פתיחת פקעות אוטומטית בהרצת MRP

פורומים שימוש במערכת פתיחת פקעות אוטומטית בהרצת MRP

יש לי שתי שאלות בנושא הפקעות
    1. האם ניתן לתחום את כמות פתיחת הפקעות?
    למשל אם יש לי הזמנת תחזית לשנה קדימה.. ואני מריץ MRP תעשייתי עם פתיחת פקעות.. האם ניתן להגדיר לו לפתוח פקעות רק לחודש הראשון בתחזית?
    2. לאחר שפתחתי כבר פקעות והשתנתה לי התחזית (אפילו לאותו חודש).. והרצתי שוב MRP (ועדיין לא שחררתי את הפקעות שנפתחו בהרצה הקודמת) מדוע המערכת פותחת פקע נוספת להשלמת הכמות בתחזית ולא משנה את הפקעות שנפתחו ולא שוחררו עדיין?
    תודה
מוצגות 3 תגובות – 1 עד 3 (מתוך 3 סה״כ)
  • Replies
    YairM
    משתתף
    שלום מוטי

1.כן ,אתה יכול להגדיר בהרצת MRP כאשר אתה מגיע לפרמטר עד תאריך, להגדיר את התאריך שעד אליו המערכת תחשב את המלאי החסר כנגד שורות הזמנות לקוח שתאריך האספקה שלהן קודם לתאריך זה.

2.כאשר ה-MRP פותח פק"ע היא נמצאת בסטטוס פתוחה ומסומן לה דגל נפתחה אוטומטית, במידה ולא שינית ערך כלשהו בשדות של הפק"ע כפי שהמערכת תכננה,אזי בהרצה הבאה של ה-MRP המערכת תדרוס את כל הפקע"ות בסטטוס פתוחה ובדגל נפתחה אוטומטית ותפתח פק"עות חדשות.

במידה ועשית שינוי כלשהו בפק"ע שנפתחה אוטומטית גם אם לא שחררת אותה, הדגל נפתחה אוטומטית יוסר, ולכן בהרצת MRP הבאה המערכת תתעלם מהפק"ע הזו ולא תדרוס אותה ותפתח פק"ע נוספת חדשה.

יאיר

תודה

אני בד"כ מריץ חישובי מלאי שנה קדימה כדי לפתוח הזמנות לתקופה ארוכה ולכן המערכת גם פותחת פקעות לכל טווח התכנון

אם אני ארשום בשדה "עד תאריך" רק חודש קדימה המערכת עדיין תוציא לי דרישות רכש לטווח ארוך יותר?

YairM
    משתתף
    לא,הדרישות יהיו עד לאותו תאריך ולא שנה קדימה.
    אם אתה רוצה להריץ MRP לשנה קדימה ושהוא יתחשב בהזמנות תחזית רק עד חודש מסוים,אתה פשוט צריך להסיר את הסימון משתתף ב-MRP במסך סימון מצררים לכל שורות הזמנת התחזית שאתה רוצה שה-MRP התעלם מהן.
    רק אל תשכח לסמן אותן שוב כשכן תצטרך שהמערכת תתחשב בהן…

יאיר

מוצגות 3 תגובות – 1 עד 3 (מתוך 3 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.