תיאור של היררכיית מאזן בוחן

פורומים אפיון ופיתוח פריוריטי תיאור של היררכיית מאזן בוחן

משתתף
    חג שמח חברים!
    באיזו טבלה בבסיס הנתונים SQL אני יכול לראות את התיאור של היררכיה רמה 1 ו-2 של סעיפי מאזן בוחן?
    בטבלת TRIALBAL אני רואה רק את התיאורים של הסעיפים עצמם ואת הקודים של שתי רמות ההיררכיה (ENTRY1 ו-ENTRY2), אך לא את התיאורים שלהם
    אני מחפש טבלה בה אני אראה למשל ש 1** זה נכסים, 2** – התחייבויות, 10* – נכסים שוטפים וכד'
    תודה!
    מיכאל
מוצגות 15 תגובות – 1 עד 15 (מתוך 16 סה״כ)
  • Replies
    yitzchok
    משתתף
    IL
    אלה גם ב-TRIALBAL
    ENTRY1 ו-ENTRY2 הם ערכים שאמורים להיות קיימים בעמודת TRIALBALCODE באותה טבלה, אבל הם לא בהכרח קיימים. ככה זה אצלי לפחות. נראה לי שהמערכת מסתדרת גם עם הערך שב-ENTRY1 או ENTRY2 לא קיים בטבלה.
      [ בבקשה לא לשלוח הודעות פרטיות במערכת - אני לא קורא אותן ]
    מיכאל
    משתתף
    תודה יצחק,
    השאלה היא – אם הערך "2*" לא קיים בשדה TRIALBALCODE – אז מאיפה פריוריטי יודע שהתיאור שלו הוא "Liabilities" כשהיא מציגה דוח מאזן בוחן?
    כנ"ל לגבי שאר הערכים של ENTRY1/2…. איפה היא שומרת את התיאורים של הקודים האלה?
    תודה
    yitzchok
    משתתף
    IL
    מדובר אולי בדו"ח מאזן בוחן רב חברתי?
    אלמוני
    אורח
    התאור הוא בשדה TRIALBALDES
    הקודים עם הכוכביות הם הכותרות של סעיפי הדוח.
    הקודים של הכותרות נמצאים ברשומה בשדות ENTRY1/2 של כל סעיף
    כך שכל סעיף בדוח מופיע תחת הכותרת שנמצא בשדות ENTR1/2
    מיכאל
    משתתף
    רותם תודה
    כן, זה מה שיצחק כתב מקודם
    הבעיה שבטבלת TRIALBAL לא נמצאים הערכים של 2 הרמות העליונות (הקודים עם כוכביות) ולכן אני גם לא יודע מה התיאור שלהן.
    לדוגמא:
    במאזן בוחן התיאור של הקוד 10* הוא "Cash and cash equivalents" – איפה שמור התיאור הזה?
    אין בטבלת TRIALBAL בשדה TRIALBALCODE את הערך "10*"
    אני רואה את כל הסעיפים שנמצאים תחת 10* אבל השאלה שלי היא – איפה אני מוצא את השם "Cash and cash equivalents"?

יצחק – לשאלתך: רואים את זה בדוח "מאזן בוחן לתקופה" לא רב-חברתי אלא סולו רגיל.

תודה רבה
    מיכאל

אלמוני
    אורח
    אולי אתה צריך להסתכל על שדה בתאור "כותרת (אנגלית)" של סעיפים למאזן בוחן,
    כספים > תחזוקת כספים > הגדרות כספים > הגדרות לדו"חות כספיים > סעיפים למאזן בוחן
    אמנם אין *1 אבל יש שורה עם קוד סעיף **1 – נכסים, ASSETS – ויש שורה *10 – רכוש שוטף, CURRENT ASSETS
    יתכן שאצלם מישהו שינה את התיאור מ-CURRENT ASSETS אל Cash and cash equivalents, שהם פחות או יותר אותו הדבר
    אלמוני
    אורח
    כתבתי TRIALBALDES לא TRIALBALCODE
    מיכאל
    משתתף
    רותם כתב:

כתבתי TRIALBALDES לא TRIALBALCODE

הי רותם, בשדה TRIALBALDES רואים את התיאור של הקודים שמופיעים בשדה TRIALBALCODE. והקודים של ההיררכיה (אלה עם כוכביות: 1**, 20* וכד׳) אינם מופיעים בטבלה זו ככה שגם אין תיאור עבורם.
    כנראה התיאור שלהם שמור בטבלה אחרת כלשהי או מקודד בתוך הדוח עצמו…

