תעודות משלוח

פורומים שימוש במערכת תעודות משלוח

משתתף
    איך מפיקים תעודת משלוח על בסיס הזמנה רק שלאחר קישור ההזמנה שורות המשלוח לא יעודכנו אוטומטית ואיך יפורטו אוטומטית לאחר קשיור ההזמנה האם זה קשור להזמנה במידה והיא מקושרת להצעת מחיר שסומנה הצעה כוללת אם כן ? אז איך במצב של הזמנה לא מבוססת על הצעת מחיר ונרצה שהמע' תפרט את שורות תעודת המשלוח אוטומטית ובמקרה השני לא תפרט לאחר קישור ההזמנה
    תודה
מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)
  • Replies
    היי סוניה,

השאלה ששאלת קצת תמוה בעיני משום שעופר ואני ענינו לך בנושא מאוד קרוב לזה לפני מספר שבועות, ואפילו כתבתי באופן די מעמיק. מצרף את הלינק לרצף השאלות הקודמות:

https://www.priority-forums.com/he/index.php/forums?func=view&catid=11&id=5025#5045

אם יש משהו בתשובה שצירפתי כאן שלא ממש מספק אותך, אשמח אם תשאלי שוב בצורה ברורה מה חסר בתגובה הקודמת ואשתדל לפרט יותר.

אני גם לא ממש הבנתי את הסעיף האחרון "ובמקרה השני לא תפרט לאחר קישור ההזמנה". איזה מקרה שני? האם קרה לך למרות הקישור להזמנה שלא קיבלת את הפירוט?

אלון.

סוניה
    משתתף
    היי אלון,
    שוב קראתי את התשובה ששלחתם אתה ועופר :
    בעת קישור הזמנת הלקוח אל תעודת המשלוח, תמיד יהיה פירוט של השורות הפתוחות, כלומר שורות אשר יתרת האספקה גדול מאפס. את זה אני מבינה וניסיתי את זה .
    זה נכון מה שעופר כתב, שעל-מנת לא לקבל את הפירוט האוטומטי, פשוט לא לקשר בלשונית "אסמכתאות" את ההזמנה למשלוח, אבל…. יש כאן בעיה והיא שאם יפורטו באופן ידני הפריטים לאספקה (בחירת מק"ט, כמות ומחיר), ולא יבוצע קישור ברמת השורה בשדות הזמנה ו-שורה, אזי סטטוס הזמנת הלקוח עבור אותו פריט עדיין ישאר פעיל למרות שסופקה כל היתרה הנחוצה. במילים אחרות, למרות שהפריט סופק בפועל, המערכת עדיין תציג את ההזמנה כ-"פתוחה", ובטעות יתכן שיבוצע אספקה כפולה ללקוח – מצב שממש לא נעים בחברה תפעולית (אני שומע את הבוסים זועמים .

במקרה השני שלא יפורטו אוטומטית השורות בתעודת משלוח איך לדוגמא כאשר מפיקים תעודת משלוח ללא קישור להזמנה אפשר לדעת איזה פריטים היו בהזמנה עם הכמויות שיש לספק האם המחסנאי צריך להחזיק את ההזמנה ולפיה יקליד את הפריטים .
    לדבריך כדאי לעשות פירוט אוטומטי בגלל הסיבות שציינת .
    לשאלתי לגבי תעודת המשלוח
    התבקשתי להפיק תעודת משלוח ללקוח על בסיס הזמנת לקוח רק שלאחר קישור ההזמנה שורות תעודות המשלוח יעודכנו אוטומטי ת (יש להשאיר את סטטוס התעודה פתוח )
    פה אין לי בעיה פשוט לקשר את ההזמנה בלשונית אסמכתאות ואז יהיה לי פירוט ולעשות אספקה חלקית – סטטוס פתוח .
    בנוסף התבקשתי להפיק תעודת משלוח ללקוח על בסיס הזמנת לקוח רק שלאחר קישור ההזמנה שורות תעודות המשלוח לא יעודכנו אוטומטי ת (יש להשאיר את סטטוס התעודה פתוח )
    את המשימה הזו לא הבנתי בכלל הרי הבנתי שהפירוט לא יופיע אוטומטית כאשר לא מקשרים הזמנה לתעודת משלוח אז איך כאן מבקשים שלאחר קישור ההזמנה לתעודה לא יעודכן אוטומטית
    לא מסתדר לי
    תודה מראש
    סוניה

סוניה
    משתתף
    [color=#FF0000][[color=#FF0000]b]לגבי :
    במקרה השני שלא יפורטו אוטומטית השורות בתעודת משלוח איך לדוגמא כאשר מפיקים תעודת משלוח ללא קישור להזמנה אפשר לדעת איזה פריטים היו בהזמנה עם הכמויות שיש לספק האם המחסנאי צריך להחזיק את ההזמנה ולפיה יקליד את הפריטים .[/b][/color][/color]ו
    נראה לי שבמקרה זה יש להשתמש במסך בן בחירת שורות הזמנה ולאחר בחירת השורה נעבור למסך בן פירוט שורת הזמנה נקליד כמות ונאשר לא ??.
    עפר שקד
    משתתף
    הי סוניה

אני לא מצליח להבין מה הבעיה איתה את מתמודדת.

אנא נסי להסביר לי שוב בצורה פשוטה ואם תרצי את מוזמנת להתקשר אלי.

היי סוניה,

1)
    המחסנאי יכול לקחת הדפסה של ההזמנה ולהזין באופן ידני את פרטי ההזמנה לתעודת המשלוח מבלי לבצע את הקישור להזמנה בלשונית 'אסמכתאות'.
    חשוב רק לדאוג שאכן ההזמנה המודפסת היא המעודכנת ביותר. לעיתים לקוחות מבקשים שינויים בהזמנתם במהלך הטיפול בהזמנה.
    כפי שציינתי בעבר, מבחינה תפעולית איני ממליץ על שיטת עבודה זאת. זה חשוב שלפחות ברמת פירוט השורה יהיה קישור להזמנה ולשורת ההזמנה.

2)
    שימוש במסך הבן 'בחירת שורות הזמנה' ממש לא עוקף את הקישור האוטומטי, אלא הוא משלים אותו. זהו קישור אוטומטי לכל דבר. השימוש במסך בן זה הוא במקרים בו יש ללקוח מספר הזמנות פתוחות ורוצים להוסיף פרטיי הזמנה מסוימים לתעודת המשלוח ממספר הזמנות שונות.

לסיכום, אם עדיין לא קיבלת מענה לבעיה, את מוזמנת לפרט עוד ועופר, אחד ממנהלי הפורום, גם נתן לך הזמנה להתקשר אליו (ראי תגובה קודמת).

אלון.

מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.