קבועי מערכת – איך בונים או עובד

פורומים אפיון ופיתוח פריוריטי קבועי מערכת – איך בונים או עובד

משתתף
    שלום,

איך אפשר ללמוד ולהבין קובעי מערכת, איפה אפשר למצוא חומר.

תודה

מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)
  • Replies
    yitzchok
    משתתף
    IL
    יעזור אם תמקד יותר את השאלה שלך. אבל אכתוב משהו כללי עכשיו.

מזה שאתה כותב "בונים" אני מניח שאתה רוצה להוסיף קבוע. אם כן יש עבור זה מסך קבועים ייעודי – CUSTOMCONST. מכניסים את הרשומה הנדרשת לטבלת CUSTOMCONST (איך, זה תלוי מקרה) ולאחר מכן כשצריכים להתנהג לפי הקבוע שולפים כרגיל את הערך.

אם זה לא עוזר אז בבקשה פרט יותר, באופן שנוכל להבין את רמת הידע שלך בפיתוח בפריוריטי.

[ בבקשה לא לשלוח הודעות פרטיות במערכת - אני לא קורא אותן ]
    MIKE ABU AWAD
    משתתף
    This reply has been reported for inappropriate content.

שלום,

אני מתכנת עם ניסיון של שנה, כותב SQLI ובונה מסכים ודוחות וביות נלוות למשתמש קצה.

אני רוצה להוסיף קבוע מערכת ולהשתמש בזה ב SQLI.

הוספתי קבוע במסך הפרטי של הקובעי מערכת שלנו (כמו שרשמת לי) והוספתי ערך 0 ו 1.

השאלה שלי, אחר כך איך אני יכול להשתמש בקובע הזה? אני יכול לרשום השם של הקובע בקוד שלי והמערכת יודעת לנתב?

חסרלי איך להשתמש בזה אחרי שהוספתי במסך קובעי מערכת שלנו.

תודה רבה מקווה שהסברתי טוב

MIKE ABU AWAD
    משתתף
    שלום,
    <p data-fontsize="17"></p>
    <p data-fontsize="17">אני מתכנת עם ניסיון של שנה, כותב SQLI ובונה מסכים ודוחות וביות נלוות למשתמש קצה.</p>
    <p data-fontsize="17">אני רוצה להוסיף קבוע מערכת ולהשתמש בזה ב SQLI (מספר ימים להתראה על פגות תוקף ונתתי ערך)</p>
    <p data-fontsize="17">הוספתי קבוע במסך הפרטי של הקובעי מערכת שלנו כמו שרשמת לי.</p>
    <p data-fontsize="17">השאלה שלי, אחר כך איך אני יכול להשתמש בקובע הזה? אני יכול לרשום השם של הקובע בקוד שלי והמערכת יודעת לנתב?</p>
    <p data-fontsize="17">חסרלי איך להשתמש בזה אחרי שהוספתי במסך קובעי מערכת שלנו.</p>
    <p data-fontsize="17">תודה רבה מקווה שהסברתי טוב</p>
    yitzchok
    משתתף
    IL
    הקבוע לא בא לידי ביטוי בקוד באופן מיוחד.

כמו שכתבתי, פשוט פונים לטבלה.

אפשר לראות דוגמאות בקוד של מסך CINVOICES בבאפר BUF23 ושל מסך ORDERS ב-BUF40. לא משנה מה הם עושים – העיקר הוא שאלה גם קבועים ושתראה איך עובדים איתם – פשוט שולפים למשתנה או עושים EXISTS או NOT EXISTS.

ובדרך אגב, לטובת כלל הקוראים אני אנצל הזדמנות זו להדגיש שרצוי להניח שיכול להיות ששורת הקבוע לא קיימת – זאת אומרת שיש לכתוב את השליפה כך שאם הרשומה לא נמצאת בטבלה הקוד יתנהג כאילו קיימת שורה עם ערך ברירת המחדל, איזו שתרצו. אפשר לקחת כדוגמה ORDFNCBAL/PRE-FORM – שם אם משום מה אין רשומה עבור PROFORMABASIS המשתנה יהיה 0 וה-GOTO לא יופעל גם אם קיימת שורה עבור AGINGMETHOD עם ערך שלא 1 וגם אם אין שורה כזו כלל. ראיתי בעבר (בפיתוחים פרטיים) קוד שלא עובד ככה, לדוגמה GOTO כאשר הערך של הקבוע הוא 0, וזה מסוכן כי אם השורה לא קיימת זה כאילו הקבוע לא 0 ולא לזה התכוונו.

מקווה שזה עוזר לך

(הדוגמאות שלי הן לפי גרסה 20 שיש לידי כרגע. אני מתנצל אם הם שונים בגרסה אחרת וקשה להבין למה אני מתכוון)

[ בבקשה לא לשלוח הודעות פרטיות במערכת - אני לא קורא אותן ]
    MIKE ABU AWAD
    משתתף
    שלום,

תודה רבה רבה, עזרת לי מאוד.

עכשיו ישלי תמונה איך בדיוק זה עובד.

תודה רבה.

מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.