קישור מס' הזמנות לח-ן מרכזת אחת

פורומים שימוש במערכת קישור מס' הזמנות לח-ן מרכזת אחת

משתתף
    הי,

כיום על כל עבודה שמתבצעת נפתחת הזמנה ומההזמנה נפתחת ת.משלוח ובסוף החודש מוציאים ח-ן מרכזת אחת על כל החשבוניות.

הפעולות לא מתבצעות על המק"טים האמיתיים אלא על מק"ט שלא מנוהל מלאי ובכל פעם משנים את התיאור והמחיר שלו כך שלא מתבצעת פה פעולת מלאי.

השאלה היא, איך אני יכולה לדלג על שלב של ת.המשלוח? אני רוצה להשתמש במק"טים האמיתיים של המוצרים כדי שיהיה לי מעקב אבל אם אעשה זאת אז זה יוריד לי מהמלאי.

חשבתי שאוציא ישירות מההזמנה ח-ן מרכזת אבל לא ניתן לקשר יותר מהזמנה אחת לח-ן. האם אפשרי ואני לא יודעת?

האם יש הצעה אחרת איך כדאי לנהל זאת?

תודה

מוצגות 9 תגובות – 1 עד 9 (מתוך 9 סה״כ)
  • Replies
    yitzchok
    משתתף
    IL
    הייתי חושב פעמיים לפני עבודה עם הזמנות וחשבוניות מרכזות בלבד, הרי ללא תנועת "מלאי" (גם ללא השפעה על מלאי של מוצר מנוהל מלאי) אין שום דבר שיסגור את ההזמנה ואם לא סוגרים הזמנות, לדעתי אין הרבה משמעות להזמנה. הייתי מסתפק אם תהליך שסומך על סגירת הזמנה באופן ידני יצליח.

אם מה שמזמינים וקונים זה לא המוצר (הרי המוצר עצמו מנוהל מלאי ומכירות אלה לא צריכות להשפיע על המלאי) אז אולי אתם צריכים מוצרים מקבילים שמשקפים את העבודה ולא המוצר? זה בעצם קרוב יותר למוצר שיש לכם כרגע אבל ברזולוציה גבוהה יותר, יותר מקביל למגוון המוצרים שיש לכם.

אם כל הבעיה זה הרזולוציה של המוצר הייתי משנה את החלק הזה ולא את התהליך של התעודות כי התהליך שאתם מתארים נותן לדעת מה ביקשו ויש לספק, מה סופק ועליו יש לחייב וכו'. בלי תעודת המשלוח תדעו הרבה פחות.

[ בבקשה לא לשלוח הודעות פרטיות במערכת - אני לא קורא אותן ]
    tamif
    משתתף
    היי, תוכלי להסביר מה את מנסה לעשות?

את אם לא רוצה תנועת מלאי – הגדירי את המקטים האמיתיים כלא מנוהלי מלאי.

אם את כן רוצה תנועת מלאי אבל רק בשלב מאוחר יותר, תיצרי את תעודת המשלוח רק כאשר מתבצע המשלוח בפועל. לשם מה לפתוח תעודת משלוח בלי להוציא מהמלאי?

sava
    משתתף
    היי,

אנסה להסביר,

מתבצעת הזמנה בחיוב על מוצרים שנשלחים ללקוח א'. לקוח א' מחייב אותנו על המוצרים או על חלקם לאחר שימוש. ואנו צריכים לחייב לקוח ב' על מה שחייב אותנו לקוח א'.

לשם כך, מוציאים הזמנת לקוח נוספת ללקוח ב' עם תשלום על המוצרים ומוציאים הזמנת רכש ללקוח א' שמקושרת להזמנת הלקוח הזו שאותה מקשרים לח-ן חיוב שלקוח א' שלח לנו. המוצרים המצויינים בתעודות אלה הם בסתם מק"ט לא מנוהל מלאי שבכל פעם משנים את תאור המוצר ואת המחיר לפי המוצר האמתי שנשלח.

גיליתי על תהליך זה והוא לא נראה לי נכון ורציתי לשנות אותו כי אין כאן מעקב כמה מוצרים אכן שלחנו ויתכן שמחייבים אותנו על יותר מוצרים. וגם יכולים לטעות במחיר שנמכר.

מקווה שמובן

אשמח לרעיונות איך לבצע את התהליך באופן מסודר יותר עם סגירת מעגל

תודה

tamif
    משתתף
    לא ברור לי..

