שליחת מייל ללקוחות שלא אספו חבילות שממתינות

פורומים שימוש במערכת שליחת מייל ללקוחות שלא אספו חבילות שממתינות

משתתף
    שלום,
    אני רוצה לשלוח ללקוחות שעדין לא אספו חבילות שממתינות להם (כלומר למשל תעודת משלוח בסטאטוס מסויים), כל 4 ימים מייל תזכורת שהחבילה ממתינה להם. איך אני יכולה לעשות זאת?
מוצגות 15 תגובות – 1 עד 15 (מתוך 16 סה״כ)
  • Replies
    אלמוני
    אורח
    אמנם במסך הזה: ניהול מלאי > תחזוקת מלאי > ניהול תהליך לתעודות מלאי > ניהול תהליך לתעודת משלוח, ניתן לקבוע חוק אשר שולח דוא"ל כאשר תעודה נמצאת בסטטוס 4 ימים, אבל כתובת הנמען צריכה להופיע בתוך החוק – לכן היא קבועה והרעיון הזה לא מתאימה לצרכים שלך.

את צריכה לכתוב פרוצדורה אשר שולפת את כל תעודות המשלוח הנמצאות בסטטוס הספציפי יותר מ-4 ימים (באמצעות הטבלה TODOLIST), יחד עם כתובת הדוא"ל של הלקוח. בלולאה שולחים מכתב אל הכתובת התורנית.

noa
    משתתף
    איפה כותבים פרוצדורה בפריוריטי?
    אני יודעת SQL, אבל לא מכירה בפריוריטי איך עושים.
    yitzchok
    משתתף
    IL
    לא ניתן להגדיר שהחוק שולח הודעה לנמען דינאמי מתוך שדות מסוימים באותו מסך? אני לא ליד מחשב כרגע ולא יכול לבדוק אבל כך זכור לי.

זה טוב להתראה ראשונה אבל חוק של לאחר x ימים רץ פעם אחת. הייתי מציע להוסיף סטטוס שני ובו חוק דומה וגם חוקים שמעבירים תעודות בין שני הסטטוסים לאחר שליחת ההתראה. אולי מתאים יותר להגדיר את ההודעות על המעבר בין הסטטוסים. החוקים פשוטים יותר וגם אפשר ליזום בקלות התראה ע"י העברה ידנית בין הסטטוסים.

[ בבקשה לא לשלוח הודעות פרטיות במערכת - אני לא קורא אותן ]
    אלמוני
    אורח
    אפשר להגדיר שישלח מייל ל"לקוח" ואז אם ללקוח מוגדרת כתובת או איש קשר ראשי זה יעבוד.

לגבי התזמון, לפעם הראשונה זה פחות בעיה כי אפשר להגדיר חוק שאם התעודה שוהה בסטאטוס X יותר מ… אבל כדי שזה יקרה שוב אני לא רואה שיש דרך
    לא ראיתי שיש דרך לשנות סטאטוס בחוק עסקי.

אלמוני
    אורח
    אני חוזר במה שכתבתי בהתחלה: צריך לגשת למסך של ניהול תהליך תעודות משלוח ולבצע לחיצה ימנית על הסטטוס הרצוי. בוחרים "חוקים" מהתפריט שמופיע. במסך החדש שעולה (לצורך הגדרת החוק), מסמנים את האופציה "התעודה שוהה בסטטוס זה יותר מ-", וקובעים את המספר ואת יחידת הזמן (ימים).
    מתחת לזה, בוחרים "שלח דואר", אל "שדה במסך" (זו היתה הטעות שלי) ו-"מספר לקוח".
    בהמשך רושמים את מלל ההודעה ואת התנאים.
    כמובן, השרת צריך להיות מסוגל לשלוח דוא"ל.
    הייתי מצרף צילום מסך אבל אף פעם לא הצלחתי להמציד תמונה לכתוב כאן.
    yitzchok
    משתתף
    IL
    (לא קשור לשאלה אלא למה שנעם כתב בסוף)

