שדרוג מפריויריטי 13 ל 13.5

פורומים אפיון ופיתוח פריוריטי שדרוג מפריויריטי 13 ל 13.5

אורח
    שלום לכולם,

האם נדרשות בדיקות בפיתוחים במעבר מ13 ל 13.5 ואילו נקודות בעייתיות

עשויות להתעורר אם בכלל ?

האם יש משהו כתוב בנושא של אשבל ?

אודה לטיפים מנסיון של משתתפים בפורום זה .

ההנחה שלי שמה שעובד ב 13 אמור לעבוד חלק ב 13.5 .האם זה נכון ?

תודה

ארז

מוצגות 12 תגובות – 1 עד 12 (מתוך 12 סה״כ)
  • Replies
    Yoav Silberman
    משתתף
    עד כמה שהבנתי ממידע טק המעבר ל 13.5 מ 13.4 הוא לא חלק והגרסה לא ממש יציבה.
    אני רציתי לשדרג ל 13.5 ראשית בשביל העדכון מע"מ אך הומלץ לי שלא לשדרג אלא רק להתקין את העדכון מעמ עצמו ולחכות לגירסה קצת יותר יציבה.

למרות שגם ב 13.4 אני מוצא הרבה בעיות.

יואב

אלמוני
    אורח
    בוקר טוב,
    האם תוכל לעדכן את הפורום מה הם הבעיות שמצאת בגרסה 13.4 ?
    אני לא מצאתי כאלו ובשבוע שעבר עדכנתי ל 13.5 ללא שום בעיה אבל אם עלית על משהו שאני לא, אז חשוב שנדע למה לשים לב.
    Yoav Silberman
    משתתף
    קודם כל, סליחה על העיכוב בתשובה פשוט היה שבוע קצת לחוץ בעבודה.

בכל מקרה לאחר השדרוג אצלנו לגירסה 13.4 נתקלתי בכמה דברים:
    1. הפריוריטי העלים רשומות שהוכנסו עם תווים מיוחדים (כמו כתובות בספרדית או צרפתית)
    2. בגירסה 13 היה מהפך שלם עם מודול סוכנים וכיום לא ניתן לבצע ממשקים אלקטרונים על סוכנים מה שתוקן בגירסה 13.5
    3. מחולל דוחות רב חברתי על חשבוניות לא הייכס לשפה 2 והוציא את הדוחות לפי השפה הראשית שמוגדרים הסעיפי רווח והפסד (מה שהביא לכך שהדוחות לא מאוחדים כי כל סעיף מופיע פעם אחת בעברית ופעם אחת באנגלית)

אלו הדברים העיקריים שאני זוכר כרגע.

יואב
    http://www.linkedin.com/in/ysilberman

אלמוני
    אורח
    יואב

תודה ששיתפת אותנו במידע.

בברכה

ארז

מיכאל
    משתתף
    היי ארז,
    ממש לא משנה מאיזו גרסה לאיזו אתה משדרג… תמיד עדיף לבדוק את זה קודם על סביבת נסיון ולא לסכן סתם את שרת האמת.
    עשיתי הרבה שדרוגים ובכל מעבר היו מקרים שונים ומשונים של בעיות (גם בסטאנדרט וגם בגלל פיתוחים פרטיים).
    אם שדרוג יעבור בלי בעיות – הרבחת… אבל אם יהיו בעיות – תחסוך הרבה עצבים אם כל זה יהיה בשרת נפרד ולא קשור למשתמשים.
    אלמוני
    אורח
    מסכים איתך לחלוטין.

ארז

yitzchok
    משתתף
    IL
    עוד דוגמה לתועלת קהל הקוראים, למרות שמדובר בנושא קצת ישן:

אנחנו אכן בדקנו טוב טוב שדרוג מגרסה 12 ל-13.5 ותוך כדי בדיקות עם משתמשים (זה חשוב, לומדים הרבה מזה) גילינו שתהליך ב-BPM שהיה בגרסה הקודמת עובר חלק היה נכשל עם הודעת שגיאה שלא היתה ראויה למצב.
    אם היינו מגלים את זה תוך כדי עבודה לאחר שדרוג זה היה משתק אותנו בתהליך חשוב אא"כ היינו מבטלים נוהל מסוים של אישור מעבר סטטוס באותה תעודה.
    לקח לאשבל כמה ימים לבדוק את הבעיה ולתת לנו תיקון.
    יש לבדוק לפני שדרוג!!