אתם שולחים סחורה ללקוח א', ולקוח ב' משלם עליה? אם כן:

* תגדירו את לקוח ב' כלקוח משלם של לקוח א', ואין צורך ב2 הזמנות לקוח אלא רק בהזמנת לקוח ללקוח א'.

* כשאתם שולחים הסחורה ללקוח א', יש למלא תעודת משלוח עם הורדה מהמלאי, שהרי בפועל הסחורה עברה מכם ללקוח א' (אם הבנתי נכון..)

* אם הם לא משתמשים בחלק מהסחורה, תבצעו החזרת סחורה מלקוח. חשבונית הלקוח תקושר הן לתעודת המשלוח והן לתעודת ההחזרה.

זו אחת האופציות. ואם לא הבנתי נכון, תנסי אולי לפרט שוב..

sava
    משתתף
    היי,

תודה על התגובה

החזרה לא מתאימה כאן כי הם לא מחזירים את המוצרים אלא משתמשים בשביל עצמם (מוכרים ללקוחות שלהם) כך שלא מגיע להם החזר על מוצרים אלה אלא רק על המוצרים שהשתמשו ללקוח ב'.

אציין שת.המשלוח השניה שיוצאת על שם לקוח ב' היא למטרת חיוב בלבד ולכן לא יכולה להכניס את המק"טים של המוצרים.

yitzchok
    משתתף
    IL
    לא עקבתי אחרי כל הפרטים כאן אבל נשמע לי שיש היבטים של קונסיגנציה

כדי לשקול אם צורת העבודה היא ככה השאלה האם צריכים בסופו של דבר לעקוב אחרי כל מה שנשלח ל-א' כך שמה ש-א' לא מדווח ש-ב' ישלם עליו, צריכים לחייב את א' עליו

זאת אומרת א' מהווה מחסן ועושים ת. משלוח אליו ואז יוצאת הסחורה או ל-ב או ל-א לפי מה שמדווח וחיוב בהתאם

sava
    משתתף
    לא מתאים כאן קונסיגנציה כי אנו רוצים לחייב על כל מה שיוצא מהמחסן וגם לא בטוח שלקוח א' ישתמש במוצרים עבור לקוח ב' ובמצב זה הוא יצטרך לשלם על המוצרים.

לקוח א' יקבל זיכוי רק על כל מה שלקוח ב' אישר שקיבל ממנו…

yitzchok
    משתתף
    IL
    הזמנות הלקוח הן של לקוח א'?

נראה לי שיש לרשום תעודת משלוח ל-א'

אם א' מדווח שהעביר משהו ל-ב' ו-ב' מאשר זאת אז רושמים החזרת סחורה מלקוח א' ותעודת משלוח ל-ב'. הייתי חושב שעדיף לבצע תנועות מלאי אלה דרך מחסן וירטואלי להעברות בין לקוחות, מחסן שאמור להיות ריק וכך קל יותר יהיה לעקוב.

בסוף כל חודש מחייבים על כל תעודות המשלוח הלא מחויבות בניכוי החזרות סחורה.

כך הדיווחים ישקפו טוב מאוד את המציאות.

אפשרות אחרת, אם תרצו לשמור על המושגים שרואים בניסוח שלכם "לקוח א' מחייב אותנו על המוצרים" – שלקוח א' יהיה גם כן ספק, ותקנו את המוצרים ותקבלו למחסן כנ"ל ואז תמכרו ללקוח ב'.

אבל זה יכול להיות יותר קשה מצד הפקת חשבוניות.

ועוד כמה שאחד היעדים הוא:

"לשנות (את התהליך) כי אין כאן מעקב כמה מוצרים אכן שלחנו ויתכן שמחייבים אותנו על יותר מוצרים. וגם יכולים לטעות במחיר שנמכר."

לדעתי הגישה של החזרה יותר טובה, ניתן לעקוב אחרי סה"כ מכירות כדי לראות שלא יורדת מתחת ל-0 וגם רישום ההחזרות על בסיס המשלוחים יכול לדאוג להתאמה בין המכירה המקורית לזיכוי.

sava
    משתתף
    היי,

תודה רבה, האפשרות הראשונה נשמעת לי טובה וכנראה אלך על האפשרות הזו.

מוצגות 9 תגובות – 1 עד 9 (מתוך 9 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.