גם לי היה קשה אבל הצלחתי בעבר.
    מה שאתה צריך לעשות זה לא רק לבחור את הקובץ אלא גם ללחוץ על הכפתור של התגית ליד כדי להכניס אותו לגוף ההודעה. זה מה שגורם להצגה של התמונה או הנספח.
    אולי תנסה כאן…

noa
    משתתף
    אבל אם עושים את החוק הזה פעם אחת אחרי 4 ימים, ומשכפלים את החוק לפעם נוספת אחרי 8 ימים (זה יספיק לי בשלב ראשוני).
    האם זה אפשרי? איך אני שולפת את כתובת המייל של האיש קשר?
    yitzchok
    משתתף
    IL
    אם יספיק לך ככה ודאי אפשר להגדיר שני חוקים על אותו סטטוס. הטיפ שלי טוב אם רוצים לחזור חלילה.

אם את רוצה לשלוח לאיש הקשר אז קבעי בחוק "שלח דואר" אל "שדה במסך" "איש קשר"

אלמוני
    אורח
    בתגובה לנגה: צריך רק חוק אחד. הוא יפעל לגבי כל תעודה שנמצאת בסטטוס מעל 4 ימים. נניח שהודעה נשלחת לגבי תעודה מסוימת היום. הודעה תישלח גם מחר אם לא יחול שינוי וגם מחרתיים עד שהתעודה תעבור לסטטוס אחר. הרי כתוב "התעודה שוהה בסטטוס זה *יותר מ-*" ואין לנו שליטה בתנאי.
    אלמוני
    אורח
    בלי קשר לעיל, שכחתי לציין שתכנית בשם Statusmail צריכה להיות מופעלת ע"י מתזמן המשימות כל יום. התכנית הזו בודקת את החוקים ושולחת את ההודעות.
    yitzchok
    משתתף
    IL
    נעם-גלובל כתב:

בלי קשר לעיל, שכחתי לציין שתכנית בשם Statusmail צריכה להיות מופעלת ע"י מתזמן המשימות כל יום. התכנית הזו בודקת את החוקים ושולחת את ההודעות.

נדייק שהתדירות של ההפעלה צריכה להיות באופן כללי לפי מה שרוצים לעשות. במקרה הזה כל יום לכאורה מספיק טוב. אם רוצים הודעה כמה דקות אחרי משהו אז צריכים להפעיל את התוכנה הזאת כל כמה דקות.

נעם-גלובל כתב:

בתגובה לנגה: צריך רק חוק אחד. הוא יפעל לגבי כל תעודה שנמצאת בסטטוס מעל 4 ימים. נניח שהודעה נשלחת לגבי תעודה מסוימת היום. הודעה תישלח גם מחר אם לא יחול שינוי וגם מחרתיים עד שהתעודה תעבור לסטטוס אחר. הרי כתוב "התעודה שוהה בסטטוס זה *יותר מ-*" ואין לנו שליטה בתנאי.

אתה בטוח?
    אני לא.
    אם אקח את המסקנה שלך עד הסוף הייתי יכול להבין שלאחר שהתעודה שוהה בסטטוס יותר מזמן נקוב התוכנה תשלח הודעה בכל הרצה, גם אם אפעיל את התוכנה כל 5 דקות.
    אני רואה בניסוח הזה דרך להביא לביטוי זה שאין הבטחה שההודעה תשלח בדיוק פרק זמן זה לאחר שינוי הסטטוס. מה שיקרה זה שההודעה תשלח בהרצה הראשונה של Statusmail לאחר שעבר פרק זמן זה.

הנה דוגמה שאולי תעזור לחזק את שתי הנקודות הנ"ל בו זמנית.