[ בבקשה לא לשלוח הודעות פרטיות במערכת - אני לא קורא אותן ]
    PriorityDev
    משתתף
    IL
    שלום, יצחק

האם יש לך סדר פעולות קבוע לבדיקות לפני שדרוג.
    אתם נותנים למשתמשים לעשות תהליכים בכל מסך בשרת טסטים?

yitzchok
    משתתף
    IL
    השדרוג האחרון הוא היה בין הגדולים שעשינו – עברנו מ-SP האחרון של גרסה 12 (נובמבר 07) ל13.5 (ספטמבר 09) וכידוע ב13 ו-13.5 הוסיפו הרבה חידושים וגם היה שינוי בבסיס המערכת (דוט נט)

מנסיון של שדרוגים קודמים ידעתי שחובה להיות מאורגן בבדיקות כי יש המון מקומות בהם יכול לצוץ בעיה.

כך שהפעם לא הייתי מוכן לבצע את השדרוג בלי בדיקות מסודרות (מה שעזר זה שהיה לנו שרת מיועד לטסט שלא היה בעבר).

מעבר לחיפושים לאחר שינויים בקוד שהיה יכול להשפיע עלינו, דאגנו לעבור על התהליכים שלנו ולהבין מי עובד בפריוריטי ומתי ומה הם עושים ולקחנו תעודות ממערכת האמת, בחרנו תעודות שהיו קשורות זה לא זה וגם לקחנו את המסמכים החיצוניים המקוריים (עותקים). קראנו למשתמשים בסדר של התהליך ואמרנו זה מה שקרה (כאילו) קיבלת מסמך כזה או קרה אירוע כזה בתהליך, תעשה מה שהיית צריך. והיו שם תעודות קודמות רלוונטיות כבר במערכת משלבים קודמים של הבדיקות (כל שלב בונה על השלב הקודם לו). אני מקווה שתקבלו תמונה.

דאגתי לסביבת פיתוח שלם עד כדי שרת דואר נפרד לסביבה זו כך שהיינו יכולים ליצור את ההודעות שאנחנו רגילים להם, לבדוק שאין בעיה בזה אבל בלי להפריע לעבודה השגרתית בהודעות קשורות לבדיקות.

כמובן לא כל אחד יצטרך את זה אבל מי שיכול – שיעשה את זה, לדעתי כדאי. אצלנו הכל עובד בלחץ ולא נוכל לסבול שהתראה כזאת או אחרת בדואר לא יהיה בגלל באג ואז יהיו חורים בתהליך עד שנפתור אותו (וזה רק לאחר שהיינו מגלים)

בקיצור כשיש תהליכים קריטיים לעסק ודאי צריכים לבדוק אותם לעומק כדי לא להשבית את העבודה כתוצאה מדבר קריטי שלא עובד. אצל כל חברה זה יהיה משהו אחר.

אלמוני
    אורח
    תודה על השיתוף והמידע .

במילים אחרות וגם מנסיון אישי
    נראה שהטוב ביותר ש השדרוג (במיוחד בשדרוג משמעותי)

יש לבצע תחילה בשרת בדיקות עם נתוני החברה המקורית
    עם בדיקות מקיפות של המערכת עלידי המשתמשים

ורק לאחר מכן לבצע ב"חי" לאחר גיבוי ורישום בארכיב וגם לאחר מכן
    לבצע בדיקות מקיפות שהכל תקין.

אולי כדאי לפתוח אשכול בנושא השדרוגים לריכוז החומר בנידון.

בברכה

ארז

yitzchok
    משתתף
    IL
    נכון ובעצם כך כתוב בנוהל השדרוגים של אשבל
    PriorityDev
    משתתף
    IL
    תודה, יצחק.
מוצגות 12 תגובות – 1 עד 12 (מתוך 12 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.