שידרוג DB

פורומים שימוש במערכת שידרוג DB

משתתף
    אנחנו משתמשים בפריוריטי 17.2
    כרגע אנחנו על SQL 2005 ואנחנו הבנו שזה לא נתמך במערכת ורוצים לשרדג את הSQL
     איזה סוג רישיון אני צריכה לרכוש עבור שידרוג הSQL שלנו ?

וכמה יוזרים אני צריכה לרכוש כדי להשתמש בDB?
    האם יוזר אחד לDB מספיק?
    ראו צילום מצורף.
    האם כדאיSQL 2016? או 2014?

האם צריך לרכוש רישיון SQL גם לסביבת הבדיקות? או רק לסביבת "אמת"?

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • Replies
    asher
    משתתף
    אני יענה בגדול לפי מה שאני יודע,

אם הפריוריטי הוא ברישוי שמי, כמות הרישוי ככמות היוזרים.
    אם הפריוריטי הוא רישוי צף, כמות הרישוי ככמות הרישוי הצף.

בקשר לגרסא, צריך לשאול את בית התוכנה שלא יהיו טעויות, עד כמה שאני יודע תמיד הם תומכים בגרסאות החדשות .

רישוי לסביבת הבדיקות, תחום אפור, מבחינה רשמית צריך רישוי .

yitzchok
    משתתף
    IL
    פריוריטי תומכת בגרסת sql server עדכנית בזמן פרסום הגרסה. יכול להיות שלא יתמכו ב-sql server 2016 עם 17.2 – את זה יש לבדוק עם בית התוכנה כפי שכתב אשר.

אם אתם שואלים על גרסת SQL אני שואל לעצמי אם אתם לא בגרסת windows שישנה מדי או קרוב לזה.

תחום הרישוי של תוכנות מיקרוסופט באופן כללי אפור וקשה לקבל תשובות. מה שכן, כדאי להבין שאם קונים רשיונות למשתמשי SQL וזה נכון גם ל-windows server) בשיטת CAL – בעצם רק ככה קונים לפי משתמשים – שאלה מקנים זכות לחבר לכל ה-SQL שיהיו לכם בגרסאות המכוסות – כך שגם אם לא תמצאו דרך לחסוך רישוי עבור שרת פיתוח זה לא יכפיל את העלות אלא יוסיף רק עלות רשיון שרת.

הערה לגבי כמות הרשיונות: רישוי משתמשים במיקרוסופט עד כמה שידוע לי זה הקצאה למשתמש אנושי ורק ככה.
    יוצא שאם אתם ברשיון צף בפריוריטי של 10 רשיונות אבל בפועל יש 20 עובדים במשמרות שונות תצטרכו 20 רשיונות CAL. מצד שני אם אתם ברשיונות named ויש לכם עובד אחד שהוא משתמש ב2 חשבונות פריוריטי המיועדים לו (אף אחד אחר לא משתמש בהם) אז מהבחינה הזאת תצטרכו אולי רשיון CAL אחד פחות מרשיונות פריוריטי.

מקווה שזה ברור וגם נכון…

[ בבקשה לא לשלוח הודעות פרטיות במערכת - אני לא קורא אותן ]
מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.