תמחיר – איך מאתרים עלות שנויה במחלוקת?

פורומים שימוש במערכת תמחיר – איך מאתרים עלות שנויה במחלוקת?

משתתף
    האם מישהו יכול לכוון אותי למצוא מדוע העלות למוצר יוצאת לי לא נכונה?
    אנחנו מחשבים תמחיר לפי שיטת ממוצע נע משוקלל (לא פיפו) אם זה רלבנטי.

עלות המק"ט במקרה לפי מסך כרטיס פריט:
    15, לפי תאריך 01/10.

יש לי מק"ט שהיו לו 5 תנועות מלא לפי הסדר הכרונולוגי הבאי:

1.קבלות סחורה מספק:
    כמות 800, עלות 25 (נרשמה ידנית במסך לוג תנועות מלאי)
    2.קבלות סחורה מספק:
    כמות 370, עלות 23 (הגיע אוט' מהמערכת "מחושבת")
    3. העברות בין מחסנים:
    כמות כמות 800, עלות 2 (נרשמה ידנית במסך לוג תנועות מלאי).
    4.ספירת מלאי:
    כמות 0, עלות 0.
    זה עד תאריך 1/10

5.
    אח"כ הייתה תעודה העברה בין מחסנים עם העלות שמופיע במסך בכרטיס פריט. (10/10 תאריך תנועה), (01/10 תאריך עלות במסך כרטיס פריט).

אשמח אם מישהו שמתמצא בנושא הזה יוכל לכוון אותי מה מומלץ שאבדוק על מנת להבין איפה שגינו.
    אולי המדרג של התמחיר לא מתחשב בתנועות ידניות וסופר את העלות כ0? (האם יש דרך לקבוע מדרג של תמחיר במערכת או משהו כזה? או שזה אוטומטי?)

מוצגות 7 תגובות – 1 עד 7 (מתוך 7 סה״כ)
  • Replies
    123
    משתתף
    תתחיל מבדיקה שכל המחסנים שהשתתפו בתנועות המלאי סומנו בנכללים לערך המלאי ותנועות לתמחיר.
    בגדול בשביל לתקן תמחיר מספיק לבצע 2 ספירות מלאי עוקבות אחת שמאפסת את המלאי והשניה שמכניסה את המלאי עם המליר המבוקש.
    אלמוני
    אורח
    צריך להבדיל בין תנועות שמשפיעות על ערך המלאי ואלה שלא. בעיקר ערך המלאי מושפע בקבלת סחורה מספק (אך אפשר לשנות גם בספירות מלאי, בהמרות ואולי עוד כמה סוגים). העברה בין מחסנים בפירוש אינו משפיע.

לא כתבת אם הקבלות לפני או אחרי 01/10. צריך לוודא שרשום משהו בטור "עלות ש'ח" בלוג תנועות המלאי עבור הקבלה עם 370 יחידות.

snoof123
    משתתף
    תודה רבה לשניכם על התשובות.
    לגבי תיקון התמחיר, האם זה נכון גם לגבי חישוב ממ"ן? (ממה שאני יודע זה עובד ככה רק בפיפו אודה אם תתקן אותי 🙂 ).

נעם, התנועות היו לפני 01/10 מלבד התנועה הנוספת שציינתי שהייתה אחרי.

אבדוק שוב את מה שינאי כתב לגבי המחסנים, אולי פספסתי שם עם האיתורים וזה מחסן אחר.

שוב תודה 🙂

snoof123
    משתתף
    אני אשאל ככה:
    שינויים ידניים במסך "לוג תנועות מלאי" (audit trail) – משפיעים על התמחיר נכון?
    כאילו אם הורץ תמחיר פעם אחת על תנועה שהעלות שלה הייתה 20 ואח"כ שיניתי ידנית ל30 והורץ עוד תמחיר, החישוב האחרון של התמחיר יכלול בתוכו את העלות ההיסטורית של ה20 או יתחשב בעלות הנוכחית ששונתה ידנית בלוג (עלות 30) ?
    אלמוני
    אורח
    איך אתה יכול לשנות ערכים ב"לוג תנועות מלאי"? התמחיר רץ על הערכים הרשומים בתנועות, כך אם תשנה בתנועה עצמה (לא בלוג!) את העלות, התמחיר יעבור לפי הערך החדש.
    snoof123
    משתתף
    יש מסך כזה שנקרא לוג תנועות מלאי ובו השדה של העלות הוא פתוח לכתיבה audit trail.
    תודה על המענה.
    YairM
    משתתף
    המחיר השגוי נובע מהתיקון הידני של העלות בתנועה של העברה בין מחסנים,במצב רגיל העברה בין מחסנים לא אמורה להשפיע על עלות המוצר בשיטת תמחיר ממ"ן, היות ומחיר המוצר ביציאה ממחסן X  שווה לעלות המוצר שנכנס למחסן Y והיא העלות התמחירית שמחושבת ומופיעה בכרטיס הפריט בשדה עלות ש"ח,במקרה שלך היות וביצעת שינוי בתנועה אזי המחיר כניסה למחסן השתנה ולכן המחיר חושב בהתאם.

התמחיר כן מתחשב בעלות שתוקנה ידנית,אך לא מבצע עדכון עלות לתנועה כזו,לדוגמא אם בתנועת קבלת סחורה מספק מחיר העלות שונה ידנית במסך לוג תנועות מלאי,ולאחר מכן בחשבונית ספק המרכזת המחיר היה שונה,התמחיר לא יעדכן את מחיר העלות בתנועת הקבלה בהתאם לחשבונית.

כדי לנתח את העלות התמחירית כדאי להפיק לפריט הנבדק  דוח ניתוח תמחיר בפועל.

המחיר בכרטיס הפריט 15 ש"ח מחושב כך:

(800*25)+(370*23)+(800*2)/800+370+800=15.28

מה גרם לך לבצע שינוי כזה דרסטי במחיר בתנועה של העברה בין מחסנים?

מוצגות 7 תגובות – 1 עד 7 (מתוך 7 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.