פתיחת הצעת מחיר ללקוח

פורומים שימוש במערכת פתיחת הצעת מחיר ללקוח

משתתף
    אני עובד חדש בפריוריטי מסחרי
    אני מעוניין לפתוח הצעת מחיר חדשה ללקוח שאינו קיים.
    האם אני צריך קודם לפתוח אותו בתור לקוח???
    כשאני בא לפתוח הצעה הוא דורש שאכניס מס לקוח.
    נניח שיש לי לקוח מזדמן – עם מס' קבוע .
    האם אני משתמש בו
מוצגות 1 תגובות (מתוך 1 סה״כ)
  • Replies
    אתה פותח אותו כלקוח זמני. לקוח זמני מאופיין ע"י מספר לקוח עם תחילית T.
    במידה ולאחר שליחת הצעת מחיר אותו הלקוח החליט שאינו מעוניין לבצע הזמנה, תוכל לשנות את סטטוס ההצעה למבוטלת, או להגדיר סטטוס חדש אחר כגון 'לא מעוניין'.
    לא ניתן למחוק לקוח זמני אשר קיימת לו תעודה כלשהו כגון הצעת המחיר. תוכל עדיין להשאיר את סטטוס הלקוח כזמני, או לשנותו אל 'לא פעיל' לפי רצונך.

ההבדל המשמעותי בין לקוח זמני ללקוח קבוע הוא שללקוח זמני אין כרטיס בהנהלת חשבונות ולא ניתן לפתוח עליו הזמנת לקוח ולבצע עליו עסקה.
    במידה ואותו לקוח החליט על ביצוע הזמנה, יש להפעיל את הפעלה הישירה הפיכת לקוח זמני ללקוח במסך לקוחות. פעולה זו פותחת לו באופן אוטומטי כרטיס הנה"ח ומכאן ניתן להמשיך כרגיל.

אגב, השימוש במספר של לקוח מזדמן גם אפשרי, אך איני ממש ממליץ לפעול כך סתם על לקוח זמני כבשגרה. אני נוהג לקטלג לקוח מזדמן כלקוח פרטי שלא מייצג אף חברה. במידה ואותו 'לקוח מזדמן' פרטי יבצע הזמנות נוספות, אזי מומלץ לפתוח עליו כרטיס יחודי.
    ואם מדובר על נציג כלשהו מחברה, יתכן שבעתיד הוא יבקש הצעה או הזמנה נוספת ולכן כבר בהתחלה מומלץ לפתוח אותו כלקוח.
    ביצוע חיפוש של כל התעודות המקושרות לקוח שאינו מזדמן קל ויעיל יותר מאשר אם העסקאות שבוצעו עליו היו בתור לקוח מזדמן.

אלון.

מוצגות 1 תגובות (מתוך 1 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.