניתן למצוא אותה בבקשה?

תודה

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • Replies
    yitzchok
    משתתף
    IL
    ראה func/CheckIsraelyId
      [ בבקשה לא לשלוח הודעות פרטיות במערכת - אני לא קורא אותן ]
    דן בר
    משתתף
    תודה – מצאתי את הפונקציה.

עם זאת ציפיתי למצוא אותה באחד הטריגרים של שדה ת.זהות במסך כרטיס עובד , כי שם היא מופעלת , אבל לא מצאתי. (מצאתי במסך func שהיפנת אותי אליו בפנייה אחרת).

אם כך מהיכן הוא כן מופעל?

תודה

yitzchok
    משתתף
    IL
    לא יודע בשלוף ואני לא מול המחשב לבדוק, ובכל מקרה תשובה איך עדיף על מה לדעתי:

יש מסך ליד מסך הקוד של הבאפר שמראה איפה יש INCLUDE של אותו באפר. חפש בין אלה (והלאה כי יכול להיות INCLUDE בתוך INCLUDE) עד שתגיע לפעולה הרלוונטית.

רק הייתי מזהיר שהמסך הזה לא תמיד כולל את כל ההפניות, הוא מתוחזק ע"י תוכנות ההכנה אבל הוא אינפורמטיבי ולפעמים קשר לא מוצג שם למרות שהקוד רץ מאיזה מקום.

הכי טוב לחפש את שם הבאפר המלא (לדוגמה func/CheckIsraelyId) בעזרת Find String בסביבת פיתוח SQL (מה שנקרא WINDBI). והלאה כאומר.

לדעתי הקוד רק מאיזה CHECK-FIELD באותו שדה שהזכרת אבל דרך כמה רמות של INCLUDE ולכן לא ראית אותו מיד. (אלא אם כן הבדיקה לא נעשתה ביציאה מהשדה אלא בשמירת השורה, ואם כן הוא יהיה בתוך PRE-INSERT/PRE-UPDATE ויותר קשה למצוא בדיקה מסוימת שם)

מקווה שעזרתי

[ בבקשה לא לשלוח הודעות פרטיות במערכת - אני לא קורא אותן ]
    דן בר
    משתתף
    תודה רבה – אכן עזרת לי מאוד.
מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.