שאלה בנושא המרה

פורומים שימוש במערכת שאלה בנושא המרה

משתתף
    שלום לכולם.
    אני מעוניין להכניס פריט ספק .
    נאמר ואני קונה מהספק קופסת ברגים.
    עלות בורג הנה 1 שקל.
    זה נמכר בקופסאות של 400.

מה אני אמור לרשום ביח' קנייה בכרטיס פריט
    יח' קנייה =1
    יח' מפעל =1
    המרה =400
    ומחיר =מחיר בורג אחד??
    האם נכון???????….
    תודה יוסי

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • Replies
    שלום יוסי,

קודם כל, לא כך מגדירים את פרטי הרכש. ההגדרה של יחס ההמרה 400 בין יחידות המוצר (קניה ומפעל) לא תתקבל במערכת כי הרי היחס האמיתי לפי הגדרתך הינו 1.

את המחיר קובעים לפי כמות ליחידה, כלומר מחיר לבורג אחד.

לגבי הרכש באריזות, יש שתי שיטות להגדרה:
    אם אתה עובד לפי תכנון הרכש, אז במסך נתוני רכש למוצר יש להגדיר את הכמות לקופסה אחת בשדה 'מינימום להזמנה\פק"ע' ורשום את אותה הכמות בשדה 'מדרגת הזמנה\פק"ע'.
    המערכת תפתח את דרישת הרכש בקפיצות של 400.

אם אתה מעוניין לפתוח הזמנת רכש באופן ידני, תוכל באופן ידני לרשום את כמות הברגים בכפולות של 400.
    ניתן לחלופין להגדיר קוד אריזה לברגים ההם עם תכולה של 400 באריזה, ובמסך הבן פירוטי הזמנה לרכש בחר בקוד האריזה שהגדרת ומלא את כמות האריזות בשדה 'מס. אריזות' שלידו. ביציאה משדה זה, תתעדכן כמות להזמנה ביחידות המוצר.

אלון.

אני מתקן טעות קטנה בתשובתי הקודמת.

ניתן גם לעבוד לפי שתי יחידות מוצר שונות. את יחידת הקניה להגדיר לקופסה ויחידת המפעל תישאר יח'. יחס ההמרה כאמור 400.

אני די מסתייג משיטת עבודה זאת מהסיבות הבאות:

1. זה כמעט בלתי אפשרי לשנות את יחידות המוצר לאחר שכבר נרשמו על המוצר תעודות מלאי שונות.

2. גם אם בדיוק פתחת מק"ט חדש ומגדיר את היחידות – אתה תראה במלאי במחסנים כמויות עבור כל אחת משתי היחידות שונות: יתרה בקופסאות, יתרת מפעל ביחידות.
    יש לשים לב בספירות המלאי בדיוק את הכמות הנספרת (יתרת מחסן ראשי או יתרת מפעל).

המחיר ליחידת הקניה (בקופסאות) יהיה המחיר של כל הקופסה, כלומר מחיר המאגד את 400 הברגים, ולא מחיר ליחידת בורג. זה יכול קצת לשגע את ההבנה בדוחות מנהלים.

מבחינת עצי המוצר אין כל בעיה כי הכמויות נרשמות כיחידות מפעל.

בסופו של דבר, שכל אחד יחליט מה נוח לו יותר.

אלון.

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.