אלמוני
    אורח
    תריץ את השאילתה הזאת:
    SELECT TRIALBAL,TRIALBALCODE,TRIALBALDES,ENTRY1,ENTRY2 FROM TRIALBAL FORMAT;
    אני מקבל, גם את אלה עם הכוכביות וגם את התיאור שלהם.
    כמו זה למשל

10 10* ‎שוטף‎ ‎רכוש‎ 1** 10*

yitzchok
    משתתף
    IL
    בדקתי את הדו"ח שצוין ואני לא רואה שהתיאור היה יכול לבוא מכל מקום חוץ מהטבלה.
    הדו"ח כן מייצר כותרות שלא קיימות בטבלה המדוברת אבל הן מוצגות ללא תיאור.
    איכשהו אני קצת סקפטי בקשר לטענה שהשורות לא קיימות בטבלה – זה לא מסתדר לי.
    האם השאילתא שרותם הביא מציגה את הכותרת 10* או לא?
    מיכאל
    משתתף
    עשיתי שוב בדיקה ולא מופיעים הערכים עם כוכביות בטבלת TRIALBAL (השאילתה של רותם) – לא הקודים ולא התיאורים שלהם, רק הסעיפים עצמם כמו 110, 203, 901 וכד'

מה שכן גיליתי – זה שבDATABASE אחר – כן הקודים האלה מופיעים יחד עם התיאור.

יצחק, ייתכן וזה קשור לשאלתך מקודם לגבי דוח רב-חברתי….
    אבל כשאני מפיק דוח "מאזן בוחן לתקופה" – אני מפיק אותו עבור חברה מסויימת, זאת שעם הdatabase שלה אני עובד – ושם אין קודים עם כוכביות.
    איך זה ייתכן? אני לא יודע עכשיו האם לקחת את התיאורים מהdatabase האחר של חברה אחרת – אולי התיאורים לא תמיד נכונים שם…
    יש הסבר לזה?
    תודה רבה!
    מיכאל

מיכאל
    משתתף
    OK, אני חושב שמצאתי את הבעיה.
    אכן אין תיאורים של ההיררכיה – לא בטבלת TRIALBAL ולא בדוח מאזן בוחן עצמו. פשוט לא הגדירו אותם.
    טעות שלי – חשבתי שראיתי את התיאור של 1** ASSETS – כשבפועל הסתכלתי על דוח מאזן בוחן של חברה אחרת בה הקודים והתיאורים כן מוגדרים.
    סליחה והמון תודה על העזרה!
    מיכאל
    yitzchok
    משתתף
    IL
    מה שאתה כותב משמש לפחות לאשר לנו שאתה בודק נכון.

אבל נראה לי שמדובר בדו"ח חד-חברתי וממש לא אמורים להגיע נתונים מחברות אחרות, וגם אם כן מדובר ברב-חברתי, לא יתכן שיגיעו כותרות מחברה שממנה לא מגיעים סעיפים ונתונים.

אין לי הסבר לדבר הזה…

yitzchok
    משתתף
    IL
    mshparber כתב:

OK, אני חושב שמצאתי את הבעיה.
    אכן אין תיאורים של ההיררכיה – לא בטבלת TRIALBAL ולא בדוח מאזן בוחן עצמו. פשוט לא הגדירו אותם.
    טעות שלי – חשבתי שראיתי את התיאור של 1** ASSETS – כשבפועל הסתכלתי על דוח מאזן בוחן של חברה אחרת בה הקודים והתיאורים כן מוגדרים.
    סליחה והמון תודה על העזרה!
    מיכאל

מצוין.
    בעצם ראית כותרות לדוגמה 10* כי המערכת מחוללת אותן לבד גם אם הן לא קיימות בטבלה, אך אין בהן תיאורים, כפי שכתבתי קודם.

מיכאל
    משתתף
    זה מסתדר:
    מדובר על חברה אחת.
    גם בטופס
    כספים –> תחזוקת כספים –> הגדרות כספים –> הגדרות לדוחות כספיים –> סעיפים למאזן בוחן
    אני לא רואה את ההתיאורים של ההיררכיה
    וגם בטבלת SQL אני לא רואה את הקודים האלה
    זה קונסיסטנטי ואין סתירה

כשהפקתי דוח מאזן בוחן, שמרתי אותו כאקסל – וכשפתחתי אותו, פתחתי בטעות קובץ אקסל אחר ששמרתי מחברה אחרת (לא קשורה) ושם כן היו תיאורים
    אז זאת היתה הטעות שלי – שחשבתי שהתיאורים קיימים כשהם לא
    שוב תודה רבה!

מוצגות 15 תגובות – 1 עד 15 (מתוך 16 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.