תזרים מזומנים

פורומים שימוש במערכת תזרים מזומנים

משתתף
    אחרי השרשור הארוך בעניין מרכזי רווח, והעזרה הרבה שקיבלתי בו – אני פותח כאן נושא נוסף.

כפי שהצלחתם להבין מהשרשור הקודם – אני ממש לא ממצה את יכולותיו של הזום, אבל יש לי כוונה להתחיל להיעזר בו…

יש בזום אופציה של ניהול תזרים מזומנים. עד היום אני מנהל את התזרים באקסל, והשמועות אומרות שכך נוהגים רוב מנהלי הכספים. אני מעוניין לבדוק אופציה לניהול התזרים בזום.

להלן מבנה התזרים באופן כללי:
    הכנסות מתקבלות 3 פעמים בחודש בתאריכים קבועים. את הסכומים אני מעוניין להזין באופן ידני, לא כתוצאה מחשבוניות מס.

תשלומים מתחלקים ל-2 קבוצות – הוראות קבע וצ'קים.
    הוראות קבע יורדות פחות או יותר בתאריכים קבועים.
    צ'קים – משתנה כל פעם.
    יש לציין שאני מדפיס את הצ'קים מתוך הזום, כך שהם יכולים מבחינתי להיכנס משם לתזרים לפי תאריך הפירעון שלהם.

החסרון בניהול התזרים באקסל הוא:
    1. לא תמיד זוכרים להכניס לשם את כל ההוצאות (איך שהוא, את ההכנסות אף פעם לא שוכחים…:) )
    2. מידע מדוייק על צ'קים שנפדו – צריך באופן ידני כל פעם לבדוק מה נפדה ומה לא.

השאלות שלי:
    1. האם הזום מוריד מהתזרים את הצ'קים שנפדו (ע"פ התאמות בנקים)? – נראה לי טריוויאלי, אבל רציתי לוודא.
    2. כדי לצפות את התזרים חודש קדימה ויותר, אני לא יכול לחכות לחשבוניות של הספקים. אני צריך להכניס תנועות צפויות לתזרים, עם סכום מוערך. שאלתי היא איך ניתן לשלב בין הסכומים הצפויים לבין הסכומים שנתקבלו בפועל בחשבונית? כלומר, נניח שאני מזין לתזרים כל חודש תשלום של 1,000 לחברת בזק. לאחר מכן נתקבלה חשבונית בסך 2,000 ש"ח. יש איזה מנגנון שיודע לבטל את התנועה הצפויה לתזרים ולרשום את התנועה הסופית ע"פ החשבונית?

עד כאן באופן ראשוני..

אשמח אם מישהו שמנהל את התזרים בזום יאיר את עיני בנושא הזה – האם בכלל זה נח יותר? איך אתם משתמשים בפונקציה הזו?

תודה

ברק

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • Replies
    אלמוני
    אורח
    1. כן

2. יש אפשרות

תזרים מזומנים הוא נושא גדול שדורש הסבר והתייסחות נקודתית לחברה שלך.. נא שאל שאלות נקודתיות יותר

Lior
    מנהל בפורום
    חייצוק. איך עובדת ההתאמה בין התנועה הצפויה לתנועה האמיתית ? (שאלה 2 של ברק )
מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.