קודי רישום ביצירת עידכון

פורומים שימוש במערכת קודי רישום ביצירת עידכון

משתתף
    הוספתי דוחות  מסכים , טבלה , תצורת הדפסה והעתקתי פרוצדורה.

כעת אני עושה עידכון לא יודעת מה לבחור.

חיפשתי את שם נגיד הפרוצדורה שהעתקתי. בתאריכים שעבדתי עליהם.

יש לי כל מיני קודי רישום כמו: TAKEPROCSTEP, TAKEENTHEADER.

כשרציתי לבחור דוחות היה קודי רישום כמו TAKEINGLEENT ,TAKEENTHEADER,DELREPCOL.

איך אני יודעת מה אני צריכה לבחור כדי ליצור עידכון נכון???

תודה.

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • Replies
    NoamN
    משתתף
    none
    תעבדי לפי תאריך –  תשלפי לפי תאריך יורד. סביר להניח שלא היו שינויים בכמה ישויות באותו יום.
    yitzchok
    משתתף
    IL
    זה יכול להיות קצת יותר מסובך מאשר רק לפי תאריך כי יכול להיות שהיו שינויים הלוך ושוב ושורה מסוימת אולי פעם היה יכולה להיות לפי התאריך אבל היום חשוב שתהיה אחרי משהו חדש יותר.

הייתי אומר שמפנים איך לבנות נכון עדכון רק מנסיון. אבל אתן כמה כללים:

לרוב, כשמו כן הוא. (חוץ מכמה יוצאים מן הכלל כמו TAKEPROCMSG למספר הודעה שלילי שזה תצורת הדפסה.

הכי חשוב – עדכון זה בעצם סוג של תוכנה. בונים תוכנית לבצע שינויים במערכת השניה. ולכן הסדר חשוב.

נתפור את זה ביחד – אם אני הוספתי שלב חדש לפרוצדורה עבור דו"ח, אבל קיצרתי דרך ושמתי בשלב הזה SQLI או דו"ח קיים ולאחר מכן אני קבעתי בו את שם הדו"ח, חשוב ש-TAKESINGLEENT של הדו"ח יהיה בעדכון לפני השלב של הפרוצודרה. כי לא רוצים שמערכת היעד תשיב "איך אני אשים שלב X בפרוצדורה Y עם דו"ח Z כאשר אין לי דו"ח בשם Z??". חשוב לדאוג ש-Z יהיה קיים קודם.

הנ"ל בגלל שיש קשר חזק לדו"ח. אם מוסיפים לעדכון באפר (קטע קוד) לדוגמה טריגר של מסך שמזכיר שם עמודה, לא נורא אם הוספת העמודה עצמה תהיה לאחר מכן, כי הקוד עובר הכנה בסוף התהליך ועד אז העמודה תהיה במסך (כל עוד לא היו שגיאות בדרך שמנעו זאת).

אני מקווה שהצלחתי להבהיר ולא לטשטש.

[ בבקשה לא לשלוח הודעות פרטיות במערכת - אני לא קורא אותן ]
מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.