תהליך אישור הזמנות רכש

פורומים שימוש במערכת תהליך אישור הזמנות רכש

משתתף
    שלום,
    קיבלתי בקשה לשנות תהליך אישור הזמנות רכש:
    כרגע כל ההזמנות מגיעיות למנהל שלי לאישורו.
    צריך שהזמנות של 3 ספקים מסויימים יגיעו לאישור של איש QA (כן, צריך לפתוח לו משתמש חדש) ולאחר מכן למנהל לאישור.
    לא מצאתי איך לעשות זאת.
    האם זה בכלל ניתן לביצוע ב-Zoom?
מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)
  • Replies
    שלום מרינה,

את פותחת קוד מאשרים חדש במסך רשימות מאשרי הזמנות רכש, מפרטת במסך הבן שלו את רשימת המאשרים הרצויה.

לאחר מכן תחת יוזר tabula, את מגדירה שלוש פעמים (פעם עבור כל ספק) במחולל הנתונים במסך הזמנות רכש, שכאשר ישתנה מס' הספק ומספרו יהיה "הספק הרצוי", אז שיקבע בשדה 'קוד רשימת מאשרים' את הקוד החדש שיצרת.
    יש לדאוג שהתוקף יהיה 'לכל המשתמשים'.

בכל פעם שתיפתח הזמנת רכש עבור אחד הספקים המדוברים, שדה 'רשימת מאשרים' יקבל אוטומטית את הערך החדש. ניתן גם לבצע שינוי ידני בשדה.

אלון.

נעמה
    משתתף
    שלום אלון/מרינה

עשיתי דבר דומה, אבל דווקא השתמשתי בBPM על מנת להגדיר סדרה של מאשרים.
    למה לדעתכם עדיף סימון המאשרים במסך ולא דרך ה BPM

בברכה
    bambi

אכן ניתן גם להגדיר באמצעות BPM, רק שההגדרה תהיה מורכבת יותר מאשר להשתמש ברשימת המאשרים.

ההגדרה מ-BPM תאלץ להגדיר מספר סטטוסים נוספים עבור כל איש מאשר ועבור כל סטטוס כזה צריכים להגדיר את החוקים בחיצים על-מנת שהתהליך יעבוד כפי שמצופה.
    לעומת זאת, העבודה עם רשימת המאשרים מאוד מקלה וגם אין צורך לפתוח סטטוסים מיותרים. פשוט ברגע שמעבירים לסטטוס 'ממתינה לאישור', אותו הסטטוס נשאר פעיל תוך כדי המעבר בין המאשרים, ורק כאשר בוצע האישור האחרון, הסטטוס באופן אוטומטי מתחלף אל 'מאושרת'.

לפי הבעיה של מרינה, היא היתה צריכה תוספת של מאשר נוסף עבור מספר ספקים מסוימים. אם היתה בונה באמצעות ה-BPM, כל הבניה היתה די מורכבת אם סיכויים גבוהים לטעויות.

אלון.

מרינה לוי
    משתתף
    לגבי האישורים : אם אני פתחתי ראש קבוצהת הרשאות בשם QA ורשמתי תחתיו באותה קבוצה שם משתמש (נקרא לו A1), את מי אני צריכה לרשום במאשרים, את A1 או את QA?
    שאלה נוספת: איך אני מסדרת שליחת הודעות אוטומטית אודות הזמנה שנכנסה לסטטוס "ממתינה לאישור" תחילה לאיש QA ולאחר מכן, לאחר שאיש QA אישר, לשלוח הודעה אוטוטית לשלב הבא ברשימת המאשרים?(אוף, מקווה שהסברתי ברור)
    את מוסיפה את המשתמש A1 שהוא בעצם צריך להיות האדם שאליו תגיע הודעה לאשר את ההזמנה.

אין לך צורך לסדר כלום. המערכת אוטומטית תעביר אליו את ההודעה באמצעות המייל הפנימי של הפריוריטי.
    ברגע שהוא מבצע התחברות, הוא אמור לקבל הודעה על מספר הודעות הממתינות לו בדואר.
    כל זה יקרה בתנאי שהגדרות הדואר עבור המשתמש הרלוונטי הוגדרו לכך. את הגדרות הדואר ניתן למצוא תחת התפריט 'דואר' במסך הראשי של הזום. זה צריך להיות מוגדר לחוד עבור כל משתמש.
    תוכלי לבצע את הניסוי בחברת תירגול על-ידי פתיחת הזמנת רכש עם רשימת מאשרים. לאחר שינוי הסטטוס אל 'ממתינה לאישור' שימי לב שתקבלי את האות P בשדה 'מאושרת?' ויוצג לך שם המאשר הבא בשדה שמעל. אחר-כך היכנסי בתור המשתמש החדש ותראי מה קורה.

אלון.

נ.ב.
    דרך אגב מרינה, שציינתי שאחריות תפקידך עוזר לקידום הקריירה שלך, לא התכוונתי לעבודה הנוכחית. סטטיסטית זה ידוע שסיכויי הקידום גבוהים יותר בעת מעבר למקום עבודה חדש. חלק ניכר מהמעסיקים אינם יודעים "להעריך" מה שיש להם ביד עד שהם מאבדים את זה. וכאשר הם מאבדים את זה, אז העובד "החדש" תמיד יקבל יותר כי חייבים למלא את החלל החסר המקצועי שהיה להם מקודם וגם הוא יודע לדרוש יותר. כך שהתאוריה שלי שנקבתי בהתחלה אכן לרוב מוכיחה את עצמה. 😉

מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.