אם נגדיר הודעה לאחר 3 שעות, ו-Statusmail רץ כל 6 שעות, יכול להיות שההודעה תשלח 3 שעות לאחר שינוי הסטטוס (אם אני משנה סטטוס קצת פחות מ-3 שעות לאחר ההרצה האחרונה של statusmail) אבל יכול להיות שהודעה לא תשלח עד כמעט 9 שעות לאחר שינוי הסטטוס אם אני אשנה סטטוס לאחר 3 שעות מההרצה האחרונה (כי כשנגיע להרצה הבאה עדיין לא היו עוברות 3 שעות).

למיטב ידיעתי ההגדרה הזאת (פעולה לאחר שהייה בסטטוס זמן מה) לא תביא להודעות חוזרות אלא להודעה אחת בלבד, ואם רוצים הודעות שממשיכות להשלח כל פרק זמן נתון, אני חושב שהפתרון שהצעתי (החלפה בין 2 סטטוסים ע"י העברה אוטומטית לסטטוס השני) הוא הפתרון הפשוט ביותר. (כמובן אם מספיק שתי הודעות אפשר שני חוקים וזהו)

noa
    משתתף
    התדירות של הבדיקה הזאת היא אחת ליום?
    או שפעם אחת שזה נשלח וזהו?
    noa
    משתתף
    תודה נעם! אני גם חושבת שאתה צודק. אני כמובן אבדוק את זה!
    אלמוני
    אורח
    תדירות הבדיקות תלויה בתדירות הפעלת Statusmail. אני לא יורד מרזולוציה של יום לכן אני מפעיל את התכנית הזו פעם ביום – כמובן מספיק אם רוצים לבדוק אם תעודה נמצאת בסטטוס מעל 4 ימים. הבעיות מתחילות כאשר רוצים לבדוק משהו ברזולויה פחות מיום.

בכל מקרה ניתן לכתוב פרוצדורה מיוחדת לבדיקה ולהפעיל אותה ממתזמן המשימות בתדירות המבוקשת. זה לא כל כך קשה לאחר שרואים איך לעשות זאת בפעם הראשונה. כתבתי תכניות שבודקות דברים מסוימים כל חצי שעה – התדירות נקבעת לפי המתזמן.

yitzchok
    משתתף
    IL
    אצלנו הstatusmail רץ כל 30 דקות.

יש לנו כמה הודעות שנשלחות לאחר כמה זמן ולא שמעתי שלאחר זמן זה הן נשלחות שוב ושוב כל חצי שעה.

אני לא רואה יתרון בכתיבת פרוצדורה. קח בחשבון שנעם בעצמו מודה שנח לו לעבוד ככה ולכן הוא ממהר להציע פתרון תיכנותי אבל מהמבט שלי (ואני גם יודע לכתוב פרוצדורות) אני רואה שהפרוצדורות יכולות להיות קשות יותר לתחזוקה וקונפיגורציה, אלא אם כן בונים תשתית לשרת אותן.

ובמקרה כזה אם הייתם בונים פרודצורה שתרוץ כל 4 ימים אז במקרים מסוימים לקוחות לא יקבלו תזכורות עד ל-7.9 ימים של איחור. כן, אפשר לתזמן את הפרוצדורה לכל יום או לכל כמה שעות אבל אז אם רוצים לשלוח תזכורת כל 4 ימים אז צריכים לתכנן איך יודעים מתי נשלח לראשונה/לאחרונה הודעה על כל חבילה כדי להחליט מתי שולחים שוב (כי אם לא, התנאי הוא פשוט "באיחור של 4 ימים?" ואם עברנו את זה שולחים בכל הרצה)

אני הצעתי פתרון מבוסס שני סטטוסים שלדעתי היה עונה על הדרישות ללא צורך בפיתוח ושכדאי לבחון אותו.

בכל מקרה אני שאמח לדעת איך התקדמתם בינתיים.

מוצגות 15 תגובות – 1 עד 15 (מתוך 16 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.