תצוגת חשבונית/תמ"ש

פורומים שימוש במערכת תצוגת חשבונית/תמ"ש

משתתף
    שלום,

יש מקרה שנתקלתי בו והצלחתי להגיע לפיתרון אך מבחינה ויזואלית לעין זה מתאים למנהלת חשבונות.

יש הזמנת לקוח, כמות מוזמנת 10,000 יח' (וכמות במלאי 11,000 יח' שאת כולם אני מתכוון לשלוח על אותה הזמנה של ה-10,000 יח').

לאותו לקוח, תמיד נותנים 100 יח' חינם.

ברגע שאני מכין תעודת משלוח, ומקשר את הזמנת הלקוח במסך האב, אני מקבל בפירוט התעודה את המק"ט שעליי לשלוח.

בשורה הראשונה, כמות מוזמנת 10,000 יח' אך בפועל אני שולח 10,900 יח'.
    יש לציין שהשורה הראשונה, מכוון שסיפקתי מעבר למוזמן, סגרה לי את ההזמנה.

בשורה השנייה אשלח את ה-100 יח' הנותרות.

המערכת מפרטת ברמת השורה את מס' הזמנת הלקוח (שצוין במסך האב) אבל מכוון שהשורה הראשונה סגרה את ההזמנה, המערכת לא מפרטת בשורה השנייה את מס' ההזמנה.

הפיתרון שמצאתי הוא שבשורה הראשונה אשלח קודם את ה-100 יח' ובשורה השנייה אשלח את היתרה, 10,900 יח' וכך בשתי השורות המערכת כן רושמת לי ברמת השורה את הזמנת הלקוח…

הבעיה נמצאת שחשבונית המרכזת וגם בתעודת המשלוח, מופיע בהדפסה שורה ראשונה 100 יח' ושורה שנייה 10,900 יח' וויזואלית זה לא נראה טוב ללקוח.

יש למישהו רעיון?
    דודי

מוצגות 3 תגובות – 1 עד 3 (מתוך 3 סה״כ)
  • Replies
    michalge
    משתתף
    למה שלא תפתח בהזמנה 2 שורות האחת על ה 100 ללא חיוב
    והשורה השניה על 10,900 ?!
    Priority Imp
    משתתף
    הבעיה לא נמצאת בחיוב או אי חיוב ה-100 יח' הנוספות. זה ברור לי שאני יכול לסמן לחיוב או לא.

הבעיה נמצאת בזה שברמת השורה המערכת רושמת כל פריט מאיזו הזמנת לקוח היא שייכת ובמקרה שלי מדובר בהזמנה שגם מצוינת במסך האב של התמ"ש.

הבעיה היא שבמידה ומספקים כמות מעל לכמות המוזמנת בשורה הראשונה אזיי בשורה השנייה המערכת כבר לא מפרטת את מספר הזמנת הלקוח (ברמת השורה) מכוון שהשורה הראשונה כבר סגרה את ההזמנה.

הפיתרון שאני מצאתי הוא לתת את הכמות הקטנה (100 יח') בשורה הראשונה ואת הכמות הגדולה בשורה השנייה כך יוצא שהמערכת בשתי השורות מפרטת לי את הזמנת הלקוח.

הבעיה היא מבחינה ויזואלית זה לא נראה טוב ורציתי לדעת על פתרון אחר אם יש….

YairM
    משתתף
    שלום דודי

אני מניח שמה שמפריע לך ויזואלית זה שבחשבונית מופיעות לך שתי שורות אחת ללא מחיר והשניה במחיר מלא, ואתה רוצה לראות רק שורה אחת זו עם המחיר המלא, אם אכן כך.

תוכל להגדיר בתעודת המשלוח את השורה של הפריטים שאתה מספק בחינם כלא לחיוב(במקום למחוק את המחיר) ואז שתדפיס את תעודת המשלוח יופיע בשורה ללא חיוב בשדה סה"כ המלל "לא לחיוב"
    כאשר תקשר את תעודת המשלוח לחשבונית המרכזת תופיע בחשבונית רק השורה עם החיוב ותעודת המשלוח תסומן כחויבה.

יאיר

מוצגות 3 תגובות – 1 עד 3 (מתוך 3 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.